НОВИНИ

06.06.2008 | У ЄС не переконані у необхідності у "Східному партнерстві"
Джерело - Європейський простір

Депутати Європарламенту поки не упевнені, що ініціатива Польщі і Швеції «Східне партнерство» має додану вартість. Як заявив у Брюсселі голова делегації Європарламенту по зв'язках з Україною Адріан Северин (група соціалістичних партій, Румунія), на сьогоднішні недостатньо інформації, щоб повністю оцінити можливу додану вартість цієї ініціативи. «Ми повинні бути дуже уважними, щоб не просто збільшувати кількість ініціатив, що може посилити плутанину. Ми уже маємо достатньо ініціатив, іноді з достатньо незначним змістом», - сказав він.



А. Северин відзначив, що необхідно вивчити, що додаткового може принести «Східне партнерство» до проектів співпраці з країнами Сходу у рамках Європейської політики сусідства.


«На сьогоднішні я не упевнений, що це принесе додану вартість. Можливо, у когось є аргументи на користь цієї ініціативи, але я поки не бачу, де ця додана вартість», - сказав депутат.


Він також відмітив, що для нього набагато важливіше зробити так, щоб, зберігаючи різницю між Європейською політикою сусідства і Політикою розширення, знайти шляхи об'єднати їх, а також знайти механізми для того, щоб можна було перевести країну з однієї політики в іншу відповідно до рівня розвитку цієї країни і стратегічних інтересів ЄС.


Віце-президент Європарламенту Марек Сівець (група соціалістичних партій, Польща) заявив у четвер на прес-конференції у Брюсселі, що, на його переконання, ключову відповідь на запитання про додану вартість ініціативи «Східне партнерство» повинен дати саміт глав держав і урядів ЄС, який відбудеться 19-20 червня.


«Є багато запитань, і їх більше, ніж відповідей, і дуже серйозні люди ставлять запитання. Думаю, ключову відповідь на запитання про додану вартість дасть саміт ЄС», - сказав він.


Віце-президент Європарламенту зазначив, що від того, чи буде ця ініціатива сприйнята лідерами країн-членів ЄС як пріоритетна, залежатиме і якість цього проекту.


М. Сівець також звернув увагу на те, що для успішної реалізації польсько-шведської ініціативи потрібно також вирішити питання фінансування проектів для її реалізації.


Віце-президент Європарламенту Адам Белан (група партій «Союз за Європу націй», Польща) заявив сьогодні на прес-конференції, що головне, щоб «Східне партнерство» не стало альтернативою членства в ЄС. «Тому що у такому разі нам буде важко переконати українських партнерів взяти у ньому участь», - сказав Белан.


Він також зазначив, що співпрацю у рамках «Східного партнерства» можна було б використовувати для підготовки як східних країн-сусідів, так і самого ЄС до подальшого розширення. «Якщо розуміти «Східне партнерство» саме так, я думаю, ми зможемо підтримати його», - сказав віце-президент Європарламенту.


Як повідомлялося, Польща і Швеція мають намір запропонувати Європейському Союзу сформувати з Україною, Молдовою, Грузією, Вірменією і Азербайджаном організацію «Східне партнерство». У це об'єднання, крім України, як очікується, увійде 27 країн-членів ЄС.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект