НОВИНИ

23.11.2010 | Що заважає Україні та Грузії ввійти в НАТО
Джерело - Євроатлантика

Україна і Грузія мають можливість стати в перспективі членами НАТО, заявляє Президент Франції Ніколя САаркозі.


"Для того, щоб Україна ввійшла до НАТО, необхідно, щоб ця країна врегулювала свої внутрішні проблеми. Як вам відомо, населення України геть по-різному ставиться до ідеї такого вступу. Проти цього кроку виступає російськомовна частина населення країни", – заявив президент. Він нагадав в зв`язку з цим про існування в статуті НАТО статті 5 про колективну безпеку. "Вона каже, що якщо одна з країн-членів НАТО виявляється втягнутою в конфлікт, решта країн альянсу повинна робити солідарні дії. Абсолютно очевидно, що виникаючі в зв`язку з цим питання щодо України ще треба врегулювати", – наводить його слова «Грузія Online».


Він сказав: «Що стосується Грузії, то, ми, звісно, не залишимо її без допомоги. Вона також має можливість вступити в НАТО. Але хочу нагадати вам, що проблеми Абхазії і Південної Осетії як і раніше існують». «Нагадаю, що ми прагнемо приймати в НАТО ті країни, які врегулювали свої проблеми з кордонами. Ми зовсім не збираємося «імпортувати» всередину НАТО проблеми – нам і так їх уже досить багато довелося врегульовувати». «Я не сумніваюся, що це тривалий процес. Але головне в тому, що він іде безупинно», – підкреслив Президент Франції.


Міністерство закордонних справ Грузії назвало важливими рішення Лісабонського саміту НАТО. В обнародуваному повідомленні МЗС сказано, що "Лісабонський саміт НАТО підтвердив прихильність рішенням Бухарестського саміту (квітень 2008 року) Альянсу про те, що Грузія стане членом НАТО".


У зовнішньополітичному відомстві Грузії зазначили, що на "Лісабонському саміті була висловлена підтримка територіальної цілісності Грузії в рамках міжнародних визнаних кордонів і суверенітету Грузії". "Лісабонський саміт вітав активну участь Грузії в миротворчій операції НАТО в Афганістані, висловив підтримку реформам, що проводяться в Грузії, і вказав на важливість відкриття (у жовтні) в Тбілісі офісу НАТО, який сприятиме продовженню реформ у країні", - йдеться в повідомленні МЗС Грузії.


Президент Михайло Саакашвілі заявив у Лісабоні, що "саміт НАТО дав високу оцінку політичним, демократичним реформам Грузії і реформам у сфері безпеки, підтримав шлях Грузії до членства в Альянсі".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8178. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект