НОВИНИ

06.06.2008 | Візит до Росії на тлі фронтальної атаки. Яка атмосфера передує зустрічі президентів Ющенка та Медведєва
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Дводенний візит Президента Віктора Ющенка розпочався з відвідин Соловецького монастиря та ГУЛАГу. А вже сьогодні він зустрінеться з російським колегою Дмитром Медведєвим – уперше після того, як Медведєв став президентом Росії. На якому тлі відбуватиметься ця зустріч і які теми стануть ключовими?


НАТО, Чорноморський флот, газопостачання, Голодомор, мовні та гуманітарні питання. Ці теми українсько-російських відносин залишаються хронічно невирішеними. І час від часу то одне, то інше з них загострюється.


От і нинішній візит Віктора Ющенка до Росії відбувається на тлі такого загострення.


Напередодні поїздки Ющенко назвав ініціативу Держдуми Росії щодо виходу з Договору про дружбу, співробітництво та партнерство з Україною політичною помилкою.


А Міністерство закордонних справ заявило, що Україна не ініціюватиме розірвання Договору про дружбу з Росією.


Угода про дружбу – черговий метод тиску


Зараз Росія почала фронтальну атаку на Україну відразу в кількох напрямках, і одним із інструментів є тиск, пов’язаний із тим, що восени цього року збігає термін, коли сторони мають або заявити про вихід із Договору про дружби, або ж ця угода автоматично продовжується на наступні 10 років, зазначає директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики Олександр Сушко.


«Безумовно, це питання обговорюватиметься під час візиту Президента України до Росії. Якщо якійсь зі сторін захочеться скористатися процедурою одностороннього виходу, то, безумовно, друга сторона, не зацікавлена у цьому, буде проводити дипломатичну роботу. Але результати цієї роботи буде видно лише наприкінці листопада, коли спливе термін, протягом якого одна зі сторін може оголосити про своє небажання продовжувати дію угоди на наступні 10 років», – каже Сушко.


Наразі Державна дума Росії виконує роль рупора, зазначає доктор політології Сергій Телешун. Проте за цими заявами стоять інші структури та персони. І подальший розвиток українсько-російських відносин, найімовірніше, залежатиме не від Віктора Ющенка і навіть не від Дмитра Медведєва, вважає Телешун.


«Інформаційний тиск по Чорноморському флоту, газові питання, СОТ, НАТО – тут, у визначальних питаннях стосунків із Україною Держдума виконує роль «ньюзмейкера». Далі вступить у дію Президент Росії Медведєв, а далі, я не виключаю, вирішувати це питання, і миротворчо вирішувати, буде не Президент Ющенко, і навіть не Президент Медведєв, а Прем’єр Путін», – зауважує політолог.


Нинішній візит Президента Ющенка до Росії і його зустріч із Президентом Медведєвим навряд чи зроблять якийсь поступ в українсько-російських відносинах, вважають оглядачі. Ця зустріч,найімовірніше, буде декларативною. Незважаючи на те, що у Росії змінилося прізвище президента, зміни еліт не відбулося, тож і не відбулося зміни у політиці щодо України.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1045. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект