НОВИНИ

17.06.2008 | Німеччина підтримує особливе партнерство з Україною
За матеріалами - УНІАН, Української правди

Німеччина підтримує польсько-шведський проект "Східного партнерства", заявила в понеділок у Гданьську канцлер ФРН Ангела Меркель на спільній прес-конференції з прем`єр-міністром Польщі Дональдом Туском.


"Східне партнерство" пропонує створити форум регіональної співпраці країн ЄС з Україною, Молдовою, Грузією, Азербайджаном і Вірменією, а також - поки що тільки на експертному рівні - з Білоруссю.


"Я повністю підтримую польсько-шведську ініціативу ("східного партнерства"). Думаю, що для нас всіх має велике значення включення в політику сусідства наших сусідів на Сході", - сказала Меркель.


Прем`єр-міністр Польщі зазначив, що у Варшаві "довгий час працюють над східним виміром європейської політики".


"Сьогодні я був дуже радий почути про однозначну підтримку цього проекту. Це означає, що на найближчому засіданні (Єврокомісії) цей проект, важливий для всього Євросоюзу і для Польщі, стане фактом", - цитує Туска УНІАН із посиланням на РІА "Новости".


Реалізація проекту "Східне партнерство", на думку авторів проекту, повинна привести до відміни візового режиму ЄС з зазначеними країнами, а також до створення зони вільної торгівлі послугами і товарами. Крім того, проект передбачає підписання договорів про співпрацю з кожною з названих країн за зразком договору, про який нині ЄС веде переговори з Україною.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект