Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

За матеріалами - Korespondent.net, BBCrussian.com

Як говориться у спільній заяві сторін, оприлюдненій на саміті в Ханти-Мансійську, перший етап переговорів про укладення нової базової угоди між Росією і Євросоюзом пройде в Брюсселі 4 липня.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як показують соціологічні опитування серед демократів, заклики пані Клінтон на підтримку Обами не дуже переконують її прихильників.


За матеріалами - Korespondent, Вести

Михаїл Саакашвілі:"На кону стоїть весь режим безпеки в Європі, який склався після холодної війни".


Джерело - Українська служба ВВС

Провідники Росії та Європейського Союзу розпочинають роботу над новою угодою про партнерство та співпрацю на зустрічі у сибірському місті Ханти-Мансійськ.


За матеріалами - Korespondent, РІА Новости

У порядку денному першої ранкової сесії міністрів зазначено питання КНДР і Ірану.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Утім, незаперечне право на володіння зброєю, за рішенням суддів, поширюється лише на помешкання громадянина.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Кораблі Чорноморського флоту Російської Федерації "можуть бути переведені з Севастополя до Сирії", де у РФ є військово-морська база.


За матеріалами - Радіо "Свобода", Української правди

Напередодні самміту ЄС-Росія та приїзду до Москви прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, з російської столиці знову пролунали звинувачення України у "крадіжках газу".


За матеріалами - Української правди

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської інтеграції Григорій Немиря виступає за створення в Україні єдиного координуючого органу з питань євроінтеграції.


Джерело - українська служба "Радіо Свобода"

Абсолютна більшість українців не вірить у здатність влади працювати за стандартами Євросоюзу і виконувати положення Плану дій «Україна – ЄС».


За матеріалами - Українські Новини, Главред

«Необхідно мати єдиний координаційний орган з євроінтеграції», — сказав він.


Джерело - Українська служба ВВС

Речник українського Міністерства закордонних справ Василь Кирилич сказав, що питання не може бути темою торгів.


Джерело - EUobserver

Члени комітету з питань зовнішніх справ Європарламенту схвалили доповідь щодо розширення, в якій йдеться про те, що для прийняття нових країн повинні бути враховані власні можливості ЄС.


Джерело - Європейський простір

Угода має на меті створити інтегрований ринок інфраструктури та наземного транспорту, морського та річного транспорту, гармонізацію транспортного законодавства країн Західних Балкан з правовими нормами ЄС.


Джерело - УНІАН

"Ми готові до того, щоб Грузія стала головною темою розгляду на самміті Росія-Євросоюз", - сказала вона.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Грузія у грудні не прийме пропозицію про приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО, якщо розгляд відповідної заявки України буде відкладено.


За матеріалами - Korespondent

Про це йдеться в повідомленні прес- служби адміністрації грузинського президента, поширеному в середу, 25 червня, увечері за підсумками візиту Саакашвілі до Німеччини.


За матеріалами - Korespondent.net, Lenta.ru, NEWSru.com

Клінтон в четвер, 26 червня, візьме участь в заході зі збору коштів для передвиборних фондів Обами.


Джерело - Українська правда

Провідний аналітик з енергетики Deutsche Bank AG Адам Сімінскій заявив, що якщо ціна на нафту досягне $200 за барель, світова економіка звалиться.


Джерело - Главред

Міністерство оборони України вивчатиме досвід Латвії по інтеграції збройних сил у євроатлантичні структури.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

26 червня ц.р. у Києві відбудеться засідання Спільної робочої групи Україна - НАТО з питань воєнної реформи (СРГ ВР) у форматі високого рівня.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Демократи та соціалісти разом мають понад 126 голосів. Саме скільки потрібно для формування парламентської більшості. Проте через процедурні перешкоди вчорашня сесія тривала лише дві години – з 16-ої до 18-ої.


За матералами - Korespondent.net

"Ці цифри не є несподіваними", - заявив командувач американськими військами Шлессер і нагадав, що кількість нападів на американських солдатів з 2002 року в Афганістані щорічно збільшувалося.


За матеріалами - Korespondent.net, РІА Новости

"Конгрес США не схвалює запропоновану угоду про співпрацю, передану в конгрес президентом 13 травня 2008 року", - говориться в лаконічному тексті резолюції, що складається з одного параграфа.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Наслідки ірландського референдуму не можна ігнорувати - вони обов'язково матимуть вплив на процес розширення спільноти.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Сили МССБ були розгорнуті у відповідь на заяви повстанців і страх населення перед посиленням насильства.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Уряд Німеччини планує на тисячу військових збільшити німецький контингент в Афганістані. Таке рішення у Берліні ухвалили під тиском партнерів по НАТО.


За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс-Україна"

Криза у фінансовій сфері може продовжитися й у 2009 році, хоча спроби Федеральної резервної системи США підтримати кредитний ринок скоротили нестійкість ринків.


За матеріалами - Української правди

За словами дипломата, квітневий самміт НАТО в Бухаресті визначив низку задач, які повинні виконати українська сторона. "Зараз це не зроблено", - сказав Шеферс.


Джерело - Korespondent, NEWSru.com

Ізраїль переслідував кілька цілей, проводячи навчання. Перша - відпрацьовування тактики далеких польотів з дозаправленням у повітрі, а також відпрацьовування ударів по ядерним об'єктам в Ірані.


За матерiалами - Lenta.ru, Korespondent

Венесуела може припинити постачання нафти країнам Євросоюзу на знак протесту проти посилення закону про боротьбу з нелегальними мігрантами.


Джерело - Сайт "Укпаїна-НАТО" МЗС України

Українська сторона 3 липня цього року в Брюсселi проведе спiльне засiдання з полiтичним i полiтико-вiйськовим комiтетами для пiдбиття пiдсумкiв виконання Цiльового плану Україна-НАТО на 2008 рiк.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чимало політиків і експертів у Європі називають новий закон ЄС щодо повернення до «материнських» країн нелегальних мігрантів не лише суперечливим, але й таким, що порушує людські права.


За матеріалами - РБК-Україна, Korespondent

Тепер кількість словаків, які беруть участь у миротворчій місії в Афганістані, виросте до 246 чоловік.


Джерело - УНІАН

Виступаючи перед журналістами, Н.Саркозі зазначив, що розширення ЄС не має сенсу, якщо 27 сьогоднішніх країн-членів ще не виробили спільного погляду на майбутнє союзу.


Джерело - УНІАН

Європейська Рада схвалила приєднання Словаччини до зони євро з 1 січня 2009 року.


За матеріалами - Української правди, Інтрфакс-Україна

Особи, що коментують вступ України до НАТО і говорять про погіршення україно-російських відносин після вступу України в Альянс, "насправді непокояться про наближення демократії і плюралізму до кордонів РФ".


Джерело - Українська правда

"Ми підтримуємо цей прореформаторський і проєвропейський уряд, його антикорупційні та приватизаційні програми", - додав президент Європейської народної партії Мартенз.


За матеріалами - Української правди

Європейський Союз виступає за якнайшвидшу стабілізацію політичної ситуації в Україні.


Джерело - Європейський простір

На багатосторонніх переговорах про вступ Росії в СОТ, які цього тижня проходять у Женеві, Німеччина порушила питання про статус «Газпрому», як державної торгової організації.


Джерело - EurActiv

Один "дипломат" із ЄС не соромлячись заявив, що якщо Ірландія хоче мати свого комісара хоча б 2014 року, вона повинна проголосувати "за" Лісабонський договір.


Джерело - Українська служба ВВС

Той, хто думає, що тієї війни, яка є на сьогодні між президентом та прем’єром (а саме так в Брюсселі називають те, що відбувається в Україні) тут не видно – глибоко помиляються.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сенат розглядає зміни до Конституції, які передбачають обов’язкове проведення у Франції референдуму у разі, якщо до ЄС хоче приєднатися країна, населення якої перевищує п’ять відсотків від населення самого Євросоюзу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Палата лордів британського парламенту у середу ввечері проголосувала за ратифікацію Лісабонської угоди, покликаної реформувати ЄС.


Джерело - Korespondent.net

За словами Держсекретаря США Кондолізи Райс, президент Джордж Буш має пишатися тим, як трансформувалася НАТО після 2001 року.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Нескінчений ланцюг відкритого і прихованого протистояння команд прем’єр-міністра й президента України сьогодні найбільше хвилює ЄС, оскільки послаблює позиції Києва на переговорному процесі із нової посиленої угоди.


Джерело - Українська правда

Наливайченко переконаний, що європейські чиновники повинні приїхати в Україну і на власні очі побачити, як порушуються угоди про спрощений візовий режим.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда.

"Водночас я думаю, що квітнева позиція Німеччини навряд чи зазнає великих змін у наступні кілька тижнів", - вважає депутат бундестагу Бербель Кофлер .


Джерело - AFP

ЄС не буде повертатися знову до столу переговорів та готувати проект нового договору реформ, після того, як Ірландія відкинула Лісабонську угоду.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

У виступах захiдних дипломатiв зазначалося, що головна мета НАТО - не воювати, а забезпечувати безпеку - зовнiшню i внутрiшню.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Українські журналісти так і не отримали від чільника НАТО конкретної відповіді на запитання, чи має Україна шанс приєднатися до Плану дій щодо членства в Альянсі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

ЄС, котрий сподівався на швидке набрання чинності «Угоди про реформи», відомої ще під назвою «Лісабонської угоди», наразі не знає, чого чекати від майбутнього.


За матеріалами - Главред, УНІАН

Про це заявив вчора посол Румунії в НАТО Сорін Дімітру Дукару під час круглого столу на тему: «НАТО після Бухарестського саміту і роль України в європейській безпеці», який пройшов у Харківському національному університеті ім. Каразіна.


Джерело - Радіо "Німецька хвля"

Поки оптимісти розмірковують над тим, як можна врятувати реформу ЄС, «євроскептики» вже готують спільноті нові сюрпризи.


Джерело - Корреспондент.net

Яап де Хооп Схеффер зазначив, що вступивши в Альянс Україна здобуде можливість об’єднувати зусилля у вирішенні проблем із іншими країнами-членами НАТО.


За матеріалами - Korespondent.net, РІА Новини, NEWSru.com

За словами замміністра закордонних справ Польщі, міністр оборони Литви сам це запропонував у травні, і польська сторона про це знає.


За матеріалами - Укрінформ, Української правди

"Приєднання до родини НАТО підсилить суверенітет України замість того, щоб його знизити", - сказав Схеффер на прес-конференції у вівторок у Києві.


За матерiалами - Korespondent.net

Але, за його словами, Франція не помістить жоден свій військовий контингент під командування НАТО в мирний час.


За матеріалами - Korespondent, Інтерфакс-Україна

Водночас, як зазначив Яaап Де Хоооп Схеффер, Україна ще повинна здійснити реформу оборонного комплексу, "загального сектора безпеки" і "це є довгою і складною дорогою для України в НАТО".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Перед празьким саммітом чеські урядовці анонсували: будемо говорити про Україну. Але головною виявилася інша тема – як житиме Євросоюз після провалу референдуму в Ірландії.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Після ірландського «ні» Лісабонській угоді в Європі настав тиждень активних політико-дипломатичних слухань та закулісних консультацій.


Джерело - УНІАН, Радіо "Німецька хвиля"

В.Шойбле вважає, що одним із способів наблизити ЄС до простих громадян могли б стати прямі загальноєвропейські вибори президента Єврокомісії та майбутнього президента Євросоюзу.


Джерело - Українська служба ВВС

Напередодні в інтерв"ю британському телебаченню президент Буш спростував суперечку з британським прем"єром Гордоном Бравном з питання виведення військ з Іраку.


За матеріалами - Korespondent

"Великобританія направить додаткові війська в країну, відповідно їхня чисельність досягне максимальної позначки за увесь час нашого перебування в цій країні", - сказав Браун.


За матеріалами - УНІАН, Української правди

Німеччина підтримує польсько-шведський проект "Східного партнерства", заявила в понеділок у Гданьську канцлер ФРН Ангела Меркель на спільній прес-конференції з прем`єр-міністром Польщі Дональдом Туском.


Джерело - Українська правда

Тимошенко нагадала присутнім, що Віктор Янукович підписав Універсал національної єдності, де приєднання до ПДЧ не вимагало проведення референдуму.


За матеріалами - Української правди

"Приєднання до ПДЧ – це не членство в НАТО. Це можливість перейти до інтенсифікованої співпраці. А ключове слово залишається за народом", - сказав президент.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чи можлива трансформація НАТО у глобальну систему безпеки і розширення Альянсу за рахунок України і Грузії? Про це вчора у Києві вели дискусії на міжнародній конференції «Політична трансформація НАТО: виклики і перспективи для України".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Одне з найбільш інтригуючих питань засідання Ради міністрів оборонних відомств країн-союзниць та Комісії Україна-НАТО, що має розглядатися, – це політика Росії стосовно розширення НАТО на схід.


Джерело - Главред, Управління прес-служби Міністерства оборони України

Зустріч міністрів відбулася 12 червня у Брюсселі в рамках засідання Північноатлантичної Ради з країнами-контрибуторами операції КФОР.


Джерело - Ліга, Главред

Про це голова делегації Європейської народної партії (ЄНП) Жозеф Доль заявив на спільній з Юлією Тимошенко прес-конференції.


За матеріалами - Korespondent.net, Інтерфакс

Грузія не братиме учать в черговому раунді багатобічних переговорів зі вступу Росії у Світову організацію торгівлі (СОТ), який пройде в Женеві 16 червня.


За матеріалами - Української правди

"Російська оргзлочинність, користуючись мовчазною підтримкою Кремля, відіграє значну роль у розширенні економічної гегемонії Кремля в країнах колишнього СРСР і колишнього Варшавського договору".


За матеріалами - Korespondent.net

Запропоновано на вибір п'ять назв: Нова Республіка Македонія, Конституційна Республіка Македонія, Республіка Верхня Македонія, Демократична Республіка Македонія і Незалежна Республіка Македонія.


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

Російські солдати були в Польщі 200 років всупереч волі поляків, тому Варшава не погодиться на постійний контроль бази ПРО США російськими військовослужбовцями.


Джерело - УНІАН

Глава українського військового відомства зустрінеться з Генеральним Секретарем НАТО Яапом де Хооп СХЕФФЕРОМ та візьме участь у засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.


За матеріалами - Української правди

"Україна не виконує ті завдання, які взяла на себе. Фактично заблоковані будь-які процеси, щоб у грудні покласти перед колегами з НАТО хоч якісь позитивні результати роботи. Перекладення українських проблем на плечі членів альянсу є шкідливим".


За матерiалами - Інтерфакс-Україна

Яаап Де Хооп Схеффер також повідомив, що під час візиту в Україну має намір слухати не тільки Президента, прем'єр-міністра, парламент, але й представників усього українського суспільства


За матеріалами - Korespondent.net

Українська військова делегація на чолі з міністром оборони Юрієм Єхануровим прибула у Брюссель, де 12-13 червня візьме участь у засіданнях Північноатлантичної Ради з країнами-контриб'юторами операції КФОР та Комісії Україна-НАТО.


Джерело - Інтерфакс. Українська правда

Польський уряд як і раніше не згодний з будівництвом газопроводу Nord Stream по дну Балтійського моря.Про це заявив заступник міністра економіки країни Марцин Королец, виступаючи в сеймі в четвер.


Джерело - Українська правда

"Коли президент фіксує офіційну зустріч з такою серйозною групою, то її просто так, причому без пояснень, не скасовують. Це викликає здивування і нерозуміння", - сказав європейський політик.


Джерело - EUobserver

За два дні до референдуму в Ірландії щодо долі договору ЄС, ірландський табір "ні" звинуватив Францію приховати свої плани щодо посилення військових спроможностей ЄС та утворення армії ЄС, яка буде командуватися з Брюсселю.


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

У США розчаровані внутрішньополітичним розвитком Росії, однак не вважають Москву постійним ворогом і стратегічною загрозою.


Джерело - Європейський простір

Експерти галузі зв’язків з громадкістю цим настроям не дивуються, вказуючи на те, що роз’яснювальна кампанія зі змісту документу (нового договору), за яку мали б відповідати ЄС та ірландський уряд, була проведена вкрай невдало.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Із 16 до 18 вересня 2008 року конференція НАТО з питань стандартизації буде проведена в США, в Національному конференційному центрі у Ленсдауні, Вірджинія.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Потреба в проведенні поточних і майбутніх військових експедиційних операцій буде у центрі уваги засідання командувачів, відповідальних осіб і експертів високого рівня, що відбудеться в столиці Італії Римі 17 – 18 червня.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Уже наприкінці літа - на початку осені може почати здійснення перших рейсів між Україною та Західною Європою дешевий авіаперевізник "German Wings".


За матеріалами - Korespondent, BBCrussian.com

Варто зазначити, що Німеччина розглядає Іран як одного з головних постачальників енергоресурсів у Європу, а тому негативно ставиться до жорсткості економічних санкцій.


Джерело - Korespondent.net

"Те, що Росія усе більше розраховує на свою ядерну силу, а не на звичайні види озброєння, підтверджує важливість розширення нашого ядерного арсеналу як сучасної сили і засобу стримування", - заявив Гейтс.


Джерело - УНІАН

«Ми виділяємо три пріоритетні питання, які вирішуватимемо під час головування Чехії в ЄС. Це ліквідація торгових бар`єрів, забезпечення енергетичної безпеки і розвиток відносин зі Сходом у контексті розширення ЄС», - сказав О.Вондра.


Джерело - Українська правда

Незважаючи на те, що Україна не увійшла до рейтингу найбільших продавців зброї за 2007 рік, усі підприємства української оборонної промисловості стабільно завантажені контрактами.


Джерело - EUobserver

"Я вважаю, що першою жертвою голосування "ні" можуть стати ірландці. Вони отримали (від ЄС) більше ніж інші", - сказав Кушнер.


Джерело - Українська служба ВВС

Від початку року ціни дизельного пального зросла на 20 відсотків і це викликало хвилю протестів транспортників і рибалок у низці країн Європи .


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Польській урядово-парламентській владній коаліції нещодавно виповнилось півроку. Оглядачі переконують, що головною причиною злагоди всередині цієї ліберально-селянської коаліції є політичний реалізм її лідерів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У словенському містечку Брдо у вівторок відбудеться щорічний самміт ЄС-США. Брюссель і Вашингтон в один голос наголошують на стратегічному партнерстві.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель зустрінеться з американським державним лідером в урядовій резиденції в містечку Мезеберг, що неподалік від Берліна.


Джерело - УКРІНФОPМ

Oстанні консультації у форматі "3+2" відбулися 13 березня у Відні. Переговори у форматі "5+2" були припинені в березні 2006 року.


Джерело - УНІАН

Згідно з результатами опитування, проведеного центром Pew Research наприкінці травня, 51 відсоток виборців вважає, що кандидат у президенти США від Демократичної партії Барак Обама здатний поліпшити економічну ситуацію в США.


Джерело - Korespondent.net

Відомий конгресмен-демократ Кусинич майже п'ять годин зачитував у конгресі звинувачення, вимагаючи піддати імпічментові Джоржа Буша.


За матеріалами - Lenta.ru, Koresponent

Вибір Гейтса вже схвалив президент США Джордж Буш. Найближчим часом кандидатури претендентів має затвердити Сенат і лише після цього Шварц і Донлі офіційно обіймуть посади.


Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

Рен припустив, що провалу проекту Євроконституції найбільше зраділи "реакціонери в Україні, панславісти в Росії, радикали в Сербії і турецькі націоналісти".


За матеріалами - Koresponent

Tраса заблокована приблизно 50-а вантажівками на заклик Національної федерації автомобільного транспорту Іспанії (Fenadismer), яка оголосила безстроковий страйк у знак протесту через дорожнечу пального.


Джерело - EurActiv

Виступаючи перед асамблеєю Західно-Європейського Союзу 2 червня, Державний секретар Франції з питань ЄС Жан-П'єр Жює закликав до "нового політичного бачення" Європейської політики безпеки та оборони та виділив п'ять пріорітетів такого бачення.


Джерело - Європейський простір

Франція пропонує створити єдиний оперативний штаб ЄС в Брюсселі для управління зарубіжними військовими операціями.


Джерело - EurActiv

Питання змін клімату та торгівля будуть ключовими в порядку денному самміту ЄС-США, який відбудеться 9-10 червня у Словенії.


Джерело - Deutsche Welle

Головним у цих домовленостях є те, що великі енергетичні концерни самі вирішуватимуть, чи продавати їм свої підрозділи.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Безперечно, це суто символiчнi заяви пов'язанi, передусiм, iз внутрiшньою полiтикою України. Особливо для президента Ющенка, чиї позицiї вельми слабкi.


Джерело - Українська служба ВВС

Пан Медведєв і міністр закордонних справ Сергей Лавров сказали президентові Грузії Міхаїлу Саакашвілі, що приєднання до Альянсу «посилить протистояння».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Йшлося, ймовірно, про речі, щодо яких «цвірінькають», як то кажуть, «усі горобці на вашингтонських стріхах», на всіх ток-шоу, в аналітичних програмах і коментарях.


За матеріалами - Korespondent.net, Інтерфакс-Україна

Лібералізація російського ринку газу і зниження оподаткування нафтового сектора стануть важливими кроками з стабілізації глобального енергетичного ринку, вважає президент РФ Дмитро Медведєв.


Джерело - Українська правда, CNN

Клінтон офіційно висловилася на підтримку іншого претендента в кандидати на президентський пост від демократів Барака Обами.


Джерело - Главред

«На підставі фактів і закону він повинен негайно залишити свій пост», – говориться в листі Валенси, поширеному польськими ЗМІ.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

НАТО, Чорноморський флот, газопостачання, Голодомор, мовні та гуманітарні питання. Ці теми українсько-російських відносин залишаються хронічно невирішеними. І час від часу то одне, то інше з них загострюється.


Джерело - Європейський простір

Депутати Європарламенту поки не упевнені, що ініціатива Польщі і Швеції «Східне партнерство» має додану вартість.


Джерело - Європейський простір

Делегація з 14 українських генералів і їхніх відставних німецьких колег днями відвідала Брюссель у межах програми неформального діалогу Берлінського Фонду "Наука і політика".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За даними телеканалу CNN, у четвер Обама несподівано відвідав помешкання Клінтон у Вашингтоні. Про зміст розмови не повідомляється.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Верховний представник Європейського Cоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Хав’єр Солана визнав важливу роль Росії у вирішенні грузино-абхазького конфлікту.


Джерело - УНІАН

Такий висновок експертів міститься у виданні “Зовнішня політика України: стратегічні оцінки, прогнози та пріоритети” за 2007 рік, презентованому сьогодні в МЗС України.


Джерело - Інтерфакс-Україна, Українська правда

Зокрема, російську сторону турбує "наполегливий акцент керівництва України на натовській проблематиці у відриві від домінуючих настроїв в українському суспільстві".


Джерело - Українські новини

Президент Росії, говорячи про майбутні зустрічі, називав президента Грузії й України своїми товаришами.


Джерело - Українська правда, "Інтерфакс-Україна"

"І в цьому зв'язку ще раз зазначу: російську і європейську демократію об’єднують спільні гуманітарні корені. У нас єдиний "ціннісний" набір", - зазначив Медведєв.


Джерело - Європейський простір

Сотні рибалок, що проводили акцію протесту проти підвищення цін на дизельне паливо, влаштували сутички з поліцією біля будівель Європейського Союзу в Брюсселі.


Джерело - УНІАН

«Військові Грузії і України більш готові, щоб прийняти План дій щодо вступу в НАТО, а сам вступ ще попереду. Треба спочатку добитися плану», - сказав міністр.


Джерело - EUobserver

Австралійський прем'єр Кевін Радд зробив припущення що країни Азії та регіону Тихого океану, включаючи Китай, Індію та Японію, можуть сформувати регіональний блок на зразок ЄС.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

В ході візиту буде здійснено оцінку виконання Україною Плану дій Україна-НАТО, зокрема Цільового плану Україна-НАТО на 2008 рік у контексті заявки нашої держави стосовно приєднання до ПДЧ.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Під час нинішньої поїздки Ющенко вперше зустрінеться зі своїм російським колегою Медведєвим у новому ранзі. Чи зуміють порозумітися український та російський лідери, і які наслідки матиме ця зустріч?


Джерело - РБК, УНІАН

Єврокомісія попереджає країни Євросоюзу про можливу радіаційну небезпеку через інцидент на АЕС "Крско" у Словенії.


За матеріалами - УНІАН

"Сенатор Клінтон у суботу, 7 червня, на зустрічі у Вашингтоні подякує своїм прихильникам і висловить підтримку Бараку Обамі",- прес-секретар Хілларі Клінтон Говард Волфсон .


Джерело - РИА Новости

68% опитаних висловилися проти появи в Чехії радару ПРО США. Це на 5% більше, ніж в квітні цього року, і на 3% більше, ніж в березні цього року.


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

Зокрема косовську проблему, ситуацію в Афганістані, підготовку до саміту вісімки в Японії, стосунки Росія-ЄС і питання стратегічної стабільності і безпеки.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Korespondent.net

Беніта Ферреро-Вальднер припускає, що миротворчу місію в Абхазії могли б узяти на себе військові з України.


Джерело - Українська служба ВВС

Міністр оборони України Юрій Єхануров заявив, що терміни переходу армії на контрактні умови можуть бути переглянуті через неналежне фінансування Збройних Сил.


Джерело - Українська правда

Держдума запропонувала президенту й уряду РФ розглянути питання про вихід Росії з Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Україною у випадку реалізації плану офіційного Києва по вступу до НАТО.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Братислава попросила згоди запровадити спільні гроші із 1 січня 2009 року.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У четвер російський президент зустрінеться в Берліні з канцлером Ангелою Меркель і федеральним президентом Горстом Келером, після чого запланована промова Медвеєва на тему міжнародної політики Росії.


Джерело - УНІАН, Korespondent

Посол також зазначив, що запропонував би Україні виробити «професійну, зрілу позицію» стосовно трьох аспектів: діяльності в НАТО, роботи з сусідніми країнами та вирішення внутрішніх проблем.


За матеріалами - РІА Новости, Korespondent.net

Як зазначається в документі Пентагону, інвестиції в програми закупівлі озброєння перебувають зараз на найвищому рівні за останні два десятиліття.


За матеріалами - Korespondent.net, BBCrussian.com

Як зазначають кореспонденти, виступ ізраїльського прем'єра став найжорсткішим попередженням Ірану на сьогоднішній день.


За матеріалами - EurActiv

"Варіант "Спочатку НАТО - потім ЄС", який виявився успішним для Польщі, Чехії та Угорщини, не спрацює в Україні",- голова фракції румунських соціал-демократів у Європарламенті Адріан Северін.


За матеріалами - ВВС, Української правди

Сенатор Барак Обама заявляє, що саме він буде кандидатом у президенти США від демократичної партії.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс

Про це Генсек Північноатлантичного Альянсу заявив у вівторок у Брюсселю, виступаючи в ході конференції: "НАТО в наступній декаді".


Джерело - Європейський простір

"Ми, фактично, маємо на сьогоднi вiкно можливостей для приєднання до НАТО не бiльше п'яти рокiв", - заявив Валерій Чалий на прес-конференцiї в понедiлок у Києвi.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У дводенному самміті в столиці Латвії беруть участь керівники урядів і високопосадовці 11 європейських країн та представники Єврокомісії.


За матеріалами - Главред

Начальником Генштабу Збройних сил РФ став замміністра оборони Росії генерал армії Микола Макаров, який змінив на цій посаді Юрія Балуєвського.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У розпал гострої урядової кризи в Ізраїлі прем’єр-міністр Ехуд Ольмерт вирушає з триденним візитом до США.


Джерело - Українська правда, УНІАН

Важливе значення під час візиту Меркель буде надано обговоренню питання щодо позиції Німеччини стосовно приєднання України до плану дій щодо членства в НАТО.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Генеральний Cекретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер взяв участь у весняному засіданні Парламентської асамблеї НАТО (ПАН) 27 травня у Берліні.


За матеріалами - NEWSru.com, Korespondent

Громадяни тих країн, яким не потрібна віза, мають зареєструватися на сайті американського уряду не менше ніж за 72 години до прибуття в країну.


За матеріалами - УНІАН, Радіо "Німецька хвиля"

Організація ООН з продовольства та сільського господарства (FAO) розпочинає сьогодні в Римі триденний міжнародний самміт з питань світової продовольчої кризи.


Джерело - "Комерсант-Україна", Українська правда

Новим послом України в Росії можливо стане заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони Костянтин Грищенко.


Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

Політична нестабільність може перешкодити приєднанню України до Плану дій щодо членства в НАТО – як на цьогорічному грудневому, так і на ювілейному саміті Альянсу 2009 року.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Севастополь – Флагман Військово-морських Сил України фрегат «Гетьман Сагайдачний» сьогодні розпочав патрулювання Середземного моря.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Інциденти переважно відбувалися на території, населеній етнічними албанцями, які є однією з найбільших етнічних груп Македонії.


Джерело - Євроатлантичний простір

У рамках восьмого раунду передбачається проведення пленарного засідання делегацій України і ЄС й обговорення проектів преамбули, головних цілей і принципів угоди.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Попри поразку, Обама випереджає Клінтон за числом делегатів, що висуватимуть кандидатуру від демократів у президенти. Але Клінтон не збирається відмовлятися від президентських амбіцій.


Джерело - УНІАН

На думку венесуельського лідера, революційні ідеї необхідно пропагувати в Західній півкулі, Європі, Африці і навіть Росії.


За матеріалами - УНІАН

"Інфляція повинна продовжити своє прискорення, досягнувши 3,8%-3,9% в серпні, що зумовлене, зокрема, зростанням цін на енергоресурси", - люксембурзька газета "Тагеблатт".


Джерело - Korespondent.net

Після виведення 500 австралійських військовослужбовців з міста Насирія, їхнє місце займуть американські частини.


За матеріалами - Korespondent.net, РІА Новини

Міністр оборони Чехії вважає голодування екстремальним способом вияву незгоди. "Я не боюся назвати таку поведінку шантажем, а з шантажистами переговори вести не слід", - заявила Парканова.


За матеріалами - Korespondent.net

"Сполучені Штати жахнулися заявою російського міністерства оборони від 31 травня про те, що воно має намір направити більше військових сил в Абхазію без згоди грузинського уряду", - заявив Шон Маккормак.


Джерело - Українська правда

Світовий банк підтримує рішення Національного банку України про ревальвацію гривні.


АНАЛІТИКА

Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та транстлантичних студій

Проект ever closer Union спробував переступити заборонену межу — свободу особи і вибору та національну ідентичність.


Віталій Мартинюк - Міжнародний інститут гуманітарних технологій, спеціально для «Євроатлантичної України»

Постає питання, чи здатний буде Альянс абсорбувати Україну до прийняття нової Стратегічної Концепції? Схоже, що ні.


Олександр Воронов - Спеціально для "Євроатлантичної України"

Під час восьмиденного візиту він відвідав Словенію, Німеччину, Італію, Францію та Велику Британію. Окремим пунктом турне став Ватикан.


Валерій Дробіт - Завідувач відділу питань безпеки і оборони Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України

До деяких підсумків зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО 12-13 червня 2008 року у Брюсселі.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Виступ Генерального Секретаря НАТО Яаапа де Хооп Схеффера 3 червня 2008 року на міжнародній конференції, яка була організована брюссельським аналітичним центром "Безпековий та оборонний порядок дениий".


АНОНСИ ПОДІЙ

Джерело - Євроатлантична Україна

Конференція проходитиме в приміщенні Президії Національної Академії Наук України за адресою - вул. Володимирська, 55, 3-й поверх.Початок роботи 12 червня о 9 годині 30 хвилин, початок реєстрації о 8 годині 30 хвилин.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Українська правда, Комерсант-Україна

"Угода не буде підписана, це остаточне рішення. Ми вже сповістили про це офіційний Київ. Однак у нас складається враження, що там як і раніше сподіваються на її підписання", – джерела в Єврокомісії.


Джерело - EUobserver

ЄС практично не має можливостей погодитися на конкретні рішення щодо інституційної кризи, яка виникла після відхилення ірландцями Лісабонського договору.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Австрійська газета "Ді Прессе" пише, нібито Схеффер, перебуваючи у Києві, за зачиненими дверима наголосив, що вирішальною в отриманні Україною ПДЧ Альянс буде стабільність у співпраці між Ющенком та Юлією Тимошенко.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Генсек Альянсу ще раз підтвердив, що вступ України до лав його організації та приєднання до Плану дій з набуття членства в НАТО можливі тільки за умов прагнення до цього самої держави.


За матеріалами - Korespondent.net, EUobserver, EurActiv

"Ситуація виглядає так, що виборці сказали "ні". Міріади різних причин у підсумку вплинули саме на таке рішення людей", - заявив міністр юстиції Дермот Ахерн у ефірі головного ірландського телеканалу RTE.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як і прогнозували експерти напередодні, якихось визначних подій на самміті ЄС-США в Словенії не відбулося. І це закономірно, всі тут ввічливо прощалися з президентом Джорджем Бушем.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Під час поїздки, що продовжуватиметься до 16 червня, голова Білого дому візьме участь у самміті ЕС-США в Словенії, а також відвідає Великобританію, Францію, Італію і Німеччину.


Джерело - EUobserver

Дослідження засвідчують про те, що кількість виборців, які будуть голосувати "проти", збільшилася майже вдвічі в порівнянні із минулим опитуванням три тижні тому і становить показник 35 відсотків.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Опитування показують, що понад третина американців наставлена консервативно і не більше від чверті вважає себе лібералами.


Джерело - Українська правда ВВС

Барак Обама забезпечив собі висунення кандидатом у Президенти США від Демократичної партії


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Екс-президент Європейського центрального банку Вім Дуйзенберг: «Нам потрібно, і це потрібно кожному центробанку, завоювати довіру населення і підтримувати цю довіру».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8632. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект