НОВИНИ

26.11.2010 | Після Греції, Ірландії і Португалії черговою жертвою кризи може стати Іспанія
Джерело - УКРІНФОРМ, Dow Jones Newswires.

Після Греції, Ірландії і Португалії черговою жертвою кризи може стати Іспанія.


Цього року, за прогнозами МВФ, рівень безробіття в Іспанії досягне 20%, що вдвічі вище, ніж у Португалії. В Ірландії і Греції безробіття набагато нижче і становить 13 і 12% відповідно. Економіку, де кожен п'ятий - безробітний, не можна назвати здоровою, навіть якщо вважати, що значна частина цих безробітних працюватиме неофіційно у зв'язку з бажанням роботодавців ухилитися від податків.








Крім того, плачевний стан економіки Іспанії відображає і дефіцит платіжного балансу, який на сьогодні становить 5% ВВП, а останній, у свою чергу, продовжує скорочуватися. Іспанський експорт усе більше втрачає конкурентоспроможність. Тоді як вартість робочої сили в Німеччині за останнє десятиліття збільшилася лише на 5%, в Іспанії її зростання становило понад 30%.


На думку експертів, Іспанія має сьогодні один із найбільш роздутих ринків житла в Європі. Як і в інших кризових країнах, в Іспанії був пузир у житловому секторі і пов'язаний з ним будівельний бум. У результаті сталося перенасичення ринку, що породило кризу в будівельній галузі.


Фахівці також роблять висновок, що на відміну від Ірландії, Греції і Португалії, Іспанію буде дуже не вигідно рятувати. Зокрема, обсяг банківського сектору країни наближається до 3,5 трильйона євро, тобто, він майже на 1 трильйон євро більший, ніж банківські сектори трьох згаданих країн ЄС, які вже потерпають від кризи.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1470. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект