НОВИНИ

09.04.2010 | Віце-прем'єр Держради КНР і міністр фінансів США обговорили в Пекіні проблеми двосторонньої і світової торгівлі
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Проблеми в торговельно-економічних відносинах між КНР і США, а також у світовій економіці обговорили в Пекіні віце-прем'єр Держради КНР Ван Цишань (Wang Qishan) і спецпредставник президента США, міністр фінансів Тімоті Гайтнер (Timothy Geithner).


Т.Гейтнер прибув до Пекіна після 2-денного візиту до Індії, пробув тут всього кілька годин і відразу після зустрічі вилетів до Вашингтона. У ході 75-хвилинної бесіди, що відбулася в четвер увечері прямо в пекінському аеропорту, сторони обговорили також хід підготовки до другого раунду двостороннього економічного діалогу, який відбудеться в рамках стратегічного та економічного діалогу між КНР і США у травні поточного року в столиці Китаю.


Офіційні китайські ЗМІ і Мінфін США дуже скупо повідомляють про зустріч, обмежуючись загальними фразами і не інформуючи про те, чи піднімалася "болюча" тема ревальвації юаня. Але аналітики і коментатори переконані, що головною причиною незапланованого і несподіваного візиту головного американського фінансиста, про який було оголошено за добу, демонструє спроби сторін зблизити позиції і зменшити напруження, що виникло у відносинах між Пекіном і Вашингтоном в останні місяці.


Як повідомляв раніше УКРІНФОРМ, Мінфін США відклав публікацію піврічного звіту, що планувалася на 15 квітня, в якому хотів назвати Китай країною, яка маніпулює своєю валютою. Це дало привід говорити про те, що, з одного боку, Пекін дав зрозуміти, що все ж продовжуватиме процес ревальвації юаня, а з іншого, Вашингтон вирішив дати Китаю на це час і не поспішати з санкціями.


Чимало американських економістів і політиків давно звинувачують Китай у заниженні курсу юаня, що нібито дає КНР несправедливу експортну перевагу. У липні 2005 року Китай вже почав реформу змінного курсу, підвищивши вартість своєї валюти з того часу на 21%, але влітку 2008 року, у розпал кризи, припинив процес. Аналітики прогнозують, що юань знову почне рости після багатьох місяців стагнації вже найближчими днями. Але очікувати, що темпи ці будуть швидкими, не варто. Називаються цифри від 3 до 5 відсотків за рік.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1818. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект