НОВИНИ

03.11.2010 | Лондон і Париж домовился про спільну оборону
За матеріалами - Української служби ВВС

Британський прем'єр-міністр Дейвід Камерон назвав документи "новим розділом" у тривалій історії оборонної співпраці між двома країнами. Промовляючи спільно з президентом Франції Ніколя Саркозі, пан Камерон зазначив, що нові домовленості поглиблять безпеку громадян обох країн і заощадять значні кошти.


 



Саркозі і Камерон


Entente Cordiale? Президент Саркозі і прем'єр Камерон


Обидва лідери домовилися відкрити в Британії центр розробки ядерних озброєнь і подібний центр у Франції для організації ядерних випробувань. Вони також підтвердили наміри створити спільний військовий експедиційний корпус.


Девід Камерон заявив, що мова не йде про створення європейської армії чи спільного використання ядерних потужностей: "Тут ідеться про захист наших національних інтересів - про практичну, виважену співпрацю між двома суверенними державами."


Військо на менший гаманець?


За словами пана Камерона, переважну більшість військових операцій останніх десятиліть Британія здійснює спільно із союзниками, а співпраця з Францією у випробуванні ядерних боєголовок заощадить мільйони фунтів з державного бюджету.


Британсько-французький саміт проведено через два тижні після того, як уряд Сполученого Королівства оголосив скорочення видатків на оборону в межах програми скорочень дефіциту державного бюджету.


Уряд планує, зокрема, у найближчі чотири роки заощадити 750 млн фунтів на ядерній програмі Trident, скоротивши кількість боєголовок.


Як повідомив оглядач ВВС Пол Рейнолдс, підписані в Лондоні угоди про військову співпрацю свідчать про наміри обох країн і надалі відігравати військову роль у світі, незважаючи на брак фінансових можливостей робити це в односторонньому порядку.


Спільні виклики - спільні зусилля


Спільні "експедиційні сили" будуть розміщуватися на основі політичного рішення, ухваленого спільно Парижем і Лондоном, і підпорядковуватимуться одному командувачу, якого обиратимуть з однієї чи іншої країни на час планованої військової операції. Орієнтовна чисельність цього корпусу - по 5000 вояків від кожної країни.



Угода зі співпраці в питанні ядерної безпеки, згідно з повідомленнями, не означатиме, що Британія і Франція ділитимуться ядерними секретами.


Сполучене Королівство і Франція домовилися також, що постійно підтримуватимуть на плаву принаймні один авіаносець якоїсь із країн. Обидві країни зможуть у якійсь формі використовувати авіаносці одна одної - як для тренування, так і, можливо, для військових операцій.


Авіаносець


Серед пропозицій - поширити військову співпрацю на спільне використання "безпілотників", спільні операції з розміновування і спільне використання супутникових комунікацій.


Водночас опозиційна партія лейбористів, привітавшши загалом ідею поглиблення оборонної співпраці з Францією, застерегла проти небезпеки того, що британські союзники будуть заповнювати прогалини в оборонному бюджеті Сполученого Королівства.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект