НОВИНИ

11.06.2008 | Ратифікація угоди ЄС: у Брюсселі знову запахло кризою
Джерело - Європейський простір

У четвер ірландці мають висловити своє «так» або «ні» Лісабонській угоді – наступниці проекту конституції ЄС. Судячи з актуальних настроїв громадської думки, кількість противників може переважити. Згідно з даними опитування впливового дублінського видання The Irish Times, уже 35 відсотків населення країни готові проголосувати проти ухвалення угоди. Таким чином кількість противників закону лише за останні два тижні зросла вдвічі.


 


Експерти галузі зв’язків з громадкістю цим настроям не дивуються, вказуючи на те, що роз’яснювальна кампанія зі змісту документу, за яку мали б відповідати ЄС та ірландський уряд, була проведена вкрай невдало. Як наслідок, противники угоди основною причиною свого вибору називають її "нерозуміння":


"Якби це був референдум з чітко окреселними контурами питань, чорне або біле, було б легко голосувати. Але в цьому випадку не було навіть обговорень. Я навіть не знаю, про що йдеться", - пояснює один з мешканців Дубліна. Більш обізнані противники Лісабонської угоди побоюються, що прийняття цього закону призведе до зменшення суверенітету країни й підвищення податків.


Для того, щоби Лісабонська угода, яка, по суті, визначає принципи функціонування Євросоюзу, набула чинності вже з наступного року, її мають ухвалити всі 27 країн-членів спільноти. Провал документу Ірландією – єдиною країною ЄС, де угода винесена на всенародний референдум, – подасть Брюсселю не лише сигнал про кризу самої ідеї спільноти, але й на невизначений строк відсуне заплановане запровадження таких посад, як президент Євросоюзу чи представник ЄС із закордонних справ.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект