НОВИНИ

19.06.2008 | Лідери ЄС розмірковують про майбутню кількість комісарів
Джерело - EurActiv

Самміт ЄС, який розпочинається сьогодні в Брюсселі, планувався з метою надати можливість лідерам ЄС дискутувати пропозиції щодо посади першого президента ЄС. Але, після отримання "ні" із Ірландії, вони зараз зіткнулися із менш приємною перспективою обговорення питання зменшення кількості Єврокомісії, як це наразі вимагається Ніцьким Договором.


З 1 січня 2007 року ЄС має у своєму складі 27 членів і стало зрозуміло, що нинішня кількість комісарів перевищує реалістичну кількість можливих посад.


Як очікувалося, дискусії будуть розгортатися навколо того, хто стане президентом ЄС, а Ніколя Саркозі може стати потенційно головним будівничим цієї посади під час грудневого самміту. Саме під час грудневого самміту планувалося призначити першого президента ЄС.


Але після провалу ірландського референдуму, глави країн та урядів будуть змушені знову переглядати положення Ніцького договору, який був спроектований для ЄС із кількістю лише 27 країн. 


Це означає, що кількість комісарів повинна бути нижче ніж 27. А відкинутий Лісабонський договір передбачав зменшення кількості комісарів до 15 з 2014 року.


Французький посоло в ЄС сказав, що таке положення викликало гостру критику в таборі "ні" в Ірландії, які прямо вказували на це положення у відкинутій угоді.


Суперечка навколо кількості комісарів, враховуючи на те, що воно повинно бути ухвалено одноголосно, може відкрити перспективу нескінченних суперечок поміж країнами-членами.


Формально кажучи, підкреслюють французькі дипломати, для того, аби задовольнити вимоги Ніцького договору, буде достатньо втратити одного комісара і цією країною може якраз бути Ірландія.


"Ірландія може втратити свого комісара назавжди, так як виборці відхилили Лісабонську угоду", - заявив прем'єр країни Брайан Коен, виступаючи в парламенті 17 червня.


А один "дипломат" із ЄС не соромлячись заявив, що якщо Ірландія хоче мати свого комісара хоча б 2014 року, вона повинна проголосувати "за" Лісабонський договір.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект