НОВИНИ

18.06.2008 | НАТО прийме Україну, якщо Україна приєднається до ПДЧ – Посол румунії в НАТО
За матеріалами - Главред, УНІАН

НАТО готово прийняти Україну, якщо Україна готова приєднатися до Плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі.


Як повідомили УНIАН у прес-службі Харківської облдержадміністрації, про це заявив вчора посол Румунії в НАТО Сорін Дімітру Дукару під час круглого столу на тему: «НАТО після Бухарестського саміту і роль України в європейській безпеці», який пройшов у Харківському національному університеті ім. Каразіна.



У роботі круглого столу взяли участь посли багатьох європейських країн у НАТО, професори і викладачі університету, представники влади, громадських організацій і об'єднань Харківської області.



Звертаючись до послів НАТО, голова Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков відзначив, що харків'яни щиро раді вітати послів держав–членів Північноатлантичного договору в Харківській області. «Приїзд керівного органу Альянсу – це значуща подія, яка привернула значну увагу українців», – сказав Аваков. За його словами, «Президент України Віктор Ющенко неодноразово заявляв, що одним з нинішніх пріоритетів у зовнішній політиці і політиці безпеки є отримання членства в НАТО. На нинішньому етапі Україна зацікавлена в якомога швидшому приєднанні до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ)».



У свою чергу, як відзначив постійний представник, Посол Румунії в НАТО Дукару, якщо Україна готова приєднатися до ПДЧ, то Альянс готовий прийняти Україну. Посол Естонії в НАТО Джорі Льюік відзначив, що після отримання незалежності естонський народ зрозумів, що їхнє майбутнє в Європі і разом з Європою.



«Не вірте тим, хто говорить, що Росія не співробітничає з НАТО в практичних аспектах, – це співпраця дуже тісна. Україна допомагала Естонії у багатьох випадках. Естонія і естонці пам'ятають про це, і ми готові надати Україні будь-яку допомогу», – сказав Льюік.



Посол Португалії в НАТО Мануель Томаш Фернандес відзначив, що його країна є одним із організаторів Альянсу і майже 60 років – його членом, і за цей час життя дуже сильно змінилося. «А разом з життям змінилась і Європа, але всі ці зміни були виключно на користь португальському народу», – відзначив Фернандес. У рамках візиту до Харкова члени делегації НАТО відвідали Інститут монокристалів, де провели зустріч з українськими вченими – учасниками спільних українсько-натовських програм.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект