НОВИНИ

03.06.2008 | Послом України в Росії стане "тіньовий" кадр Януковича?
Джерело - "Комерсант-Україна", Українська правда

Новим послом України в Росії стане заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони Костянтин Грищенко, повідомляє у вівторок "Комерсант-Україна".


Про майбутнє призначення посла України в РФ газеті повідомило у понеділок джерело в секретаріаті президента.


Незважаючи на те що президентський указ про призначення Грищенка на посаду посла ще не оприлюднений, джерело в МЗС РФ також підтвердило цю інформацію, зазначає видання.


Крім того, "Комерсант" з'ясував, що "Москва вже надала Києву агреман щодо кандидатури Грищенка".


Як відомо, посада посла України в РФ була вакантна з 4 квітня цього року, після того як президент Віктор Ющенко звільнив колишнього посла Олега Дьоміна в зв'язку з "досягненням ним пенсійного віку" (Дьоміну виповнилося 60 років 1 серпня 2007 року).


В останні місяці в ЗМІ звучали імена різних кандидатів на вільну посаду. Частіше інших згадувалися колишня глава Мінплаивенерго Іван Плачков, що колишній держсекретар Олександр Зінченко, а також головний редактор газети "Україна молода", земляк і близький друг Віктора Ющенка Михайло Дорошенко, зазначає газета.


Але, за інформацією "Комерсанта", у квітні президент остаточно вирішив, що запропонує посаду посла України в Росії Грищенку. Як заявило одне з інформованих джерел, це кадрове рішення співпало за часом із призначенням президентом Грищенка на посаду першого заступника секретаря РНБО.


Грищенко у свій час був заступником голови МЗС України (1995-1998 рр.), послом України в Бельгії і главою місії України при НАТО (1998-2000 рр.), послом України в США (2000-2003 рр.).


З вересня 2003 по лютий 2005 року він очолював МЗС України в Кабміні Віктора Януковича. З 11 жовтня 2006 року – радник прем'єр-міністра Януковича. З грудня 2007 року – міністр закордонних справ у "тіньовому уряді" Партії регіонів. 15 квітня 2008 року призначений першим заступником секретаря РНБО.


Сам Грищенко в бесіді з "Комерсантом" опосередковано підтвердив інформацію про те, що Росія дала агремана на його призначення послом України. "Ну і що такого, що дали (агреман)? Або якщо не дали? Поки немає указу президента про призначення, кандидат на посаду посла не може коментувати отримання чи неотримання агремана по його кандидатурі", - заявив він.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект