НОВИНИ

02.06.2008 | Європу в серпні чекає рекордний рівень інфляції
За матеріалами - УНІАН

Рекордний рівень інфляції чекає Європу в серпні цього року, стверджує аналітик швейцарського банку UBS Саніл Кападія. "Інфляція повинна продовжити своє прискорення, досягнувши 3,8%-3,9% в серпні, що зумовлене, зокрема, зростанням цін на енергоресурси", - наводить його слова люксембурзька газета "Тагеблатт".
 


Експерт інвестиційного банку Lehman Brothers Джайда Джаяні, зі свого боку, чекає, що зниження інфляції в Європі відбудеться не раніше жовтня.


Згідно з даними європейського статистичного агентства Євростат, на яке посилається РІА "Новости", в травні цього року зростання цін в середньому по 15 країнах зони євро становило 3,6% в річному обчисленні. Цей рекордний для "єврозони" рівень був вперше досягнутий в березні цього року, а в квітні показник інфляції знизився до 3,3%.


Найвищий її рівень в травні - в 5,21% - був зафіксований в Бельгії вперше за 23 останніх роки. У Іспанії він зріс до 4,7% - найвищого показника за останні 11 років, - а в Італії досяг 3,6%, чого не спостерігалося з 1996 року.


Аналітики пояснюють цю тенденцію зростанням цін на нафту і продовольчі товари.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект