Ми готові вжити конкретних заходів, аби допомогти Португалії подолати наслідки глобальної фінансової кризи», - сказав китайський лідер на зустрічі з португальським прем'єр-міністром Жозе Сократешом у Лісабоні, водночас не уточнивши, чи йдеться про купівлю португальських облігацій, подібно до того, як це нещодавно було обіцяно Греції. Португалія, що глибоко загрузла у боргах, нині дуже потребує припливу свіжого капіталу. Від візиту китайського лідера у Лісабоні очікували конкретних пропозицій купувати португальські облігації, утім відкритим текстом це не пролунало.
Вплив Китаю на економіку Європи зростає
За підсумками зустрічі Китай і Португалія домовилися до 2015 року збільшити удвічі обсяги торгівлі. Голова КНР заявив, що заохочуватиме китайські фірми інвестувати у португальську економіку. Крім того, за його словами, Португалія може збільшити експорт своїх товарів до Китаю.
Португалія нині, щоб скоротити обсяг дефіциту державного бюджету, вживає заходів жорсткої економії. Нещодавно ухвалений головний фінансовий документ країни передбачає заощадження на суму 5 мільярдів євро, аби зменшити наступного року дефіцит з теперішніх 7,3 відсотка до 4,6.
Вплив Китаю на європейську економіку зростає, відзначають аналітики. Окремі європейські країни потребують грошей, а Пекін їх пропонує, до того ж на вигідних умовах. Китайські інвестори реалізовують у Європі дедалі більше великих проектів, зокрема інфраструктурних. Такі країни єврозони, як Португалія, Іспанія чи Греція нині докладають великих зусиль, аби збільшити інтерес Китаю до своїх ризикованих державних облігацій. Нещодавно Пекін пообіцяв Греції викуповувати її державні боргові зобов'язання та оголосив про збільшення інвестицій у грецьку економіку.
|