НОВИНИ

27.06.2008 | Верховний суд США підтвердив право громадян на зброю
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Громадяни США, згідно із рішенням Верховного суду, мають засадниче право на володіння зброєю. Це право не може обмежуватися навіть з міркувань громадської безпеки, постановили судді у своєму вироку.

Таким чином Верховний суд визнав недійсними деякі положення вашингтонського закону про зброю. Досі мешканцям столиці США було заборонено мати вогнепальну зброю.

Рішення суду, яке було ухвалено більшістю лише в один голос, розглядається оглядачами як перемога впливового збройного лобі у Сполучених Штатах.

Утім, незаперечне право на володіння зброєю, за рішенням суддів, поширюється лише на помешкання громадянина. Мер Вашингтона Адріан Фенті переконаний, що нинішній вирок залишає місцевій владі можливість обмежити носіння зброї: «Навіть після цього вироку Америка не перетворюється на Дикий Захід. Тому у столиці США і надалі діятиме сувора заборона на зброю поза межами власного помешкання», - наголосив мер Вашингтона.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект