НОВИНИ

09.06.2008 | Про що домовлялися Обама з Клінтон?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах починається новий етап президентських перегонів.

Зустріч двох демократичних лідерів відбулася в обстановці тотальної втаємниченості. Обама покинув свій супровід після мітингу у Вірджинії неподалік Вашингтона і поїхав у напрямку столиці лише з охоронцями зі служби «Сікрет Сервіс».


Як повідомляють, ініціатором зустрічі була Хіларі Клінтон і, за деякими даними, з нею там була лише сенатор Даян Файнстайн, її давня прихильниця.


Усім помічникам, причетним до зустрічі, було наказано не розголошувати подробиць розмови. Опублікували лише коротеньке офіційне повідомлення: «Сенатор Клінтон і сенатор Обама зустрілися сьогодні увечері і мали плідну дискусію щодо важливої праці, необхідної для перемоги (на президентських виборах) у листопаді».


Оце все. Одначе Ідеться про те, що Обамі конче потрібні мільйони доларів на передвиборну агітацію, насамперед телевізійну, і він хотів би перебрати заможних жертводавців кампанії Хіларі Клінтон (таких жертводавців в Америці називають донорами).


Крім того, Обама потребуватиме активної допомоги з боку мережі помічників і прихильників Клінтон, особливо коли йдеться про кампанію у тих штатах, де робітництво і жінки підтримали Хіларі, і Обама зазнав там поразки на первинних виборах – це Пенсильванія, Огайо, Західна Вірджинія й деякі інші. То ж говорити їм було про що.


Про кандидата на віце-президента «говорити зарано»


Друге запитання, яке цікавить багатьох у цей час, чи запропонує Обама пані Клінтон стати його партнером і балотуватися на віце-президента Сполучених Штатів? Вельми делікатна проблема.


Чоловік Хіларі Біл Клінтон, колишній президент, відверто каже, що вона погоджується стати номером другим, а сама Гіларі наголошує, що жодних попередніх вимог вона не висуває і прагне об’єднати Демократичну партію.


На первинних виборах вона отримала майже 18 мільйонів голосів виборців-демократів, і Обамі життєво необхідно мати на своєму боці тих виборців, бо без них перемога на загальних виборах неможлива.


Але, з іншого боку, у пані Клінтон є те, що на політичному жаргоні звучить як «важкий багаж»: вона разом із її чоловіком викликають активну нехіть певної частини американського суспільства. До того ж Обама заповідає зміну курсу у Вашингтоні – це його чільне гасло, тож йому потрібні свіжі обличчя.


І напередодні зустрічі з Клінтон Обама в телевізійному інтерв’ю сказав, що він мусить перепочити після виснажливої кампанії первинних виборів і що зарано говорити про віце-президентську кандидатуру.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект