НОВИНИ

13.06.2008 | Польща не погодиться на постійний контроль російськими військовими бази ПРО США
За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

Російські солдати були в Польщі 200 років всупереч волі поляків, тому Варшава не погодиться на постійний контроль бази ПРО США російськими військовослужбовцями.


Польща не погодиться на постійний контроль російськими військовими  бази ПРО США
Про це заявив в четвер, 12 червня, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, виступаючи в комісії з іноземних справ Сейму (нижня палат парламенту).


Глава МЗС Польщі сказав, що переговори з США щодо ПРО тривають. "Коли переговори завершаться, громадськість і Сейм будуть проінформовані", - сказав Сікорський.


За його словами, "Польща не погодиться на постійну присутність яких би то не було російських солдатів (на своїй території)".


"Вони (російські солдати) були на нашій території останні 200 років всупереч нашій волі, цього досить", - сказав міністр закордонних справ.


Місцеві аналітики зазначають, що Сікорський зробив подібну заяву в державне свято РФ - День Росії.


Однією з умов розміщення в Польщі елементів системи ПРО США Варшава називає модернізацію своєї армії і системи ППО за підтримки Вашингтона. США планують розмістити 10 ракет-перехоплювачів в Польщі і радар ПРО на території Чехії.


Офіційна Варшава, у свою чергу, розраховує, що взамін на згоду розмістити на польській території елементи системи, США нададуть Польщі військово-стратегічну допомогу в модернізації армії. Варшава висловлювала особливу зацікавленість ракетними комплексами ближнього і середнього радіусу дії Patriot Pac-3, THAAD або AMRAAM.


Раніше повідомлялося, що головна вимога Росії в питанні розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Польщі і Чехії – постійна присутність російських офіцерів і надійний засіб технічного моніторингу.


Варто зазначити, що 54% жителів Польщі негативно ставляться  до проекту розміщення елементів системи ПРО США на території їхньої держави.  Вашингтону вже удалося домовитися з чеським урядом про перекидання під Прагу до 2011 року радара ПРО, який зараз експлуатується на тихоокеанському атолі Кваджалейн.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект