НОВИНИ

04.06.2008 | Єхануров: фінансування війська зривається
Джерело - Українська служба ВВС

Міністр оборони України Юрій Єхануров заявив, що терміни переходу армії на контрактні умови можуть бути переглянуті через неналежне фінансування Збройних Сил.


Перебуваючи в Азербайджані, пан Єхануров сказав, що зараз українська армія фінансується на 19 відсотків від потреби, і що більшість коштів спрямовується на харчування військовослужбовців.


Раніше президент Ющенко та міністерство оборони називали можливий термін переходу армії на контракт до кінця 2010 року.


Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко під час виборчої кампанії обіцяла, що вже у 2008-ому військові служитимуть тільки за контрактом.


Ближчим часом парламент планує розглянути поправки до держбюджету, однак які кошти будуть виділені на фінансування Збройних Сил, не відомо.


Рада обіцяє кошти на військо


Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо прискорення реалізації завдань переходу Збройних сил України до комплектування військовослужбовцями за контрактом).


«За» проголосувало 274 із 448 народних депутатів, зареєстрованих у залі.
Як повідомив на засіданні парламенту заступник міністра фінансів України Володимир Матвійчук, даним законопроектом передбачено збільшити доходи бюджету на поточний рік на 1,6 млрд. грн., а також передбачити видатки в аналогічній сумі.


За його словами, з цієї суми 903,3 млн. грн. буде спрямовано на фінансування процесу переходу на контрактну службу.


Він нагадав, що уряд прийняв рішення щодо переведення з 1 липня 2008 року на контрактну службу 27 тис. військовослужбовців строкової служби. За його словами, зокрема, з 903,3 млн. грн. передбачається спрямувати на грошове забезпечення військовослужбовців за контрактною формою служби 268,6 млн. грн., тобто з розрахунку 1200 грн. на місяць.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект