НОВИНИ

25.11.2010 | У Європарламенті відбулися дебати стосовно резолюції по Україні
Джерело - УКРІНФОРМ

Під час пленарного засідання Європарламенту у Страсбузі у середу ввечері відбулися дебати щодо резолюції по Україні безпосередньо перед голосуванням по цьому документу, яке має відбутися сьогодні.








Під час відкриття дебатів єврокомісар з питань торгівлі Карел де Гухт представив депутатам виступ Високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки/віце-президента Єврокомісії Кетрін Ештон, яка не змогла взяти участь у пленарному засідання Європарламенту особисто.


"Сьогодні важливий день для України, адже саме сьогодні було оголошено про її голововуння в ОБСЄ у 2013 році. Це велика відповідальність для України, і одночасно шанс, що вона зможе відповісти на високі очікування", - зачитав єврокомісар слова Високого представника ЄС.


Кетрін Ештон високо оцінила результати саміту, що відбувся минулого понеділка 22 листопада у брюссельському замку Валь Дюшес за участю Президента України Віктора Януковича, Президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу та Президента Ради ЄС Германа Ван Ромпея. Зокрема, вона висловила сподівання на плідний розвиток двосторонніх відносин між ЄС і Україною шляхом завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію та створення невдовзі зони вільної торгівлі.


Винесення погодженої резолюції на голосування стало результатом компромісу, досягнутого щодо шести проектів резолюції, представлених провідними політичними групами Європарламенту, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.


Представники Європейської народної партії дещо пом'якшили тон заяв, але наголосили на необхідності збереження критичного ставлення Європарламенту до порушення демократичних прав і свобод в Україні. Така критика, на переконання "народників", має допомогти Україні, яка є важливим партнером Євросоюзу, подолати "авторитарні" тенденції та зберегти динаміку демократичного розвитку та здійснення необхідних реформ.


За критичне ставлення до політичних реалій в Україні висловилися і Європейські соціалісти й демократи, які при цьому наголосили на важливості рівного підходу до всіх політичних сил в Україні та на необхідності підтримати євроінтеграційні прагнення України.


У заключному слові єврокомісар Карел де Гухт привітав ухвалення депутатами резолюції.


"Аналіз поточної ситуації в Україні має бути належним чином відображений у резолюції, яка буде винесена на голосування. Я дійсно переконаний - якщо ми, як Європейський Парламент, як Європейський Союз хочемо досягти імплементації цього специфічного дос'є, тоді ми маємо досягти спільної згоди щодо принципів, на яких має грунтуватися така позиція. Така згода є дуже важливою. Я вітаю це від імені Єврокомісії і від імені Високого представника ЄС," - сказав Карел Де Гухт.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8273. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект