НОВИНИ

17.06.2008 | Міністр МВС Німеччини пропонує прямі вибори президента Єврокомісії
Джерело - УНІАН, Радіо "Німецька хвиля"

Кервник МВС Німеччини Вольфганг Шойбле вважає, що Євросоюз дуже далекий від простих людей. На його думку, це і стало однією з причин провалу референдуму щодо Лісабонської угоди в Ірландії.


"Європейці з недовірою ставляться до деяких аспектів політики Брюсселя, оскільки вона недостатньо прозора і зрозуміла", - заявив міністр в інтерв`ю німецьким ЗМІ, передає Deutsche Welle.


В.Шойбле вважає, що одним із способів наблизити ЄС до простих громадян могли б стати прямі загальноєвропейські вибори президента Єврокомісії та майбутнього президента Євросоюзу.


12 червня жителі Ірландії на всенародному референдумі висловилися проти запропонованої реформи Євросоюзу, нагадує РосБізнесКонсалтинг. Ірландські виборці відхилили Лісабонську угоду, покликану замінити ідею європейської конституції, більшістю в 53,4 відсотки.


Європейські функціонери терміново намагаються знайти вихід. Лідери Німеччини і Франції закликали продовжити процес ратифікації Лісабонської угоди парламентами європейських країн. Питання про подальшу долю нового базового договору ЄС обговорюватиметься на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС в Люксембурзі, а потім на саміті ЄС в Брюсселі 19-20 червня.


Лісабонська угода припускає введення посади президента Євросоюзу, який обиратиметься на 2,5 роки. Крім того, документ передбачає реформу виконавчого органу ЄС - Єврокомісії, до якої буде введений наділений широкими повноваженнями єврокомісар із зовнішньої політики. Він звітуватиме перед лідерами ЄС. Сама ж Єврокомісія буде до 2014 р. скорочена щодо складу з нинішніх 27 єврокомісарів до 18. Склад ЄК обиратиметься строком на 5 років.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект