Єврокомісар з питань конкуренції Хоакін Алмунья у Брюсселі представив нову Директиву Єврокомісії, яка вводить у дію оновлені правила конкуренції на ринку товарів і послуг.
Нові регуляторні норми стосуватимуться так званих "вертикальних угод" - саме так економісти називають контракти між виробниками та розповсюджувачами товарів та послуг, які укладаються впродовж усього ланцюга від виробництва товару або послуги на їх шляху до кінцевого споживача.
За словами Єврокомісара, попередні директиви Єврокомісії були введені в дію більше 10 років тому і тому потребують уточнень, які, стосуватимуться, зокрема, торгівлі з використанням мережі Інтернет та електронних магазинів, які за останні роки вибороли потужні позиції на європейському ринку. Електронна торгівля має здійснюватися відповідно до загальних правил конкуренції, які дають змогу споживачу знайти товар кращої якості за найкращою ціною.
Новацією правил, які діятимуть від червня поточного року до 2022 року, є положення, що абсолютна частка окремих розповсюджувачів продукції на ринку не може перевищувати 30 відсотків. Раніше така норма застосовувалася лише до виробників товарів та послуг, що створювало сприятливі умови для розвитку конкуренції. Зміни до економічного законодавства внесені з огляду на намір Єврокомісії обмежити ринковий монополізм великих компаній - розповсюджувачів послуг і товарів. Такі компанії, за висновком Єврокомісії, за рахунок концентрації на ринку та власної купівельної спроможності часто створювали невигідні та неконкурентні умови для виробників, завдавали шкоди конкурентному середовищу та споживачам.
Внесені до європейських регуляторних правил зміни є особливо вигідними для малих і середніх підприємств як у секторі виробництва, так і у сфері реалізації, які раніше просто витіснялися з ринку товарів і послуг великими монополіями.
|