НОВИНИ

01.11.2010 | У США Демократична партія Обами може програти проміжні вибори
Джерело - Українська служба "Голосу Америки"

Наступного вівторка, 2 листопада, американські виборці прийдуть до виборчих дільниць на вибори, котрі, на думку багатьох оглядачів, значно змінять розстановку сил у Конгресі США. Ці вибори розглядають як оцінку, котру американські виборці дали першим двом рокам президентства Барака Обами.


Вівторок буде, на думку багатьох, вирішальним днем в американській політиці. На кону вівторкових виборів стоять усі 435 місць Палати представників та 37 зі 100 місць у Сенаті. Також у багатьох штатах обиратимуть губернаторів.


Після виборів 2008 року Демократична партія Барака Обами мала головні важелі влади – її представник обіймав посаду президента. Тоді гасла про «надію і зміну» привели демократів до влади. Вони контролювали обидві палати американського Конгресу. В Сенаті демократам належало 57 місць, проти 41 республіканця, плюс ще голоси незалежних законодавців, які голосували разом із демократами. У Палаті представників демократам належало 257 місць проти 178 місць республіканців.


За опитуваннями, республіканці мають повернути собі більшість у Палаті представників. І таким чином вони контролюватимуть, які закони потраплять на затвердження Сенату, який, як очікується, залишиться в руках демократів.


Розчаровані економікою


Минуло лише менше двох років, а демократи вже встигли розчарувати багатьох американських виборців, які не бачать кінця економічному спаду, і не розуміють, в який бік просувається країна.


На думку експерта з виборчих питань, професора Каліфорнійського університету Брюса Кейна, від демократів надто багато очікували. Й тому нині вони потерпають від розчарувань виборців.


«Економіка виявилася набагато більшою проблемою, ніж думали люди з команди Обами, – зазначає професор. – Вони сподівались, що різними стимулами їм вдасться зменшити безробіття, але потім з’ясувалося, що так само, як і в інших країнах, є дуже серйозні економічні проблеми. Тож безробіття залишається високим. Ліве політичне крило вважає, що стимул був надто малий, праві і центристи вважають, що пакет стимулів було неправильно розподілено».


Для багатьох американців безробіття на рівні 10 відсотків є головним чинником невдоволення. Деякі сектори економіки почали виходити з кризи, але компанії так і не почали набирати нові штати, бо навчилися працювати ефективніше з меншою кількістю людей.


Опитування, які провели на замовлення провідних медіа-компаній, свідчать, що багато американців, які раніше голосували за партію Обами, нині почуваються «збентеженими і розчарованими».


Тим не менше, експерти говорять, що ще занадто рано списувати з рахунку президента Обаму. Адже й інші президенти, такі як Рональд Рейган, чи Білл Клинтон, які виграли потім повторні вибори, програли вибори в середині свого першого терміну.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект