НОВИНИ

26.11.2010 | Європарламент говорить про «європейську перспективу» України
Джерело - Представництво Європейського Союзу в Україні

25 листопада Європейський Парламент ухвалив резолюцію щодо України. У ній Парламент «підкреслює, що, відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз, Україна може подати свою заявку на членство в ЄС, як і будь-яка інша Європейська держава, що дотримується принципів свободи, демократії, шанування прав людини, засадничих свобод та верховенства права».


Депутати також наголошують, що Україна має «європейську перспективу та потужні історичні, культурні та економічні зв’язки з Європейським Союзом».


Водночас європарламентарі висловлюють свою стурбованість процесами, що відбуваються в Україні у сфері демократизації та прав людини. Місцеві вибори 31 жовтня, «хоч і були впорядковані технічно, не подали приклад нових, позитивних стандартів». Європарламент «висловлює жаль, що Україн! а змінила своє виборче законодавство за кілька місяців перед проведенням місцевих виборів».


Депутати також звертають увагу, що «оскільки заявки на реєстрацію від опозиційних партій приймалися виборчими комісіями тільки після заявок від Партії регіонів, правляча партія здобула перші місця у виборчих бюлетенях у близько 85% округів».


Оскільки «норми, що регулюють вибори, досі є предметом гострої дискусії», Європарламент вітає «співпрацю з ЄС та ОБСЄ щодо створення проекту нового виборчого кодексу», наголошують депутати.


Парламент «висловлює свої занепокоєння нещодавніми процесами, що можуть послабити свободу та плюралізм медіа». Вони висловлюють занепокоєння «тим фактом, що два незалежні телеканали – «ТВі» та «5 Канал» - було позбавлено низки частот для мовлення». Європарламент також закликає українську владу «ретельно розслідувати зникнення Василя Климентьєва, головного редактора харківської газети, що писала про випадки корупції».


Водночас депутати вітають заяву української влади, що «правові рамки для створення суспільного телерадіомовлення буде запроваджено до кінця року».


Депутати закликають владу «повною мірою дослідити всю інформацію про порушення прав та свобод, унеможливити ці порушення надалі та дослідити роль СБУ у втручанні в демократичні процеси».


Торкаючись перемовин щодо Угоди про асоціацію, Європарламент наголошує, що її розділ про глибоку та всеохопну зону вільної торгівлі має «уможливити входження України до внутрішнього ринку ЄС, зокрема поширити на неї дію чотирьох свобод ЄС». Депутати «закликають обидві сторони зробити всі потрібні дії для того, аби вийти на фінальний текст угоди в першій половині наступного року».


Водночас депутати висловлюють своє розчарування з того факту, що «Верховна Рада ухвалила поправки до нового закону про державні закупівлі, відповідно до яких товари, роботи та послуги, які виробляються до проведення Чемпіона! ту Європи з футболу 2012 року в Україні, вилучаються зі сфери дії цього закону».


У площині візових питань Європарламент привітав План дій щодо візової лібералізації, підписаний на 14-му саміті Україна-ЄС, закликав держави-члени ЄС рухатися до «скасування платні за національні та Шенґенські візи для українських громадян» і запропонував Єврокомісії і державам ЄС «запровадити тестовий період для безвізового режиму» протягом проведення футбольного чемпіонату Євро-2012.


У своїй резолюції Європарламент також торкнувся питань енергетики, боротьби проти корупції, Євро-2012, освіти і т.д.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект