За даними військового відомства США, рівень насильства в Афганістані досяг найвищої позначки з моменту початку операції НАТО в цій країні у 2001 році.
АР
Про це говориться в доповіді Конгресу США про хід військової кампанії в Афганістані, яку Пентагон готує двічі на рік.
У документі наголошується, що кількість зіткнень військ коаліції з талібами зросла в чотири рази в порівнянні з 2007 роком. При цьому американські військові наголошують про завзятість бойовиків та їх уміння пристосовуватися до мінливих умов.
Пентагон попереджає також, що Талібан вміло грає на побоюваннях місцевого населення щодо того, що війська НАТО протягом найближчих декількох років залишать Афганістан.
У доповіді зафіксовано, що "зусилля з підриву боєздатності повстанців, в першу чергу зі знищення їхніх баз і каналів підтримки, що йдуть з Пакистану та Ірану, не увінчалися відчутним успіхом".
При цьому Пентагон вважає, що військам коаліції вдалося домогтися деякого прогресу в ході операцій в провінціях Хельменд і Кандагар, і що діяльність НАТО в Афганістані "починає приносити плоди".
"Продовжують з'являтися свідоцтва опору бойовикам з боку місцевого населення. Є й інші ознаки позитивних змін, такі, як нові школи і поліцейські дільниці", говориться в доповіді.
Автори документа вважають, що Талібан не є популярним рухом в Афганістані, а його сила полягає в поширеному серед місцевого населення переконанні, що сили коаліції скоро залишать країну, і що перемога ісламістів є неминучою.
Нагадаємо, 20 листопада лідери країн-членів НАТО провели переговори з президентом Афганістану Хамідом Карзаєм щодо термінів виведення з країни військ Північноатлантичного альянсу.
Згідно з досягнутою домовленістю, сили міжнародної коаліції почнуть передавати управління країною в руки афганських правоохоронних органів вже в 2011 році. Завершити цей процес планується за три роки.
Наразі в Афганістані перебуває 97-тисячний американський контингент і близько 49 тисяч військовослужбовців з інших країн НАТО.
|