НОВИНИ

20.06.2008 | Саркозі: процес розширення ЄС зупиниться надовго
Джерело - УНІАН

Після референдуму в Ірландії, на якому жителі країни відкинули Лісабонську угоду, покликану замінити ідею європейської конституції, процес розширення Європейського Союзу буде зупинений на тривалий час.


Таку думку висловив президент Франції Ніколя Саркозі, перебуваючи в Брюсселі на саміті голів держав-членів ЄС, повідомляє Associated Press. Виступаючи перед журналістами, Н.Саркозі зазначив, що розширення ЄС не має сенсу, якщо 27 сьогоднішніх країн-членів ще не виробили спільного погляду на майбутнє союзу.


Нагадаємо, що на референдумі, який відбувся 13 червня ц.р., проти ратифікації Лісабонської угоди виступили 53,4% голосуючих ірландців. За даними соціологів, основними противниками договору є сільські жителі та жителі міських робітничих кварталів. Референдум показав, що більшість населення Ірландії не підтримують реформу виконавчих органів Європейського союзу, який значно розширився на схід з 2004 р.


Ірландія - єдина країна, яка проводила референдум щодо Лісабонської угоди (такими є вимоги ірландської конституції). На сьогодні договір ратифікували 18 країн Євросоюзу. Щоб угода набула чинності, її повинні ратифікувати всі члени ЄС.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект