НОВИНИ

25.06.2008 | Конгрес може заблокувати ядерну співпрацю США з Росією
За матеріалами - Korespondent.net, РІА Новости

У конгрес США внесена четверта  резолюція проти угоди між США й Росією про співпрацю в цивільній ядерній енергетиці.



"Конгрес США не схвалює запропоновану угоду про співпрацю, передану в конгрес президентом 13 травня 2008 року", - говориться в лаконічному тексті резолюції, що складається з одного параграфа.


Резолюція внесена у зв'язку з вимогою регламенту, відповідно до якого в конгрес повинен бути внесений документ на підтримку або проти угоди для того, щоб міг розпочатися відлік 60 днів, протягом  яких законодавці мають можливість розглянути й дати оцінку угоді.


У випадку затвердження негативної резолюції в палаті представників і сенаті, вона заблокує російсько-американську угоду.


Однією із причин цієї резолюції є те, що Білий дім не представив конгресу достатньої інформації про те, як співпраця США й РФ у ядерній сфері позначиться на зусиллях з припинення ядерної програми Ірану.


13 травня президент США Джордж Буш направив законодавцям текст американсько-російської угоди із проханням підтримати цей документ. У листі Буша зазначалося, що запропонована угода забезпечує всеосяжні рамки для мирної ядерної співпраці з Росією на основі взаємної прихильності ядерному нерозповсюдженню.


У листі уточнювалося, що документ розрахований на 30 років і "дозволяє передачу технологій, матеріалів, устаткування, включаючи реактори, і компоненти для ядерних досліджень і виробництва ядерної енергії".


У цей час у палату представників конгресу вже внесені два законопроекти, у випадку прийняття яких угода буде заблокована.


Нагадаємо, у червні 2007 року профільний комітет з іноземних справ палати представників конгресу США схвалив законопроект, що забороняв Білому Дому будь-яке нову співпрацю в сфері ядерної енергетики з Росією. Однак 6 травня в Москві Росія й США підписали міжурядову угоду про співпрацю в сфері мирного використання атомної енергії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект