НОВИНИ

10.11.2010 | Генеральний Секретар у Москві готував саміт
За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

3 листопада Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен відвідав Росію. Звертаючись до акредитованих у Москві журналістів, він описав свої консультації з презентом Дмітрієм Мєдвєдєвим і міністром закордонних справ Сергєєм Лавровим як дуже конструктивні і корисні в світлі підготовки саміту Ради НАТО-Росія (РНР).


Він висловив задоволення тим, що президент Мєдвєдєв поділяє прагнення скористатися засіданням лідерів РНР у Лісабоні для вироблення нового початку партнерства між НАТО і Росією.


Зокрема, переговори були зосереджені на співпраці між НАТО і Росією з метою стабілізації ситуації в Афганістані, в тому числі на таких питаннях, як транзит, підготовка фахівців з боротьби проти наркотиків і надання гелікоптерів афганським збройним силам. Серед інших питань були спільний огляд викликів загальній безпеці в ХХІ сторіччі, підготовка якого завершується у рамках РНР, а також протиракетна оборона.


«Настав час оновити відносини між НАТО і Росією», - сказав Генеральний секретар. - Лісабонський саміт Ради НАТО-Росія – саме те місце, де треба стартувати заново. Я упевнений, що саміт принесе результати на користь усіх 29 країн-членів РНР – щодо Афганістану, щодо боротьби з тероризмом і розповсюдженням зброї масового знищення, і, сподіваюсь, щодо протиракетної оборони».


Він завершив, звертаючись до російських громадян зі словами підтримки: «Я думаю, що Лісабонський саміт надішле чіткий сигнал російському народові. НАТО не розглядає Росію як ворога. Ми бачимо Росію як партнера стратегічного значення. Ми хочемо робити більше разом з вами, для того щоб зробити наш світ безпечнішим на основі довіри і взаємності».
.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект