НОВИНИ

14.11.2010 | Група 20 домовилася не допускати конкурентної девальвації
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Дводенні переговори в Сеулі лідерів двадцяти найпотужніших економік світу закінчилися досягненням певного порозуміння. Група двадцяти домовилася утримуватися від конкурентної девальвації – умисного здешевлення своїх валют із метою полегшення конкуренції своїх товарів на світових ринках.

У спільній декларації лідери країн Групи двадцяти зобов’язалися розробити «орієнтовні рекомендації» щодо спосіб усунення великих торговельних дисбалансів, які впливають на стабільність зростання світової економіки.

Виступаючи на прес-конференції після закінчення саміту, президент Барак Обама заявив, що країни з великим надлишком торговельного балансу мають відмовитися від «нездорової залежності» від експорту.

«Деякі країни мають великі торговельні надлишки, інші – дефіцит. Простіше кажучи, ми ризикуємо знову потрапити до того дисбалансу, який став однією з причин економічної кризи і загрожує відродженню світової економіки», – попередив Обама.

Обмінні курси були головною темою дискусій

Ключовим питанням саміту було питання обмінних курсів. На переконання Сполучених Штатів, курс китайської валюти, юаня, є штучно заниженим. А це дає нечесну перевагу китайським товарам у торгівлі зі світом. До того, що Китай накопичує великі запаси іноземної валюти.

Президент Обама ще раз повернувся до цього питання під час прес-конференції в Сеулі.

«Китай використовує величезні суми грошей для інтервенцій на валютному ринку, щоб підтримувати низький курс юаня. На нашу думку, і ми про це сказали, що важливо, щоб Китай поступово перейшов до системи, що ґрунтується на ринку», – сказав глава Білого дому.

А тим часом, Сполучені Штати самі мають захищатися від звинувачень у штучному заниженні курсу долара. Адже Федеральна резервна система, що виконує роль центрального банку, заявила про намір випустити в обіг додаткових 600 мільярдів доларів для стимуляції зростання економіки. Вторинним ефектом від цієї дії є послаблення курсу долара. США заявляють, що про порушення правил не йдеться, бо курс долара встановлює ринок.

Оскільки спільної думки у цих питаннях досягнути не вдалося, у заключному комюніке не пролунав конкретний заклик до країн припинити девальвацію своїх валют. Суперечка між США і Китаєм також не була розв’язана, бо Китай пообіцяв відповісти на протекціоністські дії США власними обмеженнями. З іншого боку, речник китайської делегації Ма Чжаосюй запевнив, що Китай буде реформувати свою валютну систему, але тоді, коли для цього будуть відповідні умови.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект