НОВИНИ

06.06.2008 | Наближення України до НАТО - головна тема неформального діалогу військових
Джерело - Європейський простір

Делегація з 14 українських генералів і їхніх відставних німецьких колег днями відвідала Брюссель у межах програми неформального діалогу Берлінського Фонду "Наука і політика". Ось вже 14 років німецький Фонд "Наука і політика" організовує семінари для українських військових, ставлячи за мету налагодження відкритого і щирого діалогу між українськими людьми в погонах і їхніми колегами з країн-членів НАТО. Ідея організовувати подібні виїздні зустрічі народилася у МЗС Німеччини невдовзі після падіння "залізної завіси".



Саме тоді західна військова еліта запропонувала розглядати своїх візаві з колишнього Варшавського блоку і, зокрема з України, не як потенційних супротивників, а як партнерів. Говорить координатор програми Фонду «Наука і політика», відставний полковник й колишній речник НАТО Конрад Фрайтаг:


"У ході наших семінарів ми неодноразово говорили про те, що навіть якщо НАТО й дуже зацікавлене у прийнятті України, спочатку з цього приводу має бути досягнуто національний консенсус у самій Україні. Позаяк без суспільної підтримки ніщо не зможе функціонувати. Саме тому прямий діалог між людьми є настільки важливим і корисним"


Члени української військової делегації, які днями відвідали штаб-квартиру НАТО, а також європейські установи у Брюсселі, мали унікальну нагоду розвинути німецько-український діалог на загальноєвропейський рівень і поспілкуватися також зі своїми колегами з інших країн НАТО. Як зазначив заступник начальника Генштабу ЗСУ віце-адмірал Ігор Князь:


"Ми постійно працюємо на наші відносини з країнами НАТО і самим Альянсом. Вони вже виходять за межі звичайного партнерства. Зрозуміло, що нашою кінцевою метою не повинно бути просто приєднання до НАТО. Наша мета - бути в Європі і жити разом з Європою"


Ці слова українського віце-адмірала підтримує і Конрад Фрайтаг. Відставний полковник Бундесверу за 38 років військової кар’єри пройшов школу НАТО у повному обсязі. У його особистій біографії відзеркалилася повна історія післявоєнних відносин Заходу і Сходу. У роки юності уродженець Магдебурга не міг собі уявити, що колись посяде чільну посаду у "агресивному блоку", як тоді іменували Північно-атлантичний альянс на його батьківщині - НДР. Подібні стереотипи, закладені ще радянською системою, зазначає полковник Фрайтаг,досі зберігаються і в Україні:


"Спілкуючись з українськими учасниками, у мене створюється враження, що Україна мусить набагато активніше вести роз'яснювальну кампанію. Як сказав мені один український генерал "Ми мусимо тричі на тиждень з'являтися на ТБ, щоби бути почутими", - наголошує Конрад Фрайтаг.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект