НОВИНИ

18.06.2008 | Франція не буде готувати новий договір після ірландського "ні"
Джерело - AFP

ЄС не буде повертатися знову до столу переговорів та готувати проект нового договору реформ, після того, як Ірландія відкинула Лісабонську угоду. Про це вчора повідомив французький міністр у справах Європи.


"Одна річ є повністю зрозумілою - ми не будемо починати готувати новий договір. Жодна з країн-членів не бажає цього", - заявив Жан-П'єр Жює під час свого виступу у Сенаті, окреслюючи пріорітети французького президенства в ЄС.


ЄС був "збитий з ніг" після того, як Ірландія відкинула Лісабонський договір на своєму референдумі, зробивши нереальною останню спробу реформування інститутів блоку.


Міністри закордонних справ Франції та Німеччини Бернард Кушнер та Франк-Вальтер Штанмайєр у вівторок також висловили свої побоювання щодо пошуку швидких рішень.


"Ми поважаємо голосування ірландців і ми не маємо наразі готового рішення, яке може бути запропоноване", - сказав Кушнер та додав, що потрібно мати значно більше часу.


Штанмайєр майже повторив ці висловлювання, заявивши, що "ЄС повинен надати ірландцям час для аналізу причин, які призвели до такого результату та дозволити їм виробити пропозиції".


Франція та Німеччина закликали вісім країн-членів ЄС, які ще не ратифікували Лісабонський договір залишити документ "живим" та схвалити його.


Французьке головування, за словами Жює, має за мету проведення переговорів у сферах іміграції, оборони, охорони навколишнього середовища та сільського господарства.


Одночасно з цим, ірландське "ні" робить плани щодо призначення президента ЄС та нового міністра закордонних справ, які були заплановані в договорі, нездійсненими.


Ніколя Саркозі планує репрезентувати порядок денний французького президенства 10 липня під час виступу в Європарламенті.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект