НОВИНИ

05.06.2008 | Опитування: Більшість чехів проти розміщення радару ПРО США
Джерело - РИА Новости

Абсолютна більшість громадян Чехії виступає проти розміщення в країні радару американської системи протиракетної оборони (ПРО).Про це свідчать оприлюднені в середу, 4 червня, в Празі дані останнього дослідження, проведеного чеським Центром вивчення громадської думки (ЦВГД).


За даними ЦВГД, 68% опитаних висловилися проти появи в Чехії радару ПРО США. Це на 5% більше, ніж в квітні цього року, і на 3% більше, ніж в березні цього року.


Опитування: Більшість чехів проти розміщення радару ПРО США


При цьому 72% респондентів вважають, що в Чехії обов'язково слід провести загальнонаціональний референдум з питання розміщення радару ПРО США.


ЦВГД проводив дослідження з 12 по 19 травня, за загальнонаціональною репрезентативною вибіркою було опитано 1066 чоловік віком від 15 років.  


Дипломатичні джерела в МЗС Чехії не приховують, що переговорний процес і підписання документів стосовно ПРО повинні завершитися до закінчення президентського терміну Джорджа Буша.


Проте, підписання двох чесько-американських угод ще не дає 100-процентної гарантії, що радар США з'явиться на території Чехії. Документи повинні бути ратифіковані обома палатами парламенту, після чого підписані президентом країни Вацлавом Клаусом.


Прем'єр-міністр Чехії Мірек Тополанек неодноразово заявляв, що уряд має намір запропонувати депутатам до ратифікації договори про розміщення радару ПРО США на чеській території якомога раніше, можливо, ще до початку літніх парламентських канікул.


Плани розміщення в Чехії радару ПРО США давно розділили чеських політиків на два табори. За ратифікацію виступає правляча Цивільна демократична партія на чолі з прем'єр-міністром Міреком Тополанеком, яка, проте, не має в парламенті більшості. При цьому,  депутати від Партії зелених, що входять до правлячої коаліції, не погоджуються  з розміщенням радару.  


Провідна опозиційна Чеська соціал-демократична партія вимагає проведення референдуму з даного питання.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект