НОВИНИ

09.06.2008 | Франція намагатиметься надати нових імпульсів розвитку європейської оборони
Джерело - EurActiv

Одним із головних питань порядку денного французького президенства в ЄС буде посилення Європейської політики безпеки та оборони (ЄПБО). При цьому, Франція сподівається на суттєвий прогрес у цьому питанні, беручи до уваги роль країни як ведучої європейської військової держави.Виступаючи перед асамблеєю Західно-Європейського Союзу 2 червня, Державний секретар Франції з питань ЄС Жан-П'єр Жює закликав до "нового політичного бачення" ЄПБО та виділив п'ять пріорітетів такого бачення.


Серед першого пріорітету було названо розвиток та оновлення Європейської Стратегії Безпеки, яка була ухвалена у 2003 році. Очікується, що оновлена Стратегія буде представлена на самміті ЄС у грудні.


Другим пріорітетом стане посилення цивільних та військових засобів. Очікується подальший розвиток європейських сил на основі британсько-французького спільного літака А400-М для стратегічних перевезень.


Третім пріорітетом стане утворення постійних структурованих структур співпраці між країнами-членами, які відповідають високим критеріям та вже зробили великі внески у розвиток військових засобів.


В той самий час малі країни-члени ЄС висловлюють свої побоювання, що Політико-Безпековий Комітет ЄС може діяти таким чином, що призведе до утворення "серцевинної Європи", яка буде базуватися навколо "четвірки великих" - Німеччини, Франції, Італії та Великої Британії.


Франція буде бажати досягти згоди щодо стимулювання ринку європейських озброєнь через діяльність, зокрема, Європейського Оборонного Агенства.


Останнім, п'ятим пунктом розглядається покращення відносин між ЄС та НАТО на тлі пропозицій Саркозі відносно повернення Франції до військових структур НАТО наприкінці свого президенства.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект