НОВИНИ

02.06.2008 | Парканова назвала шантажистами голодуючих противників радара ПРО США
За матеріалами - Korespondent.net, РІА Новини

Міністр оборони Чехії Власта Парканова, виступаючи в недільній дискусійній програмі чеського телеканалу Prima, назвала шантажистами противників розміщення американського радара системи ПРО, Яна Тамаша і Яна Беднаржа, які оголосили голодування.Парканова назвала шантажистами голодуючих противників радара ПРО США
Міністр оборони Чехії вважає голодування екстремальним способом вияву незгоди. "В даному випадку це звалювання відповідальності за власне життя і здоров'я на інших. Я не боюся назвати таку поведінку шантажем, а з шантажистами переговори вести не слід", - заявила Парканова.

У свою чергу, один з голодуючих противників появи в Чехії американського радара Ян Тамаш назвав шантажистом прем'єр-міністра Мірека Тополанека, який добивається розміщення радара проти волі більшості громадян країни.


Солідарність з тими, що голодують проявили сенатори провідної опозиційної Чеської соціал-демократичної партії, що також критикують розміщення американського радара. Голова фракції соціал-демократів в Сенаті (верхня палата парламенту Чехії) Олена Гайдушкова запропонувала провести ланцюгове голодування, яке повинне продовжити акцію протесту Яна Тамаша і Яна Беднаржа, повідомляє чеське інформагентство ЧТК.


Соціал-демократи закликають голодуючих припинити голодування, оскільки воно загрожує їх життю і здоров'ю. Противники ПРО США голодують з 13 травня.


Проти розміщення в Чехії американського радара системи ПРО протестує Greenpeace. Грінпісовці вже місяць блокують місце будівництва радара в районі військового полігону Брди, де буде розміщена РЛС ПРО США.


Очікується, що два договори стосовно розміщення в Чехії радара системи ПРО США, найімовірніше, будуть підписані в червні-липні.


Дипломатичні джерела в МЗС Чехії не приховують, що переговорний процес і підписання документів з ПРО повинні завершитися до закінчення президентського терміну Джорджа Буша.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект