Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Українська правда, РИА Новости, Франс Пресс

"Ми не почуваємось комфортно, тому що російські війська розгорнуті уздовж нашого північного кордону - у Придністров'я. Нас зовсім не влаштовує й факт продовження Росією договору про базування її флоту в Севастополі", - заявив Бесеску.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Коли у фінансовому світі гадають, хто з країн Європи буде наступним претендентом на грошову допомогу, Єврокомісія заявляє про нові позитивні прогнози європейської економіки на наступний рік.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Клінтон заявила, що США «глибоко шкодують» через цей інцидент і підкреслила, що це ускладнює виконання завдань міжнародної безпеки та співпрацю з партнерами за кордоном.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Strategy Page

На сьогодні основними операторами безпілотників MQ-1 і MQ-9 є ВПС США і ЦРУ, які з початку виробництва апаратів прийняли на озброєння близько 500 одиниць безпілотників.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

На цьому Президент України Віктор Янукович наголосив під час зустрічі з першим віце-прем’єр-міністром, міністром закордонних справ Чеської Республіки Карелом Шварценбергом, яка відбулася сьогодні у Києві.


Джерело - УНІАН

Вашингтон сподівається, що санкційний комітет Ради безпеки ООН активізує роботу з посилення режиму міжнародного ембарго відносно КНДР у зв`язку з останніми діями Пхеньяна в ядерній сфері.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Позачергові парламентські вибори в Молдові виграли прозахідні політичні сили. Однак і комуністи отримали достатньо голосів для того, щоб розв´язання внутрішньополітичного пату в Молдові залишалося непевним.


Джерело - Korespondent.net

Американські дипломати ще напередодні 8 серпня 2008 знали про підготовку операції Грузії на Південну Осетію. Це випливає з американського дипломатичного досьє, що стосується подій в Грузії та Південній Осетії в серпні 2008 року.


Джерело - Євроатлантика

Путін під час візиту до Німеччини підтвердив прагнення Москви створити зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. Реакція німецьких політиків і представників бізнесу неоднозначна.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Про це заявив заступник керівника відділу з роботи з країнами-партнерами штаб-квартири НАТО Петр Луняк під час відеомосту з учасниками 7-ї Асамблеї Громадської ліги Україна-НАТО, яка відбулася в Києві в п’ятницю.


За матеріалами - Радіо “Німецька хвиля”, УНІАН

Жителі Швейцарії на референдумі проголосували за позбавлення права на проживання в країні іноземців, які скоїли тяжкі злочини.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Екіпаж корвету Військово-Морських Сил Збройних Сил України “Тернопіль” під час патрулювання у Середземному морі в рамках антитерористичної операції “Активні зусилля” провів навчання з відбиття умовного нападу швидкохідного катера з терористами на борту.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

До голосу Карла Шварценберга в Європейському Союзі прислухаються, і вдома його авторитет важить багато, адже крім усього міністр несе титул князя й представляє один з найдавніших аристократичних родів в Європі – Шварценбергів.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Інтернет-сайт WikiLeaks оприлюднив понад 250 тисяч американських дипломатичних документів. Це викликало різку реакцію Вашингтона.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Від 29 листопада до 10 грудня в мексиканському Канкуні відбудеться чергова конференція ООН з питань захисту клімату. Після провалу зустрічі в Копенгагені очікування від нинішнього форуму стримані.


Джерело - Українська служба ВВС

Експерти вивчатимуть конституційну ситуацію, яка склалася в Україні після скасування Конституційним судом змін до Основного закону, внесених у 2004-ому році.


За матеріалами - Української служби ВВС

Десятки тисяч людей протестують у Дубліні проти чотирирічної програми жорсткої економії, проголошеної урядом Ірландії.


Джерело - Korespondent

Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає добрим знаком прийняття російською Держдумою документа, який визнає факт розстрілу в 1940 році польських полонених радянським НКВС під Катинню.


Джерело - Korespondent

Відповідне рішення було прийнято на екстреній зустрічі міністрів фінансів країн-членів ЄС, яка пройшла 28 листопада в Брюсселі.


Джерело - Європейський простір

Минулої суботи, на зустрічі за зачиненими дверима з лідерами НАТО в Лісабоні, Медведєв запропонував об'єднати протиракетний щит, створюваний 28 членами Альянсу, з російською системою ПРО.


Джерело - Представництво Європейського Союзу в Україні

Депутати також наголошують, що Україна має «європейську перспективу та потужні історичні, культурні та економічні зв’язки з Європейським Союзом».


Джерело - УНІАН

«Ми готові спільно шукати шляхи формування єдиної неподільної безпеки на Європейському континенті, готові також продовжувати конструктивно співробітничати, взаємодіяти в рамках СНД, ОБСЄ, в рамках Ради Європи та в інших структурах», - сказав Медведєв.


Джерело - УНІАН

"У нас завжди була проста позиція з приводу участі України в Північноатлантичному Альянсі – ми вважаємо, що це руйнує простір безпеки в Європі», - наголосив Д.Медведєв.


Джерело - УКРІНФОРМ, Dow Jones Newswires.

Цього року, за прогнозами МВФ, рівень безробіття в Іспанії досягне 20%, що вдвічі вище, ніж у Португалії. В Ірландії і Греції безробіття набагато нижче і становить 13 і 12% відповідно.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Країни ЄС щосили намагаються знайти довгострокове рішення стосовно кризи у Єврозоні. Канцлер ФРН Анuела Меркель запропонувала змінити Пакт стабільності й економічного росту країн Євросоюзу.


Джерело - Korespondent

"Ситуація на Корейському півострові перебуває на межі війни через безрозсудний план провести військові навчання, націлені проти Півночі", - повідомляють офіційні ЗМІ КНДР.


Джерело - РІА Новості

РФ і НАТО домовилися про полегшений транзит до Афганістану бронемашин з посиленим протимінним захистом.


За матеріалами - Євроатлантика

Про це він сказав, виступаючи з лекцією «Політичні й економічні виклики в епоху глобалізації» в Кабінеті міністрів України.


Джерело - УНІАН, Євроатлантика

„Мені самому цікаво, як буде визначена та ідея позаблоковості, позаблокової безпеки України”, - сказав він.


Джерело - УНІАН

Спільний текст, узгоджений усіма групами Європарламенту, опублікований на офіційному сайті Європарламенту.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Лісабонський саміт НАТО визначив необхідність співпраці Північноатлантичного Альянсу з партнерськими організаціями й державами, серед яких і Україна.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Колишні міністри закордонних справ Борис Тарасюк, Володимир Огризко і Петро Порошенко позитивно оцінюють те, що Україна керуватиме в ОБСЄ у 2013 році.


За матеріалами - УНІАН

На нараді у Севастополі за участю міністра оборони зазначалося, що на травень 2011 року заплановано ходові випробовування «Запоріжжя», проте для того, щоб корабель зміг вийти у море, на відновлення його технічної готовності необхідно ще близько 14 млн.


За матеріалами - Євроатлантика

Готовність України брати участь в створенні єдиної системи протиракетної оборони в Європі наблизить Київ до статусу повноцінного суб’єкта програм з гарантування безпеки на континенті.


Джерело - УКРІНФОРМ

Під час пленарного засідання Європарламенту у Страсбузі у середу ввечері відбулися дебати щодо резолюції по Україні безпосередньо перед голосуванням по цьому документу, яке має відбутися сьогодні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Десятки тисяч британських студентів у різних містах Великобританії у середу взяли участь у акціях протесту проти планів коаліційного уряду країни втричі підняти плату за навчання.


Джерело - Korespondent

Завтра в Москві відбудеться чергове засідання українсько-російської міждержавної комісії на рівні президентів. Майбутня зустріч лідерів України і Росії не буде безхмарною


За матеріалами - ВВС, Korespondent.net

У результаті протягом дня не ходили 80% поїздів, а аеропортам довелося відмінити безліч рейсів. Порушено автобусне і поромне сполучення, а також роботу метро, не працюють порти.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

НАТО не відмовляється від політики розширення, незважаючи на плани модернізації організації. Про це запевнив Радіо Свобода посол США в НАТО Іво Даалдер, коментуючи підсумки саміту Альянсу, що відбувся минулими вихідними у Лісабоні.


За матеріалами - Української правди

В ході візиту Переса мають відбутися українсько-ізраїльські переговори у розширеному складі під головуванням президентів двох держав і церемонія підписання двосторонніх документів.


Джерело - "Комерсант-Україна", Українська правда

На виконання плану дій візового діалогу з Євросоюзом, прийнятого у Брюсселі, може знадобитися декілька років і значні фінансові вкладення.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Чотири групи Європарламенту у проектах резолюції пропонують висловити стурбованість згортанням демократії в Україні. Про це йдеться у проектах резолюції групи «зелених», групи народних партій, групи лібералів та європейських консерваторів і реформістів.


Джерело - УНІАН

За інформацією ірландської державної телекомпанії РТЕ з посиланням на переговори, що тривають у Дубліні, гроші підуть на рекапіталізацію ірландських банків і покриття витрат бюджету.


За матеріалами - Радіо "Свобода", УНІАН

У Португалії сьогодні проводиться загальнонаціональний страйк, в якому вперше за останні 20 років беруть участь працівники як бюджетної сфери, так і приватного сектора.


За матеріалами - РІА Новості

У 16 сеймиках воєводств (місцеві законодавчі збори) правляча партія отримала 222 мандатів з 561, опозиційна партія Ярослава Качиньського Право і справедливість - 141, Селянська партія - 93 і Союз лівих демократичних сил - 85.


Джерело - Korespondent

За даними військового відомства США, рівень насильства в Афганістані досяг найвищої позначки з моменту початку операції НАТО в цій країні у 2001 році.


За матеріалами - Korespondent

Рейтингове агентство Standard & Poor's знизило довгостроковий суверенний рейтинг Ірландії до A з AA мінус у зв'язку з планами уряду країни взяти кредити Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду.


Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама напередодні розмовляв по телефону з південнокорейським президентом Лі Мен Баком. Пан Обама сказав, що Північна Корея залишається загрозою, з якою треба давати раду.


Джерело - УНІАН, Департаменті преси та інформації Міністерства оборони України

Міністерство оборони України розраховує на ефективну роботу з іноземними радниками при військовому відомстві та Генеральному штабі Збройних Сил України для забезпечення реформування армії.


Джерело - УНІАН

Україна готова взяти участь у створенні європейської системи протиракетної оборони, яку планують створити держави НАТО для захисту Європи та США.Про це сказала секретар Ради національної безпеки та оборони України Раїса Богатирьова у Варшаві.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

ЄС і Міжнародний валютний фонд погодилися допомогти Ірландії як членові Євросоюзу надзвичайними кредитами у час фінансової скрути і банківської кризи в цій державі.


Джерело - Європейський простір

Президент Європейської Комісії Жозе Мануел Баррозу, виступаючи під час спільної прес-конференції після завершення саміту Україна-ЄС, зауважив, такі часті зустрічі з лідером країни, яка не входить до складу ЄС, є доброю ознакою.


За матеріалами - Korespondent

Президент Грузії Михайло Саакашвілі у вівторок виступить з промовою з трибуни Європарламенту в Страсбурзі.


За матеріалами - Korespondent

У ході візиту Перес має намір підняти широкий спектр політико-дипломатичних питань двостороннього звучання. Президент також представить позицію Ізраїлю в сфері протидії іранській ядерній програмі і відносин з палестинцями.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Янукович заявляє, що Україна зможе виконати заходи, передбачені Планом дій щодо скасування візового режиму з ЄС вже у першому півріччі 2011 року. Реалістичність таких термінів в експертів викликає сумніви.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це міністр енергетики Росії Сергій Шматко сказав вчора на ювілейній конференції ”Енергодіалог Росія-ЄС” у Брюсселі.


Джерело - Євроатлантика

Україна і Грузія мають можливість стати в перспективі членами НАТО, заявляє Президент Франції Ніколя САаркозі.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Саміт Україна-Європейський Союз схвалив План дій зі скасування візового режиму. Про це йдеться у спільній заяві для преси за підсумками 14-го саміту Україна-ЄС, який відбувся сьогодні в Брюсселі.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У Лісабоні завершився саміт НАТО, який деякі оглядачі вже називають «поворотним».


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Те, про що кілька років вели переговори Україна і Європейський Союз, станеться в понеділок, 22 листопада. На саміті в Брюсселі буде представлено план дій, виконання якого може призвести до скасування віз.


Джерело - Прес-офіс Єврокомісії, УКРІНФОРМ

Європейська сторона надає велике значення діалогу з Україною, зокрема, під час саміту Україна-ЄС, який відбудеться 22 листопада у столиці Бельгії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Як заявив напередодні президент Росії Дмитро Медведєв на прес-конференції за підсумками засідання Ради Росія-НАТО, європейські держави і члени НАТО поки що остаточно не уявляють вигляд ЄвроПРО і скільки коштуватиме її створення.


Джерело - УКРІНФОРМ

Пакет екстреної допомоги Ірландії зі сторони Євросоюзу, Міжнародного валютного фонду і Європейського центрального банку сягне 120 млрд євро.


Джерело - УНІАН

"Для того, щоб Україна ввійшла до НАТО, необхідно, щоб ця країна врегулювала свої внутрішні проблеми", – заявив президент Саркозі.


За матеріалами - Євроатлантика

Міністерство оборони України 18 листопада передало на розгляд Президенту України проект плану військового співробітництва з НАТО на 2011 рік.


Джерело - Євроатлантика

Президент України Віктор Янукович підписав Указ "Про забезпечення продовження конструктивного партнерства України з Організацією Північноатлантичного Договору".


За матеріалами - Korespondent.net

Держсекретар США Хілларі Клінтон підтвердила, що не має наміру брати участь у президентських виборах 2012 та 2016 років.


Джерело - Korespondent

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен сказав, що Росія погодилася почати переговори про створення європейського протиракетного щита, питання про який тривалий час було перешкодою на шляху тісніших стосунків між Альянсом і Москвою.


Джерело - УНІАН, РІА "Новости"

"Держави-члени РРН (Ради РОСІЯ-НАТО) утримуватимуться від загрози сили або застосування сили один проти одного, так само як і проти будь-якої іншої держави," - наголошується в заяві.


За матеріалами - Української служби "Радіо свбода"

НАТО і Росія погодились розробити проект умов співпраці в галузі протиракетної оборони.


За матеріалами - Української правди

"Ми націлені на продовження і розвиток відносин партнерства з Україною і Грузією у форматі Комісій НАТО-Україна і НАТО-Грузія, заснованого на рішенні саміту НАТО в 2008 році в Бухаресті", - зазначено в документі.


За матеріалами - УНІАН

Янукович визначив п’ять національних координаторів та утворив комісію з метою забезпечення продовження конструктивного партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору.


За матеріалами - Української правди

Можливість приєднання до НАТО має залишатись у всіх європейських демократій.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Наприкінці тижня у Лісабоні паралельно із самітом НАТО відбудеться інший саміт, якому Євросоюз надає велике значення. Йдеться про заплановані двосторонні зустрічі між лідерами США та європейської співдружності.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Загроза тероризму, кіберзлочинність, таємна розробка ядерної зброї - НАТО мусить відповідати на новітні загрози. У п'ятницю на саміті Альянсу в Лісабоні мають ухвалити нову стратегію.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Лідер найбільшої опозиційної партії Польщі «Право і справедливість» Ярослав Качинський закликає польську владу добитися від НАТО розміщення об’єктів військової інфраструктури на території держав Східної Європи.


За матеріалами - УНІАН

Президент США Барак Обама має намір провести зустріч із своїм грузинським колегою Михайлом Саакашвілі під часі поїздки до Європи.


Джерело - УНІАН

Призупинення фінансування державної цільової програми зі створення корабля класу «корвет» для Військово-морських сил Збройних сил України може мати негативні наслідки для співпраці з Європейським Союзом.


Джерело - УНІАН

Міноборони і Генштаб у рамках співробітництва з НАТО впродовж 2011 року визначили більше 20 спільних заходів. «Ми будемо підтримувати і розвивати співробітництво з НАТО», - наголосив начальник Генштабу ЗСУ.


Джерело - УКРІНФОРМ

Голова комітету Держдуми РФ з енергетики Юрій Ліпатов заявив, що дії України підштовхнули Росію до прийняття рішення щодо будівництва газопроводів "Північний потік" і "Південний потік".


За матеріалами - Євроатлантика, Укрінформ

Під час брифінгу, який відбувся вчора, 17 листопада, за підсумками зустрічі між Баррозу та Саакашвілі, про перспективу членства Грузії в ЄС говорив не Президент Єврокомісії, а Президент Грузії.


Джерело - Korespondent

Міністр фінансів Ірландії Брайан Леніан визнав, що його країні необхідна зовнішня економічна допомога, щоб впоратися з фінансовими труднощами.


За матеріалами - Associated Press, Korespondent

Британські військовослужбовці завершать службу в Афганістані до 2015 року, незалежно від умов безпеки та прогресу в боротьбі з бойовиками.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вони з’ясовуватимуть, чи насправді Ірландія потребує міжнародної допомоги обсягом у десятки мільярдів євро, щоб фінансова криза не поширилася на інші країни єврозони. Ірландські лідери воліють уникнути такої допомоги.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Це не буде дорожня карта, як для Балкан, не буде автоматизму, буде постійна процедура моніторингу виконання.


Джерело - АВС

На запитання журналіста: "Якщо ви будете балотуватися, зможете ви перемогти Обаму?" Пелін відповіла ствердно: "Я так думаю".


За матеріалами - РБК

Про це заявив парламентський статс-секретар при міністрі оборони ФРН Крістіан Шмідт. За словами політика, має сенс "розгорнути масштабний наступ на гніздо Талібану".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Незважаючи на протести опозиції та профспілок, уряд Німеччини не збирається скасовувати підвищення пенсійного віку до 67 років. Міністр праці Урсула фон дер Ляєн вважає, що факти – на боці уряду.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Серед найбідніших країн опинилися колишні країни Югославії, а також Молдова, Білорусь та Україна на передостанньому місці. Мешканці цих країн мають у середньому менше третини від купівельної сили заможніших європейців.


За матеріалами - Фокус

Європарламент і країни Європейського союзу вкотре не змогли домовитися про бюджет ЄС на 2011 рік.


Джерело - Євроатлантика.info

“Рішення Бухарестського саміту залишаються в силі”, - сказав Генсек НАТО. Він зазначив, що серед таких рішень – рішення про вступ Македонії до НАТО та майбутнє приєднання Грузії та України.


Джерело - Gazeta.ua

"На розвиток озброєнь вперше ми направляємо 1,7 млрд. грн. Щоправда, цей ресурс не стосується програм "Вертоліт", "Корвет", а також "Ан-70", - заявив директор департаменту фінансів міністерства Іван Марко.


За матеріалами - УНІАН

Україна не залишиться поза межами нової концепції НАТО. Таку думку в розмові з українськими журналістами висловив Посол України при НАТО Ігор Долгов.


За матеріалами - УНІАН

Україну на засіданні країн-контрибуторів операції НАТО в Афганістані в рамках Лісабонського самміту Альянсу представлятиме міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС",Прес-служба МЗС Польщі

Головною темою візиту міністрів закордонних справ Польщі та Швеції в Україну 17 листопада є підготовка саміту Україна-Євросоюз 22 листопада.


Джерело - Європейський простір

«Комісар Гюнтер Еттінгер представить стратегію, і ми, очевидно, над нею працюватимемо», - сказав Президент Європейської Ради Герман ван Ромпей.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У Вашингтоні на цьому тижні відбуваються вибори нових лідерів Конгресу Сполучених Штатів, а також ознайомлення новообраних законодавців з правилами поведінки й парламентськими настановами.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Партнери по валютному союзу та МВФ підтримають кредитами Ірландію, яка опинилася на межі банкрутства. Про це заявляють міністри фінансів країн єврозони під час зустрічі у Брюсселі. Дублін наполягає: грошей поки не треба.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом неможливе доти, доки в Україні немає системи ринкового нагляду на зразок європейської, вважають експерти з економічних питань.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Ключовим питанням саміту було питання обмінних курсів. На переконання Сполучених Штатів, курс китайської валюти, юаня, є штучно заниженим. А це дає нечесну перевагу китайським товарам у торгівлі зі світом.


Джерело - Українська служба ВВС

За словами кореспондента ВВС, питання не в тому, чи буде Ірландія просили кошти зі спеціального фонду ЄС, а в тому – коли це станеться.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Нова стратегія НАТО передбачає поглиблення співпраці з країнами – партнерами і продовжуватиме політику «відкритих дверей». Про це повідомила посол, провідний експерт Альянсу Марі Жерве-Відрікер.


Джерело - УНІАН

Олексій Міллер і виконавчі директори «Болгарського енергетичного холдингу» ЕАД підписали Угоду акціонерів і Статут спыльної проектної компанії «South Stream Bulgaria AD» по реалізації проекту «Південний потік» на території Болгарії.


Джерело - УНІАН

Багато аналітиків вважають, що Саркозі перепризначить на посаду прем`єра Франсуа Фійона, який тільки-но подав у відставку.


За матеріалами - УНІАН

Президент Франції Ніколя Саркозі в суботу ввечері прийняв відставку прем`єр-міністра країни Франсуа Фійона та його кабінету.


Джерело - Економічна правда

Міністерство промисловості й торгівлі Російської Федерації після проведеного антидемпінгового розслідування пропонує підвищити і продовжити дію ввізних мит щодо низки труб, вироблених в Україні, ще на п`ять років.


Джерело - Українська правда

ТОВ "Газпром експорт" зробило Болгарії пакетну пропозицію за цінами на газ, що передбачає їх зниження на 5-7% до кінця 2012 року.


За матеріалами - Європейського простору

"Сподіваюся, як і домовлялися з паном Расмуссеном (Генсеком НАТО), ми зможемо зафіксувати завершення періоду «після холодної війни", - сказав Сергій Лавров.


Джерело - Євроатлантика

Колишній міністр закордонних справ України Петро Порошенко вважає, що позаблоковий статус України є ризиком у зв’язку з тим, що держава знаходиться між двома військовими блоками – НАТО та ОДКБ.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Угорщина підтримує прагнення України отримати можливість безвізового в’їзду на територію європейських країн і створити зону вільної торгівлі з ЄС, заявляє прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Відомий британський видавець і бізнесмен Крістоф Леклерк стверджує на сторінках французької «Монд», що європейські лідери мають розвивати концепцію Великої Європи і «не грузнути у суперечках про розширення ЄС».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Грузія пропонує Україні йти до Євросоюзу разом, заявив грузинський віце-прем’єр і державний міністр із євроінтеграції Гіоргі Барамідзе. Він також висловив упевненість, що Україна вступить до НАТО.


Джерело - Радіо "Свобода"

В центрі уваги світових лідерів будуть питання боротьби з економічною кризою і координація зусиль провідних країн щодо забезпечення стійкого розвитку світової економіки.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Павел Коваль просить депутатів від групи народних партій Елмара Брока та Михаля Галера пояснити свою заяву, в якій вони фактично обвинуватили П.Коваля у затримці підготовки доповіді про результати виборів в Україні.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Британська сторона підтвердила готовність й надалі надавати сприяння Україні у реформуванні сектору безпеки та оборони. Йдеться в першу чергу про підготовку кадрів для Міністерства оборони та ЗС України.


Джерело - УНІАН

Тимчасовий президент Молдови Міхай Гімпу направив листа Генеральному секретареві НАТО Андерсу Фог Расмуссену, в якому попросив надати допомогу у виведенні російських військ з території невизнаної республіки Придністров`я.


За матеріалами - Української правди

Фракція соціалістів повинна перестати заважати Європейському парламенту виступити на підтримку демократії.


Джерело - Євроатлантика.info

Візит Микола Азарова до Австрії і його пропозиції владі цієї країни щодо газотранспортної системи України – це дії на випередження.


За матеріалами - Української правди

Президент Віктор Янукович сподівається на зустріч з президентом Польщі Броніславом Коморовським. Про це йдеться у вітанні Януковича з нагоди Дня незалежності Польщі.


За матеріалами - УНІАН

У Польщі сьогодні відзначають 92-у річницю проголошення незалежності.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Нісенітницею» назвали у Європейській народній партії зави про те, що українська опозиція перешкоджає успіху влади на саміті Україна-ЄС 22 листопада. Представник ЄНП каже водночас, що Україна чинить вплив на депутатів.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Відповідно до рішення, депутати планують повернутися до резолюції на своїй сесії 22-25 листопада в Страсбурзі.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Україна візьме участь у розробці Європейською Комісією «Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону».


Джерело - УНІАН

У своєму комюніке Єврокомісія визначила 5 пріоритетів. На їх базі Єврокомісія планує запропонувати нові законодавчі ініціативи впродовж найближчих 18 місяців.


Джерело - УНІАН

Кіпр підтримує ухвалення Плану дій щодо запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до держав ЄС.


Джерело - ВВС, Korespondent

Тисячі студентів та викладачів вийшли на вулиці Лондона на знак протесту проти планів британського уряду підвищити плату за навчання. За інформацією студентських профспілок, в акції взяли участь понад 30 000 осіб.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Більш як 600 гостей візьмуть участь у 56-й щорічній сесії Парламентської асамблеї НАТО, що відбудеться 12-16 листопада у Варшаві.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Першою і головною серед них буде тема "валютних воєн". Керівник Республіки Корея відзначив, що дане питання учасниками саміту "вирішуватиметься дуже активно", і висловив думку, що надалі валютні курси встановлюватимуться ринком, а не окремими державами.


За матеріалами - УНІАН,газети "День"

Посол Канади в Австрії і постійний представник Канади у міжнародних організаціях у Відні Марі Жерве-Відрікер вважає, що НАТО залишається найбільш успішним військовим альянсом у світі.


Джерело - УНІАН

Єврокомісія рекомендує почати переговори про вступ до Європейського Союзу з Албанією і Чорногорією одразу після виконання ними ряду необхідних критеріїв.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німеччина відзначає 21-у річницю падіння Берлінської стіни й вшановує пам'ять жертв ночі погромів, яку нацисти влаштували 72 роки тому.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У другому кварталі цього року в Україні було зафіксовано особливо відчутне покращення настроїв інвесторів. Однак вже у третьому кварталі показники за всіма критеріями значно впали.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Конституційна рада Франції визнала таким, що відповідає Основному Закону, положення ініційованої Президентом Республіки Ніколя Саркозі пенсійної реформи, яка, зокрема, передбачає збільшення з 60 до 62 років віку виходу на пенсію.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен описав свої консультації з презентом Дмітрієм Мєдвєдєвим і міністром закордонних справ Сергєєм Лавровим як дуже конструктивні і корисні в світлі підготовки саміту Ради НАТО-Росія (РНР).


За матеріалами - Korespondent

"Україна на кінець року готує оновлену національну стратегію безпеки, яка повинна стати частиною загальної безпеки НАТО", - сказав голова СБУ.


Джерело - Korespondent

8 листопада, президент США Барак Обама перебував у Індонезії – країни, в якій провів кілька років дитинства.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це заявив сьогодні журналістам голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський після зустрічей в штаб-квартирі Північноатлантичного Альянсу.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Україна зможе брати участь у всіх програмах ЄС, відкритих для участі третіх країн. При цьому Україна має вносити відповідні кошти до бюджету Євросоюзу, відповідно до вимог тих програм, в яких вона братиме участь.


Джерело - Українська правда, "Deutsche Welle"

Голова Cлужби безпеки України Валерій Хорошковський у вівторок перебуває у Брюсселі, де він відвідує штаб-квартиру НАТО. Про це повідомляє "Deutsche Welle", за інформацією якої голова СБУ також зустрінеться з групою закордонних журналістів.


За матеріалами - УНІАН

В ході переговорів сторони планують обговорити стан виконання Iмплементаційної програми Військового комітету Україна – НАТО на 2010 – 2011 роки, участь підрозділів ЗС України у Процесі планування та оцінки сил та Концепції оперативних можливостей.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Експерти наголошують, що майбутній саміт не стане продуктивнішим, ніж попередні, а реальна економічна та політична інтеграція України в Європу у найближчі роки так і залишиться лише на рівні політичної полеміки.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Філіп Гордон розповів про занепокоєння американської адміністрації свободою слова в Азербайджані, стосунки США з Україною і Росією, гарантування права Грузії на територіальну цілісність та про підготовку до саміту НАТО у Лісабоні.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

8 листопада у Києві відбудеться пленарне засідання у рамках чергового сімнадцятого раунду переговорів між Україною та Європейським Союзом стосовно укладення Угоди про асоціацію.


За матеріалами - УНІАН

"Ми змінили курс країни і тепер повинні завершити свої зусилля", - сказав у телезверненні Папандреу, лівоцентристська партія якого захопила лідерство на губернаторських виборах у вісьмох з 13 префектур країни.


За матеріалами - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

7 листопада відбувся урочистий мітинг з нагоди відбуття корвета Військово-Морських Сил ЗС України “Тернопіль” для участі в антитерористичній операції “Активні зусилля” у Середземному морі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Латвійські промисловці та підприємці застерігають, що можливе збільшення податку на додану вартість з теперішніх 21 до 22 або навіть 23 відсотків може зруйнувати їхній бізнес.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Голова КНР Ху Цзіньтао у неділю під час візиту до Португалії пообіцяв цій країні допомогу у подоланні кризи. Однак, попри сподівання Лісабона, заяв про купівлю португальських облігацій не пролунало.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Президенти країн, що входять до «Вишеградської групи», виступають за спільну енергетичну політику та узгодження дій в рамках Євросоюзу. Про це вони заявили 6 листопада під час саміту в чеському місті Карлове Вари.


Джерело - BBC, Korespondent

Український корвет "Тернопіль" вирушив на чергову середземноморську операцію НАТО. Але епіцентр небезпеки тепер в іншому місці.


За матеріалами - Korespondent

Біньямін Нетаньяху закликав США визнати неспроможною політику економічних санкцій щодо Ірану, заявивши, що тільки реальна загроза військового втручання змусить Тегеран відмовитися від розробки ядерної зброї.


За мтеріалами - Офіційного сайту НАТО

Цей візит має допомогти у визначенні комунікаційних пріоритетів для провідних лідерів португальської громадської думки.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

У Брюсселі відбулося засідання Військового комітету НАТО на рівні військових представників за участю делегації Збройних Сил України.


За матеріалами - Голосу Америки

Міжнародна спільнота уважно спостерігає за тим, як президент Обама домовлятиметься у багатьох питаннях з республіканською більшістю у Палаті представників.


Джерело - Українська правда

Необхідно буде обговорити виконання бюджету, повернення ПДВ, виконання бюджету "Нафтогазу", Податковий кодекс та ін.


За матеріалами - Євроатлантика

Високий Представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон прокоментувала нещодавні місцеві вибори в Україні, які відбулись 31 жовтня 2010 р.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Щоб у цифрах висловити таке поняття як впливовість, Forbes оцінив, на яку кількість народу поширюється влада кандидатів рейтингу, які фінансові ресурси вони мають у розпорядженні, і які сфери впливу кандидатів.


За матеріалами - УНІАН

Участь України у створенні європейської системи протиповітряної оборони (ПРО), яку ініціювала США та підтримує НАТО, може посилити безпеку держави. Таку думку висловив аналітик Польського інституту міжнародних справ (PISM) Яцек Дуркалєц.


Джерело - УНІАН

Борис Тарасюк сподівається, що під час самміту Україна - ЄС 22 листопада в Брюсселі Україна отримає План дій щодо запровадження Європейським Союзом безвізового режиму.


За матеріалами - УНІАН, РІА "Новости"

Республіканці почали виконувати передвиборні обіцянки і пообіцяли адміністрації США "битву титанів" у конгресі з питань бюджетних видатків і оподаткування.


Джерело - УНІАН

„Є стратегія завершення місії, узгоджена міністрами закордонних справ та оборони, яка визначає термін завершення місії на 2014 рік”, - сказав Президент.


Джерело - УНІАН, Департамент преси та зв’язків із ЗМІ Міністерства оборони України

Сторони обговорили пріоритети військового співробітництва України з НАТО, результати проведення Оборонного огляду в Україні, а також актуальні напрямки розвитку співпраці між Збройними силами України та Стратегічним командуванням НАТО з трансформації.


Джерело - Korespondent.net

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін закликав НАТО змінити тактику в Афганістані, назвавши нинішні дії міжнародної коаліції в боротьбі з бойовиками неефективними.


За матеріалами - Європейського простору

3 листопада в Україну з візитом прибуває делегація Північноатлантичного альянсу на чолі з Верховним головнокомандувачем Стратегічного командування НАТО з трансформації генералом Стефаном Абріалом.


За матеріалами - УНІАН

Вчора відбулася робоча зустріч Президента РФ Дмитра Медведєва з Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмусеном.Головна тема переговорів – актуальні питання відносин із Альянсом напередодні майбутнього саміту країн НАТО та участі Президента РФ у ньому


Джерело - «Эхо Москвы», УНІАН

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен не виключає проведення військових операцій за межами кордонів країн-членів Альянсу.


За матеріалами - УНІАН

«Ми повинні розвивати співпрацю з Росією за тими напрямками, де у нас спільна зацікавленість із огляду забезпечення безпеки», - сказав Генсек НАТО і додав, що сторони приступили до спільного огляду загальних викликів безпеки в XXI столітті.


За матеріалами - УНІАН

Міністри оборони України і Грузії Михайло Єжель і Бачан Ахалая обговорили у Тбілісі широкий спектр питань розвитку двостороннього співробітництва в оборонній сфері.


За матеріалами - Євроатлантика

Нищівної поразки зазнала партія Барака Обами в Палаті представників - нижня палата повністю перейшла під контроль Республіканської партії. З 435 місць республіканцям вже гарантовані 224.


Джерело - Deutsche Welle

Загалом оглядачі вважають цей візит Вестервелле та Сікорського ознайомлювальним, який, втім, може покласти початок поступовій відлизі відносин країн ЄС та Білорусі.


Джерело - Українська правда

Про це повідомив радник голови Служби безпеки України Олександр Бєлов після засідання робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.


Джерело - УНІАН

НАТО не виключає участі України у створенні системи протиракетної оборони Альянсу. Про це Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен сказав у середу в Москві.


За матеріалами - Korespondent

"Ми в плані економіки, культури, туризму, людських цінностей почуваємося частиною єдиної Європи, і Ізраїль повинен стати членом ЄС", - зазначив глава МЗС Ізраїлю Авігдор Ліберман.


Джерело - Korespondent

Комісія також пропонує заборонити вивезення ядерних відходів за межі Євросоюзу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Московська «Нєзавісімая газета» вважає, що «експерти віщують Україні після місцевих виборів політичні бурі». І цьому сприяє наростаюче невдоволення українців, серед яких майже 10 відсотків голосували на місцевих виборах проти всіх.


За матеріалами - Української служби ВВС

Британський прем'єр-міністр Дейвід Камерон назвав документи "новим розділом" у тривалій історії оборонної співпраці між двома країнами.


Джерело - УКРІНФОРМ

За словами А.Ядліна, Дамаск отримує з Росії найсучасніші мобільні установки ППО, які дешевші знаменитих комплексів С-300, але при цьому дуже ефективні і небезпечні.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Згідно з останніми даними, з 435 місць у палаті представників Республіканській партії нині вдалося отримати 129 мандатів, і вона лідирує ще в 69 округах.Для контролю над нижньою палатою потрібно як мінімум 218 місць.


Джерело - УКРІНФОРМ

Поруч з посольством Росії у Греції стався вибух. Підозрілу посилку біля території дипустанови вибухом знищила поліція.


За матеріалами - Korespondent

2 листопада, в.о. президента Косова Якуп Краснічі заявив, що дострокові парламентські вибори в країні відбудуться 12 грудня 2010 року.


За матеріалами - Євроатлантика

«Залишилися питання, які потрібно узгоджувати на технічному рівні».


За матеріалами - УНІАН

Лідируючі позиції кандидатів від демократів у Каліфорнії і Західній Віргінії позбавили республіканців шансів одержати більшість місць у сенаті. Для отримання більшості потрібно було "відібрати" у демократів 10 штатів.


Джерело - УНІАН

Згідно з даними екзит-полів з чотирьох штатах, кандидати на місця сенаторів від Республіканської партії лідирують у штатах Індіана, Кентуккі і Південна Кароліна. Кандидат від демократів - ймовірний переможець у штаті Вермонт.


Джерело - Українська служба ВВС

Грецька поліція повідомила, що одна із чотирьох поштових посилок з вибухівкою, які були знайдені у Афінах, аадресувалася президентові Франції Ніколя Саркозі.


Джерело - Євроатлантика

Борис Тарасюк згоден з прогнозами європейського комісара з питань торгівлі Карела де Гухта про те, що переговорний процес щодо угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом завершиться не раніше літа наступного року.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Нинішні місцеві вибори в Україні пройшли на тлі відсутності адміністративної реформи та поспішних змін у виборчому законодавстві, запроваджених напередодні самих виборів.


Джерело - УНІАН

Європейська Комісія може подати судовий позов до Європейського суду проти Польщі, яка 29 жовтня підписала угоду з Росією про постачання російського газу до 2022 року і його транзит до 2019 року.


Джерело - Голос Америки

Аналітики передбачають, що представники Республіканської партії можуть здобути контроль у Палаті представників, але що їм мабуть не вдасться отримати більшість у Сенаті.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вибухівку, як відомо, виявили у чорнильних касетах комп’ютерних принтерів, причому знайшли це завдяки наводці спецслужб Саудівської Аравії.


За матеріалами - Korespondent

1 листопада президент РФ прилетів на Кунашир, найбільш південний острів Великої Курильської гряди. Таким чином, Дмитро Медведєв став першим главою російської держави, який прибув з візитом на острови, які є предметом суперечки між Москвою і Токіо.


Джерело - Korespondent

Згідно з планами урядів двох країн у Британії розміститься центр, відповідальний за дослідження, французька сторона відповідатиме за випробування.


Джерело - Євроатлантика.info

Переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом завершаться не раніше літа наступного року. Про це повідомив комісар Єврокомісії з питань торгівлі Карел де Гухт у Києві.


За матеріалами - Європейського простору

Ді Паола у четвер прибув до Тбілісі з дводенним візитом.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

«Чи потрібно змінювати угоду? Сьогодні у нас відбувся чудовий обмін думками», - сказав Г.Ромпей.


Джерело - Українська служба "Голосу Америки"

Наступного вівторка, 2 листопада, американські виборці прийдуть до виборчих дільниць на вибори, котрі, на думку багатьох оглядачів, значно змінять розстановку сил у Конгресі США.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Ділма Руссеф стане першою в історії Бразилії жінкою на посаді президента.


За матеріалами - Голосу Америки

Це його перший візит від часу започаткування нових мирних переговорів у вересні, що зайшли в тупик через відновлення будівництва ізраїльських поселень на окупованому Західному березі ріки Йордан.


За матеріалами - Голосу Америки

Кандидатки, які беруть участь у цьогорічній кампанії, помітно відрізняються від своїх попередниць.Вони виступають за послаблення ролі уряду, посилення оборонної політики та зменшення податків.


За матеріалами - Голосу Америки

У вівторок Іран підтвердив, що вже роками він надсилає готівку урядові Афганістану, кажучи, що ці кошти призначені на відбудову Афганістану.


АНАЛІТИКА

За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Ухвалена на засіданні Північноатлантичної Ради НАТО у Лісабоні 19 листопада 2010 року.


Михайло Самусь, заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння - Українська служба "Радіо свобода"

Протиракетна оборона стане першим кроком назустріч у відносинах між НАТО та Росією. По тому, як цей крок буде зроблено, можна буде спрогнозувати подальшу геополітичну долю України.


Василь Євдокимов - Дзеркало тижня

Власне, президент нікуди не подівся, та й шанси його на переобрання 2012 року все ще залишаються кращими. Ось тільки з «вакханалією реформ», зважаючи на все, покінчено.


АНОНСИ ПОДІЙ

Джерело - Сайт "Євроатлантична Україна"

Центру європейських та трансатлантичних студій проводить міжнародний круглий стіл «На шляху до Угорського та Польського Президенств в ЄС: відповідаючі на головні українські пріорітети 9 листопада 2010 року в м. Києві.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - УНІАН

Медведєв заявляє, що якщо не вдасться домовитися з НАТО про спільну ПРО, то почнеться нова гонка озброєнь.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля", Європейський простір

Ірландія перебуває на межі дефолту, для недопущення якого Євросоюз надасть багатомільярдну допомогу.Вона визнала, що не впорається самотужки. Але звідки візьмуться гроші на кризову допомогу?


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Україна у 2013 році очолить ОБСЄ – організацію з безпеки та співробітництва у Європі. За це рішення вчора проголосували керівники МЗС 56 держав-учасників ОБСЄ.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Лісабоні завершив роботу саміт НАТО. Він визначив стратегію Альянсу на найближче десятиріччя, встановив календар скорочення воєнної присутності в Афганістані і намітив новий етап взаємин із Росією.


За матеріалами - Korespondent

У п'ятницю, 19 листопада, в Лісабоні відкрився дводенний самміт Північноатлантичного Альянсу.


За матерламиіа - Korespondent

До саміту РФ-НАТО Москві вдалося досягти згоди з Альянсом по боротьбі з тероризмом і піратством і за загрозою, що походить з Афганістану, але залишилися неузгодженими позиції щодо нерозповсюдження зброї масового ураження і ракетних технологій.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Зокрема, як вважають експерти, можуть ускладнитися взаємини з Росією, жорсткішим буде ставлення до Ірану з його ядерною програмою, буде відкладено термін виведення військ з Афганістану.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Демократи втратили місця, а з ними – більшість у Палаті представників Конгресу. Вже ясно, що ці вибори є виявом невдоволення народу станом економіки і політикою уряду.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах сьогодні день загальних виборів. Їх називають проміжними, бо вони припадають на половину чотирирічного президентського терміну. Американці переобирають усю Палату представників, третину Сенату, губернаторів штатів і місцевих посадовців


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект