ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

02.06.2008 | Європейський центральний банк відзначив своє десятиріччя
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ця будівля – не найвища серед хмарочосів у Франкфурті-на-Майні, але безперечно одна з найважливіших. У так званій «євро-башті» розмістився Європейський центральний банк. Його заснували першого червня 1998-го року.


Нині вже ніхто не сумнівається в успіху ідеї спільної європейської валюти. Розпочалося все на початку 70-х. І необхідність діяти була викликана зовнішніми факторами. «Ми не могли протидіяти дедалі потужнішому економічному тиску з боку Сполучених Штатів», - згадує колишній канцлер Німеччини Гельмут Шмідт. 1972-го року він обіймав посаду міністра фінансів. Тоді країни Європейського співтовариства домовилися про створення так званої «валютної змії»: уряди зобов'язувалися тримати коливання курсів національних валют між собою і відносно долара в межах визначеного коридору. Мета – полегшити товарний і грошовий обмін між країнами Європейського співтовариства. Розрахунки відбувалися в штучній валюті ECU.



Гельмут Шмідт згадує: «Тоді ще ніхто не міг сказати, що саме в майбутньому представлятиме собою спільна валюта, чи це буде якась паралельна до національних валют грошова одиниця. Ідею спільної валюти підхопив і почав розвивати далі Жак Делор». На посаді президента Комісії ЄС він якраз і підготував підгрунтя для створення європейського економічного і валютного союзу. 1998-го року заснували Європейський центральний банк.



До речі, за своєю структурою ЄЦБ нагадує Федеральний банк Німеччини. Це означає, що його єдиною метою залишається збереження стабільності валюти, і відзначається він своєю абсолютною незалежністю. Ніхто не може втручатися в рішення Євробанку, навіть якщо з Рима або Парижа інколи надходять вимоги про послаблення фінансової політики задля пожвавлення кон'юнктури. Екс-президент Європейського центрального банку Вім Дуйзенберг: «Нам потрібно, і це потрібно кожному центробанку, завоювати довіру населення і підтримувати цю довіру».


Сьогодні євро довіряють близько 320 мільйонів людей. У п'ятнадцяти країнах спільна європейська валюта є офіційним платіжним засобом. Ще шість невеликих країн перейшли на розрахунки в євро так би мовити «тишком-нишком».


У неділю штаб-квартира Європейського центрального банку у Франкфурті-на-Майні на один день відкрила свої двері для широкої публіки. Відвідувачі змогли зсередини подивитися, як працює ця найголовніша в єврозоні фінансова установа. Багатьом навіть вдалося посидіти в чорних шкіряних кріслах залу засідань, де члени Ради Європейського центробанку ухвалюють фінансовополітичні рішення.


 





USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект