НОВИНИ

08.11.2010 | "Вишеградська група" об'єднує свої енергетичні мережі
За матеріалами - Євроатлантика.info

Президенти країн, що входять до «Вишеградської групи», виступають за спільну енергетичну політику та узгодження дій в рамках Євросоюзу. Про це вони заявили 6 листопада під час саміту в чеському місті Карлове Вари.



Учасники дводенного саміту заявили про свій намір координувати свої дії в період головування Угорщини та Польщі в Європейському Союзі, а також при переговорах зі східними сусідами, які не є членами ЄС. Президенти країн Вишеградської четвірки мають намір у найближчі роки співпрацювати в галузі енергетичної безпеки.


Президент Чехії Вацлав Клаус заявив: «У нас є спільна мета: щоб голос наших країн був почутий як в Європі, так і в світі. Спільно ми хочемо реалізувати наші інтереси, наприклад, в галузі створення раціональної енергетичної системи в центральноєвропейському регіоні».


Під час саміту глав держав «Вишеградської групи» президент Чехії Вацлав Клаус і Польщі - Броніслав Коморовський домовилися з'єднати газову мережу обох країн. Проект будівництва газопроводу в регіоні Тешинська Сілезія планується завершити до осені наступного року.


Членами «Вишеградської групи» є центральноєвропейські держави: Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина. Перша зустріч президентів (на той час «трійки» - Чехословаччини, Польщі та Угорщини) відбулась 15 лютого 1991 р. в угорському місті Вишеграді.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5138. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект