ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

03.11.2010 | Республіканська партія відновлює контроль за Палатою представників США
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах американці у вівторок переобирали 435 депутатів Палати Представників і 37 сенаторів – це третина верхньої палати Конгресу, а також губернаторів штатів, генеральних прокурорів, мерів міст, суддів та інших місцевих посадовців. Спікером Палати представників замість Ненсі Пелосі може стати республіканець Джон Бонер.


В Америці на так званих проміжних виборах, які припадають на середину чотирирічної президентської каденції, партія більшості, як правило, втрачає певну кількість місць у Конгресі. Нинішні вибори не стали винятком.


Демократи втратили місця, а з ними – більшість у Палаті представників Конгресу. Ми поки що не отримали повної статистики. Крім того, потрібен час, аби підрахувати бюлетені тих, хто голосував, перебуваючи за межами штатів. Але вже ясно, що ці вибори є виявом невдоволення народу станом економіки і політикою уряду. Демократи втрачають позиції партії більшості у Палаті представників зі значним розривом.


Чарльз Краутгаммер, оглядач газети The Washington Post у телевізійному інтерв’ю так прокоментував поразку демократів: «Американські виборці не люблять, коли на них дивляться згори вниз і ці вибори дають їм змогу належним чином реагувати. Вони вирішили нагадати урядовцям, що вони є лише тимчасово найнятими працівниками... Я підозрюю, що коли (президент) Обама звернеться до народу після виборів, його тон буде скромнішим, оскільки він усвідомлює значення цього послання».


Вже ясно, що до Палати представників обрано десь 40 нових республіканських конгресменів і ця партія відтак становитиме там більшість.


Сенат залишається у руках демократів


За попередніми даними, у верхній палаті Конгресу парадом далі командуватимуть демократи. Зі ста членів Сенату переобирають 37.


Республіканець Ренд Пол, хірург-окуліст, новообраний сенатор від штату Кентакі, сказав своїм прихильникам на мітингу у своїй штаб-квартирі: «Я передам Сенатові послання від жителів Кентакі... Ми прийшли, щоб повернути собі наш уряд!.. Це вимога фінансової відповідальності. Це вимога мати уряд, обмежений Конституцією і зі збалансованим бюджетом... Чому Америка є великою, чому ми найбагатша й найвільніша країна світу?... Тому що ми є країною свободи...Ми повинні вірити у свої сили, а не в те, що доброзичливий лідер десь там у столиці подбає про нас і врятує нас. Ми мусимо вірити у власну здатність подбати про себе... Я запитаю у Сенату – чи ми хочемо жити вільними, а чи поневоленими нашою заборгованістю? Чи ми віримо в індивідуума, чи ми віримо в уряд, у державу? Томас Джеферсон писав, що той уряд найкращий, який урядує найменше».


У цій промові нового сенатора – квінтесенція ідей Республіканської партії. Одначе, як показують попередні результати виборів до Сенату, далеко не всі виборці поділяють ці ідеї. Рон Пол – четвертий з новобраних сенаторів-республіканців. Можливо, їх буде п’ять, але для формування більшості потрібно сім переможців.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8386. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект