НОВИНИ

29.11.2010 | Коморовський задоволений рішенням Держдуми РФ про Катинський злочин
Джерело - Korespondent

Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає добрим знаком прийняття російською Держдумою документа, який визнає факт розстрілу в 1940 році польських полонених радянським НКВС під Катинню.


Про це він сказав, коментуючи ухвалений у п'ятницю документ.


"Вважаю, що це позитивний сигнал, який прийшов з Москви напередодні візиту президента Росії Дмитра Медведєва до Варшави. Потрібно це сприйняти з великим задоволенням, пам'ятаючи про те, що це є офіційний документ парламенту", - сказав польський президент.


Коморовський зазначив, що не пам'ятає, щоб коли-небудь раніше - за винятком окремих заяв російських політиків - Російська федерація офіційно так однозначно висловлювала свою позицію в цій справі.


Президент Польщі наголосив, що прийнята заява, яку називає Катинська справа злочином сталінського режиму, є сигналом не тільки у відносинах Польщі та Росії, але також Росії з Німеччиною (До розвалу СРСР радянська влада звинувачувала в цьому злочині німецьких фашистів - ред.).


Він зазначив, що Держдума прийняла документ під час візиту глави російського уряду Володимира Путіна до Німеччини.


"Це знак у доброму напрямку", - сказав він.


Також у неділю радник президента Польщі Томаш Наленч повідомив, що Броніслав Коморовський сподівається обговорити Катинську справу з російським лідером Дмитром Медведєвим, який приїде до Варшави на початку грудня.


"Президент Коморовський, звичайно, буде говорити про Катинську справу, перш за все, буде говорити про з'ясування цієї справи, доступу до документів", - сказав Наленч, слова якого цитують польські ЗМІ.


Наленч також сподівається, що Польща в ході візиту Медведєва отримає нові документи щодо Катинської справи.


Нагадаємо, 26 листопада Державна Дума РФ прийняла заяву, в якій відповідальність за розстріл польських офіцерів під Катинню покладається на Сталіна та інших радянських керівників.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6284. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект