НОВИНИ

12.06.2008 | Польща не пускає Російський газопровід у Балтійське море
Джерело - Інтерфакс. Українська правда

Польський уряд як і раніше не згодний з будівництвом газопроводу Nord Stream по дну Балтійського моря.


Про це заявив заступник міністра економіки країни Марцин Королец, виступаючи в сеймі в четвер.


Крім того, він заявив, що Польща виступає проти будь-яких спроб, щоб цей проект фінансувався додатково Європейським інвестиційним банком, одним з акціонерів якого є його країна.


"Уряд Польщі вбачає протиріччя національним інтересам і порушення принципів європейської солідарності в спробах організувати, прямо або побічно, підтримку будівництва газопроводу "Північний потік" Європейським інвестиційним банком і іншими фінансовими інститутами, у яких у Польщі є акції", - сказав Королец.


Він висловив думку, що наслідком створення цього газопроводу може стати підвищення цін на газ на європейському внутрішньому ринку. Цей проект, вважає він, загрожує також екології і стабільності поставок "блакитного палива" у країни ЄС.


"Уряд вважає, що будівництво "Північного потоку" являє загрозу навколишньому середовищу, безпеці морського пароплавства і культурній спадщині і може негативно позначитися на газовому транзиті", - підкреслив Королец.


Раніше в лютому прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що країна не приєднається до цього проекту, оскільки вартість спорудження такого газопроводу буде в кілька разів вище, ніж наземного.


В даний час Польща є оператором ділянки газопроводу з Росії в Європу і пропонує як альтернативу "Північному потоку" побудувати другу нитку газопроводу Ямал-Європа, а також "Бурштиновий трубопровід", що пройшов би по країнах Балтії і польської території.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект