НОВИНИ

27.06.2008 | Саакашвілі: Росія загрожує безпеці в Європі
За матеріалами - Korespondent, Вести

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі заявив про необхідність зупинити російське вторгнення в Абхазію, інакше під загрозою виявляться інші республіки колишнього СРСР.Саакашвілі: Росія загрожує безпеці в Європі
В інтерв'ю газеті Вельт, опублікованому в п'ятницю, 27 червня, президент Грузії заявив: "Грузія - це тільки початок. Завтра це будуть Україна, балтійські держави й Польща. На кону стоїть весь режим безпеки в Європі, який склався після холодної війни".

 


На думку Саакашвілі, Грузія стала лакмусовим папірцем. "Європа повинна показати, що вона відстоює свої цінності. Якщо вона цього не зробить, ми станемо свідками початку нескінченної низки нових конфліктів", - уважає лідер Грузії.


В інтерв'ю президент також звинуватив Москву в прагненні анексувати Абхазію. Він стверджує, що таке рішення було прийнято ще президентом Володимиром Путіним, відзначивши, що ще не впевнений, як до цього ставиться нинішній президент Дмитро Медведєв, повідомляє Інтерфакс.


Нагадаємо, 7 червня відбулася зустріч президентів Росії й Грузії, за підсумками якої в Кремлі заявили, що відчувають "обережний оптимізм" щодо подальших відносин між двома країнами.


Варто зазначити, що сьогодні газета Коммерсантъ опублікувала можливий новий план урегулювання конфлікту в Абхазії. За повідомленням видання, Тбілісі запропонував перенести кордон з Абхазією з ріки Інугрі на північ до ріки Кодорі. Таким чином, Грузія має намір повернути грузинських втікачів у Гальський і Очамчирський райони, а також замінити російських миротворців у регіоні на спільний контингент грузинських і абхазьких поліцейських.


В обмін на це Грузія згодна не перешкоджати російській ініціативі з реалізації заходів з надання допомоги населенню Абхазії й Південній Осетії й відновленню взаємовідносин із владою невизнаних республік.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект