НОВИНИ

13.06.2008 | Афіни і Скоп’є не домовилися про назву Македонії
За матеріалами - Korespondent.net

Безрезультатно завершилася чергова зустріч між представниками Греції та Македонії стосовно питання про майбутню назву Македонії.



Cторони "у дусі доброї волі" намагаються розв'язати цю проблему. "Незабаром робота знову відновиться в регіоні", - зазначив спецпредставник Uенсека ООН.


На переговорах у четвер, які тривали близько двох годин, грецьку сторону представляв посол Адамантіос Вассілакіс, а Колишню Югославську Республіку Македонію (КЮРМ) - посол Нікола Дімітров.


Перемовини щодо того, як варто називати КЮРМ, щоб ця назва не викликала взаємних суперечок, тривають більше десяти років. Греція виступає проти назви "Республіка Македонія" для сусідньої країни, посилаючись на те, що історична область Македонія знаходиться на грецькій території.


Країна, яка виникла після розпаду Югославії, назвала себе у своїй конституції "Республіка Македонія". Однак в ООН на вимогу Греції вона числиться в міжнародних документах як "Колишня Югославська Республіка Македонія". У 1993 році ця тимчасова назва була відбита в резолюції Ради Безпеки ООН.


На початку цього року з метою зрушити з мертвої точки тривалий переговорний процес між Афінами і Скоп’є було запропоновано на вибір п'ять назв: Нова Республіка Македонія, Конституційна Республіка Македонія, Республіка Верхня Македонія, Демократична Республіка Македонія і Незалежна Республіка Македонія.


Македонці готові погодитися з будь-яким із двох останніх варіантів, але тільки для використання в двосторонніх відносинах із греками, зберігши для інших членів світової спільноти назву Республіка Македонія, що закріплена в конституції країни й у міжнародних актах визнання її незалежності іншими державами. Число цих держав складає зараз близько 120.


У свою чергу Греція наполягає на досягненні універсального взаємоприйнятого рішення, прийнятного як у двосторонньому форматі, так і в міжнародних відносинах загалом. У іншому випадку Афіни погрожують заблокувати вступ Македонії в Європейський союз і НАТО.


Як повідомлялося, партія прем’єр-міністра Македонії Ніколи Груєвські у ніч на понеділок, 2 червня, оголосила про свою перемогу на позачергових парламентських виборах у республіці.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект