НОВИНИ

19.06.2008 | Райс: Буш трансформував НАТО
Джерело - Korespondent.net

За словами Держсекретаря США Кондолізи Райс, президент Джордж Буш має пишатися тим, як трансформувалася НАТО після 2001 року.


Райс: Буш трансформував НАТО
"Я пам'ятаю, як у 2001 році були жовчні дебати з протиракетної оборони", - повідомила Райс, підкресливши, що на самміті в Бухаресті Північноатлантичний Альянс у питанні ПРО виступив уже з єдиних позицій.


При цьому вона зазначила, що важливі і часом "невидимі" зміни в НАТО відбуваються в інших сферах діяльності альянсу.


"Це Альянс, який намагається відновити свій потенціал - сили швидкого реагування, зобов'язання підтримувати оборонні бюджети на стабільному рівні й інші речі, які він зараз намагається здійснити", - повідомила Райс.


Вказавши на нові завдання, які війська НАТО виконують в Афганістані, Іраку і Судані, держсекретар США висловила переконання у тому, що Альянс тепер "буде знаходитися в кращому становищі для таких місій у майбутньому".


Крім того, Райс заявила, що Білий дім розглядає декларацію глав держав НАТО за підсумками самміту в Бухаресті, який пройшов у квітні, як прямий заклик альянсу до Росії співпрацювати зі США в сфері протиракетної оборони.


"На самміті в Бухаресті союзники по НАТО підтвердили необхідність ПРО і співробітництва по ПРО в рамках альянсу, а також фактично сказали росіянам - погодитеся на співробітництво з США, тому що це буде у ваших інтересах", - заявила Райс, виступаючи в середу в консервативному політологічному Фонді Спадщини у Вашингтоні.


Нагадаємо, тема розміщення американських систем ПРО в Європі є однією з головних у відносинах між Москвою і Вашингтоном. Незважаючи на попередні домовленості між Росією і США, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявляв, що в Москві досі занепокоєні можливістю розміщення американської системи ПРО в Європі.


Головна вимога Росії в питанні розміщення елементів системи протиракетної оборони в Польщі і Чехії – постійна присутність російських офіцерів і надійний засіб технічного моніторингу.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект