НОВИНИ

27.06.2008 | США: пошуки єдності у Демократичній партії напередодні виборів
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У перебігу передвиборної президентської кампанії у Сполучених Штатах сенатор Барак Обама, кандидат від Демократичної партії, шукає підтримки з боку сенатора Гіларі Клінтон.

Йдеться про об’єднання зусиль з тим, щоб єдиним фронтом йти до національного з’їзду Демократичної партії, що відбудеться наприкінці літа у Денвері, штат Колорадо.

Цікаво, як це робиться – об’єднання зусиль, адже ще вчора пані Клінтон була потужним суперником Обами у боротьбі за голоси виборців. Ба більше, на думку спостерігачів, Гіларі Клінтон й нині не плекає великої симпатії до свого вчорашнього конкурента, з огляду на його тріумфальні твердження, як ото «Прийшла наша пора» і «Виборці зробили свій вибір». Адже пані Клінтон хоча й програла за кількістю делегатів з’їзду, але перемогла за загальною кількістю голосів, поданих за неї на первинних виборах, майже 18 мільйонів. Вона вийшла з перегонів і оголосила, що підтримуватиме Обаму. Одначе нові союзники відтак жодного разу не зустрічалися, зв’язок був лише телефонічний.

На доказ важливості політичного компромісу, у п’ятницю Клінтон і Обама вперше разом виступають на мітингу у містечку Юніти, штат Нью-Гемпшир. Місце для мітингу обрали, можливо, невипадково: слово unity перекладається як «єдність, згуртованість». Але за кулісами примирення точаться суперечки щодо цілої низки важливих тем: яку роль відведуть для Гітарі Клінтон на з’їзді Демократичної партії, чи її прізвище стоятиме, нехай символічно, на списку президентських кандидатів, чи дадуть їй виступити з ключовою промовою, чи штаб Обами виділить для Клінтон та її команди окремий літак для подорожей по штатах, де намічаються агітаційні виступи на користь Обами. Крім того, пані Клінтон бажає, щоб, Обама допоміг їй погасити 12-мільйонну заборгованість кампанії. До того ж, Хіларі Клінтон вимушена звільнити своїх наближених, помічників і дорадників, і вона прагне, аби штаб Обами найняв їх. Але він поки що не поспішає.

Соціологічні опитування серед демократів показують, що заклики пані Клінтон на підтримку Обами не дуже переконують її прихильників

Хіларі Клінтон також хотіла б, щоб Барак закликав своїх дрібних жертводавців, тих, хто пересічно надсилає по 10-20-30 доларів, надсилати ці гроші їй, знову ж таки, для погашення заборгованості. Але Обама заявив, що у його прихильників і без того обмаль грошей. Все це, звичайно, може видатись дрібницями, але для багатомільйонної армії прихильників Хіларі Клінтон, особливо жіноцтва, прохолодне ставлення з боку Обами виглядає недоброзичливим. Принаймні, так заявляли учасниці обіду, що його Гіларі Клінтон влаштувала цими днями для своїх помічниць.

Як зазначає «Нью-Йорк Таймс», обід вилився у форум незадоволених Обамою і взагалі результатом первинних виборів. Як показують соціологічні опитування серед демократів, заклики пані Клінтон на підтримку Обами не дуже переконують її прихильників. Утім, керівництво Демократичної партії сподівається, що за два місяці, що лишилися до з’їзду, лідерам вдасться подолати взаємну нехіть і прийти до unity. Варто зауважити, що й республіканцям теж до певної міри бракує єдності щодо свого президентського кандидата, сенатора Джона МакКейна. Правиця партії вважає його занадто ліберальним. 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект