НОВИНИ

20.06.2008 | У Європі критикують новий закон Європарламенту про нелегальних мігрантів
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чимало політиків і експертів у Європі називають новий закон ЄС щодо повернення до «материнських» країн нелегальних мігрантів не лише суперечливим, але й таким, що порушує людські права. 18 червня Європарламент вирішив, що нелегальні мігранти можуть бути затримані на термін до 18 місяців у разі невиконання вимоги покинути територію ЄС добровільно впродовж 30 днів. Таким мігрантам буде заборонений на 5 років в’їзд на територію Євросоюзу. Чеські експерти, наприклад, називають новий закон ЄС набагато суворішим за попередні акти щодо нелегальних мігрантів.


Зузана Беднаржова з чеського Центру інтеграції інозеців вважає новий закон дуже жорстоким, який може погіршити справу з добровільним поверненням мігрантів додому, а також посилити недовіру до ЄС за його межами.


Представник чеської міграційної поліції відзначив на одному з чеських телеканалів, що згаданий закон ухвалений в інтересах сильніших європейських держав і без урахування ситуації, наприклад, у Чехії, де є свої проблеми з нелегальними мігрантами на кшталт боротьби влади з міграційною мафією, яка наживається на бідах мігрантів. Представник поліції також інформував, що в Чехії працює лише офіційно понад півтори тисячі фірм і агентів з питань працевлаштування мігрантів і тут є низка проблем щодо дотримання закону та прав трудових мігрантів.


Більшість нелегалів у Чехії – вихідці з України


У Чехії нараховується до 250 тисяч офіційно зареєстрованих трудових мігрантів і стільки ж, якщо не більше, нелегальних мігрантів, із яких більшість – це вихідці з України. До сьогодні в Чехії згідно з законом могли утримувати нелегальних мігрантів у разі відмови добровільно покинути терени країни – до півроку. В Іспанії така норма була до 40 днів, а в деяких країнах ЄС ще менше. Тому нове правило ЄС щодо затримання нелегальних мігрантів аж до 18 місяців викликало велику критику в усіх країнах ЄС та в правозахисних організаціях.


Для введення в дію нового закону ЄС потрібна формальна згода всіх 27 країн-членів. І практичне запровадження нових правил для нелегальних мігрантів займе близько двох років. За підрахунками експертів, на теренах ЄС перебуває нині до 8 мільйонів лише нелегальних мігрантів. У першій половині цього року таких було затримано понад 200 тисяч і лише 90 тисяч із них вдалося відправити за межі Євросоюзу.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект