Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

День народження нової валюти країни єврозони святкуватимуть у розширеному складі – на європейську грошову одиницю переходить також Словенія.


Джерело - Вісник НЦЄАІУ

Українська військова делегація на чолі із начальником Головного управління оборонного планування побувала з візитом у США, де у місті Норфолк відбулися штабні переговори з представниками штабу Стратегічного командування НАТО з трансформації.


Джерело - Вісник НЦЄАІУ

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2006 р. затверджено План заходів щодо виконання у 2007 році Державної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У довгостроковій перспективі, принаймні так повідомляють соціологи, німці бачать швидше користь від останнього кола розширення, ніж шкоду. Така обережна і виважена позиція свідчить про справжній реалізм.


За матеріалами - УНІАН, РІА "Новости"

Очікується, що робота над розробкою нової стратегії триватиме найближчі дні і закінчиться зверненням Буша до країни на початку січня.


Джерело - УНІАН

Крім того, гранична чисельність Апарату РНБО України збільшена з 254 до 260.


Джерело - ProEUROPA

«Уряд фактично повинен завершити всі формальності щодо узгодження звіту Робочої групи», - сказав А.Яценюк.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі звинуватив Москву у намаганні зруйнувати його країну шляхом запровадження економічного ембарго використовуючи те, що пан Саакашвілі визначив як терористичні методи.


Джерело - Korespondent.net

Уряд Іраку офіційно направив американській військовій владі в Іраку запит на передачу Саддама Хусейна з під юрисдикції командування США в юрисдикцію іракського уряду, що є одним з фінальних етапів підготовки до страти.


За матеріалами - Korespondent.net

Зараз Мінськ купує газ по 47 доларів.


Джерело - УНІАН

Утворюється Міжвідомча комісія з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю як робочий орган при Раді національної безпеки і оборони України.


Джерело - ProEUROPA

Так, на порталі інтернет-аукціону eBay з´являється банер: «Не задоволені вашими подарунками? Продайте їх зараз же».


Джерело - ProEUROPA

«Рік був найкращим за останнє сімнадцятиріччя, якщо говорити про розвиток економіки, економічну стабілізацію, позицію злотого, ситуацію в експорті, що швидко росте», - сказав Я.Качинський.


За матеріалами - Euronews

До цього часу в Словенії 15 років в обороті знаходився толар. Перераховуючи стару і нову валюту, один євро доведеться множити на 239,6.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Дискусія навколо можливостей подальшого розширення ЄС і майбутнього відносин з Туреччиною та Росією – ці теми належали до головних зовнішньополітичних питань, які турбували Європейський Союз упродовж року, що минає.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Тим часом Вашингтон заявляє, що коли Іран продовжуватиме курс на подальше розгортання ядерної програми, то це лише зашкодить його народу і загострить відносини зі світовим співтовариством.


Джерело - Українська служба ВВС

У Сомалі поновилися бойові дії між силами ісламістів і військами, які підтримують перехідний уряд за допомоги ефіопських солдатів.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Головування Фінляндії в Євросоюзі було, радше, успішним, а відносини України з ЄС за останні півроку мали певні результати. Так уважає експерт Фінського інституту міжнародних відносин Аркадій Мошес.


Джерело - CNN

Протягом 2006 року концерн із США зміг одержати замовлення на 904 літаки, натомість його європейський конкурент забезпечив себе замовленнями приблизно на 700 авіалайнерів.


Джерело - ProEUROPA

“Мені здається так, що якщо буде винесено цю постанову в лютому цього року – вона буде позитивною”, - сказав прем´єр.


За матеріалами - Lenta.ru

За даними газети The Independent, допит був пов’язаний з обвинуваченням у наклепі і незаконному поширенні наркотиків, а не зі справою Литвиненка.


За матеріалами - Rus.delfi.lv, Korespondent

Президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга після закінчення терміну повноважень не планує вступати в яку-небудь політичну партію. В інтерв’ю латвійському радіо Skonto вона заявила, що скучила за інтелектуальною діяльністю.


Джерело - EUoserver

Росія планує відключити постачання газу транзитного газу через Білорусь напередодні Нового року, після того, як переговори з питання ціни були припинені 26 грудня.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Є виразні ознаки нинішнього прихильнішого ставлення до зміни часу й з боку уряду Тоні Блера.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як заявив один з офіційних представників Білого дому, рішення апеляційного суду є важливою віхою в розвитку Іраку.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вітаутас Ландсбергіс: Я припускаю, що успішні реформи необхідні самій Україні, незалежно від того, чи обіцяють їй вступ до ЄС, чи ні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Приблизне співвідношення в Закарпатті таке: 30 відсотків – це прихильники, 25 відсотків – противники НАТО. Переважна більшість населення Закарпаття в цьому питанні не визначилася.


Джерело - Українська служба ВВС

Після чергового раунду переговорів, який відбувся у Москві, голова Газпрому, Олексій Міллер, заявив, що його компанія пішла на безпрецедентні поступки у переговорах із Білоруссю.


За матеріалами - Интерфакс, РИА Новости

У Сполучених Штатах у віці 93 роки помер колишній президент країни Джеральд Форд. Він - єдиний президент США, що зайняв цю посаду без виборів. Форд був єдиним з усіх американських президентів, який прожив так довго.


Джерело - Korespondent

Наполягаючи на нелегітимності міністра Тарасюка, уряд тим самим провокує визнання своєї роботи неповноцінною і нелегітимною.


За матеріалами - AFP, Lenta.ru

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch у вівторок звернулася до уряду Іраку із закликом відмінити страту Саддама Хусейна.


Джерело - УНІАН

Україна висловлює сподівання, що жодна країна не втручатиметься у цей важливий суспільний процес.


Джерело - ProEUROPA

„Ми оскаржили бездіяльність ЦВК, ми маємо на це право, в Апеляційному суді Києва. Думаю, він днями розгляне, і проблем не буде”, - зазначив Я.Давидович.


Джерело - Український студентський євроатлантичний форум

Конференція, присвячена актуальним питанням співробітництва України з НАТО висвітлила напрацювання студентства Вищих навчальних закладів Києва та поклала початок подальшій роботі поширення достовірної інформації про НАТО.


За матеріалами - АР, Lenta.ru

По підрахунках агентства AP, з початку іракської кампанії американці втратили 2974 солдати й офіцери.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У своєму різдвяному зверненні він наголосив, що Німеччина переживає нині переломний момент, що вплине на її конкурентоздатність у світі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У своїх різдвяних зверненнях великі західні християнські церкви закликали віруючих до миру, справедливості та людяності.


Джерело - Українська служба ВВС

Операція почалася рано вранці після того, як стало відомо, що в'язні, які перебували у дільниці Джаміят мають бути страчені.


Джерело - Українська служба ВВС

Міністр закордонних справ Борис Тарасюк заперечив домовленості з прем’єром щодо його подальшого перебування на посаді.


Джерело - УНІАН

Таку заяву на зустрічі із студентами Тбіліського державного університету зробив 25 грудня увечері грузинський президент Михайло Саакашвілі.


За матеріалами - Української правди

Зараз мін'юст і ФБР зосередили увагу на можливих зв'язках Могилевича і його партнера Ігоря Фішермана (його також розшукує ФБР) з кіпрською компанією Highrock Holdings.


За матеріалами - NEWSru.com

Газпром уже підготувався до того, щоб з нового року відключити газ Білорусі, повторивши, таким чином, торішній сценарій української "газової війни".


Джерело - ProEUROPA

Починаючи з 2007 року, в Україні планується запровадити новий фінансовий інструмент Європейського Союзу в рамках програми Сусідства і партнерства, а саме - програму Бюджетної підтримки.


Джерело - EUobserver

Ліберали в Європейському Парламенті жорстко відхилила план Іспанії та Люксембургу провести обмежену зустріч "друзів конституції ЄС", кажучи про те, що такі пропозиції несуть "серйозні ризики" розділу Союзу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Водночас він застеріг від надмірних сподівань. Не можна очікувати, що Німеччина за шість місяців розв”яже всі проблеми Європейського Союзу, -сказав Баррозу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Виступаючи у Вашингтоні, Райс наголосила, що іранський уряд має зупинити свою атомну програму і сісти за стіл переговорів заради подолання конфлікту.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Угода про полегшення візового режиму між Євросоюзом та Україною є далеко не ідеальною, але цей документ можна розглядати як перший крок у вірному напрямку.


Джерело - Українська служба ВВС

Пан Скарамелла перебуває під слідством за підозрами у причетності до нелегального продажу зброї та порушення державних таємниць.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Махмуд Ахмадінеджад назвав резолюцію шматком паперу і заявив, що Захід повинен звикнути жити поруч з ядерним Іраном.


Джерело - РИА Новости, Українська правда

"Ми прибули до Києва невипадково, ми хочемо заявити про те, що якщо ми як опозиція прийдемо влади, то тих неподобств, які коїлися з постачанням газу за президента Ніязова, не буде", - сказав Ханамов.


За матеріалами - Рейтер, УНІАН

Газ надійде з турецької частки родовища Шах-Деніз в Азербайджані, зазначив міністр. За його словами, ціна газу та інші деталі угоди буде оприлюднено пізніше.


Джерело - УНІАН

"Я б дуже хотів уникнути військових дій у вересні 1973 року, - пише А.Піночет. - Я б хотів, щоб марксистсько-ленінська ідеологія ніколи не вступила на землю нашої батьківщини".


Джерело - ProEUROPA

Такі Інформаційні дні є складовою щорічної інформаційної програми, спрямованої на поширення знань та інформації про Європейський Союз серед населення України.


За матеріалами - Korespondent.net

Відповідно до інформації лондонських "детективів", туркменська влада відкрила у Deutsche Bank кілька рахунків, зокрема, там знаходиться рахунок Центрального банку Туркменії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Напруження у відносинах між Польщею та Німеччиною викликало звернення до Європейського суду з прав людини 22 німців, яких депортували з території Польщі після Другої світової війни.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У тексті резолюції, який представили Франція та Великобританія, держави світу закликають заборонити експорт матеріалів і технологій, які Тегеран може використати для розвитку своїх атомної та ракетної програм.


За матеріалами - Би-Би-Си, Газета.Ru, АР

Британські ЗМІ висувають версію, що Вільпен цим намагався скомпрометувати свого можливого суперника на президентських виборах Ніколя Саркозі.


За матеріалами - УНІАН, Korespondent

Депутат висловив думку, що сьогодні перед Росією стоїть серйозне запитання: "З якою позицією приїхати зараз до України, яку ревізію відносин провести".


Джерело - Korespondent,net

Відповідаючи на питання, чи готовий він, згідно з протоколом, зустрічати Путіна разом з Тарасюком, Янукович відповів: "За попередньою інформацією, він не бере участі в зустрічі. Але якщо таке рішення буде ухвалено - я його виконаю із задоволенням".


Джерело - АР, УНІАН

Смерть президента Туркменії Сапармурата Ніязова, ймовірно, потягне суперництво за вплив в регіоні між Росією, Китаєм і Сполученими Штатами, вважає фахівець Альфа-банку з питань стратегії Кріс Віфер .


Джерело - ProEUROPA

Заявив єврокомісар з питань енергетики Андріс Пібалгс під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром України з питань ПЕК Андрієм Клюєвим у Києві.


Джерело - ProEUROPA

Зокрема, на запитання, чи буде Б.Тарасюк присутній завтра на переговорах президентів України і Росії, прес-секретар Президента України Ірина Ванникова відповіла: «Я думаю, що так».


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Віце-прем'єр, міністр оборони Росії Сергій Іванов визнає, що ніхто не може перешкодити Україні вступити до НАТО, але відзначає, що цей крок підтримує лише 20% українського населення.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Посол США в Україні Уільям Тейлор: «Президент США Джордж Буш у Ризі підтвердив: коли Україна продемонструє готовність – двері НАТО будуть відкриті перед нею.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Проект розробили Німеччина, Великобританія і Франція. Його вже обговорювали в тісному колі за участі США, Росії та Китаю.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У представництві президента в автономії вважають, що ліві продовжують політичні спекуляції довкола теми співпраці з Північноатлантичним Альянсом.


Джерело - Українська служба ВВС

А чи може Україні стати в пригоді досвід сусідньої Польщі, яка стала членом Альянсу? Чи справді переваги членства в НАТО для поляків більші, ніж недоліки? Які Польща бачить плюси і мінуси від вступу до Альянсу?


Джерело - Інтерфакс

На думку спостерігачів у Пекіні, КНДР тягне час, щоб дочекатися виборів США в надії на перемогу демократів. Саме за президента Білла Клінтона вдалося перебороти першу "ядерну кризу" у Кореї.


Джерело - РІА Новости , Reuters

Віце-прем`єр Туркменії Гурбангули Бердимухаммедов, який також очолює міністерство охорони здоров`я республіки, оголошений тимчасово виконуючим обов`язки президента Туркменії.


За матеріалами - Lenta.ru, РИА Новости

"Така інформація була в багатьох, але люди відмовлялися в це вірити", - повідомило джерело.


За матеріалами - AFP

З 1 січня 2007 року в Білому домі починається експлуатація нових, обладнаних за останнім словом техніки, так званих "кімнат оперативного управління", де президент і віце-президент проводять секретні наради з членами адміністрації.


Джерело - ProEUROPA

Водночас, згідно з результатами, 42% європейців виступають проти подальшого розширення ЄС, а 12% не змогли охарактеризувати своє ставлення до цього процесу.


Джерело - УНІАН

Верховна Рада ухвалила закон Закон „Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про процедури безпеки, які стосуються обміну інформацією з обмеженим доступом”, внесений Президентом України.


Джерело - УНІАН

Збройні угрупування, що асоціюються з лідером шиїтів Муктадою аль-Садром, становлять найбільшу загрозу стабільності та безпеці в Іраку.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Україна вітає оприлюднення звернення Європейської комісії про активізацію європейської політики сусідства, однак підкреслює необхідність дотримання принципу диференційованого підходу до кожної країни-партнера.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Трохи більше, ніж через рік, на кордонах між старими і новими членами Євросоюзу зникне паспортний контроль, поляки, угорці чи литовці зможуть вільніше пересуватися всією територією ЄС.


За матеріалами - Радіо "Свобода", РБК-Україна

Відповідно до постанови уряду, будь-яка компанія, що побажала відправити товар до Білорусії, повинна звернутися до влади за експортною ліцензією. Рішення про її видачу ухвалюватиметься у кожному окремому випадку.


За матеріалами - «КоммерсантЪ-Украина», ProEUROPA

Киргизія згодна підписати з Україною двосторонній протокол про доступ на ринки товарів і послуг в обмін на перегляд демпінгового мита на киргизькі електролампи. Про це стало відомо після неофіційного засідання робочої групи із вступу України до СОТ.


За матеріалами - Korespondent

"Ми не маємо наміру жити з їх ядерною зброєю", - сказав помічник держсекретаря США Крістофер Хілл.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Комісар Єврокомісії з питань охорони здоров’я та захисту прав споживачів у вівторок відвідає Москву. Головна мета його поїздки - запобігти забороні на експорт тваринних продуктів з ЄС до Росії з 1 січня 2007 року.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр представить у вівторок у Брюсселі програму головування Німеччини в Європейському Союзі, яке розпочинається 1 січня 2007 року й триватиме півроку.


Джерело - УНІАН

Таку думку висловив Президент України Віктор Ющенко, виступаючи в Корейському університеті.


За матеріалами - РІА «Новости», УНІАН

"Провал в Іраку в ситуації, що склалася, стане катастрофою, яка обрушиться на нашу країну, ослабить наші можливості і поставить американців в небезпеку на десятки років вперед", - Гейтс.


Джерело - ProEUROPA

«Забезпечення незаангажованого розуміння і сприйняття суспільством зовнішньополітичного курсу країни є одним з головних завдань органів державної влади», - сказав В.Хандогій.


Джерело - ProEUROPA

Метою зустрічі є верифікація прийнятого Верховною Радою України законодавства на предмет їх відповідності взятим зобов’язанням у рамках переговорного процесу зі вступу до СОТ.


Джерело - Lenta.ru, Korespondent

Акціонери Norsk Hydro одержать 32,7% нової корпорації. Решту 67,3% одержать власники цінних паперів Statoil. Загальна частка уряду Норвегії в об’єднаному гіганті складе 62,5%.


Джерело - Українська служба BBC

У смузі Газа розростається насильство у той час, як палестинці сперечаються щодо заклику президента Махмуда Аббаса провести дострокові президентські і парламентські вибори.


Джерело - Korespondent.net

Зараз питання вимог Киргизстану уже винесено за рамки переговорів, але замість цього Киргизстан виставив нові вимоги - обнулити імпортні мита на широкий перелік сільгосппродукції, зокрема, у таких групах, як цукор і м’ясо.


За матеріалами - Associated Press, УНІАН

В неділю з американського центру Гуантанамо для утримання військовополонених, підозрюваних в причетності до терористичної діяльності, було звільнено 18 в`язнів.


За матеріалами - Интерфакс

Північна Корея зажадала надання ядерного реактора для задоволення своїх енергетичних потреб і заявила, що, якщо санкції щодо неї не будуть скасовані, вона підсилить свої засоби ядерного залякування.


За матеріалами - Korespondent.net, Радио Свобода, РИА Новости

Гейтс, поки на посаді президента техаського Університету A&M, у минулі вихідні відвідав декілька урочистих церемоній по врученню дипломів. Він зазначив, що він, як і випускники, починає нове життя.


За матеріалами - УНІАН

«Україна має дуже багато чого, і якщо вона не використає нову стратегію сусідства – буде дуже шкода», - сказала Б.Ферреро-Вальднер.


Джерело - ProEUROPA

Додаткові питання викликала і заява Москви про те, що з 2007 року дозволить імпорт м’ясопродуктів лише з тих держав ЄС, які підпишуть із Москвою окремі двосторонні угоди.


Джерело - Українська правда

Міністр закордонних справ Борис Тарасюк заявляє, що Чорноморський флот Росії може перебувати на території України до 2017 року.


За матеріалами - РБК-Украина

Англо-американський літак, витрати на розробку і виробництво якого складуть 276,5 млрд доларів, буде взятий на озброєння США, Великобританією й іншими країнами, що приймали участь у проекті.


За матеріалами - УНІАН, Korespondent

Президент України Віктор Ющенко відбув у неділю, 17 грудня, з державним візитом до Республіки Корея.


Джерело - УНІАН

«Це буде десь 1-го лютого, тому що 31 січня в Києві відбудеться засідання Комітету «Україна-ЄС», якраз всі експерти приїдуть, і першого числа ми проведемо черговий раунд консультацій за новою угодою, і, в першу чергу, щодо зони вільної торгівлі»


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Втім, про його подробиці громадськість зможе довідатися лише після того, як завершиться період головування у ЄС Німеччини, тобто влітку наступного року. Поки ж керівництво Євросоюзу повідомило, що досягло певного поступу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Мета стратегії - посилити економічну та політичну співпрацю із державами Чорноморського регіону. За словами Елмара Брока, ідея полягає в тому, щоб найближчі країни сусіди вже нині мали зиск зі співпраці з ЄС, а не через 15 років.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європа все більше і більше потрапляє у енергетичну залежність від Москви. Що далі?


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Відродження конституційного процесу в рамках Європейського Союзу канцлер Німеччини Ангела Меркель віднесла до пріоритетних завдань свого головування в ЄС.


Джерело - Українська служба ВВС

У Брюсселі розпочався дводенний самміт ЄС, у якому беруть участь керівники всіх 25 країн організації.На порядку денному самміту ЄС у Брюсселі - майбутній процес розширення і послання Євросоюзу кандидатам на Західних Балканах.


Джерело - РІА Новости

Пан Гі Мун з трибуни Генеральної асамблеї в жовтні пообіцяв ООН модернізацію в азіатських традиціях - "скрупульозно і без фанфар".


За матеріалами - УНІАН

“Після сьогоднішньої дискусії було досягнуто нового консенсусу в питанні розширення. Всі країни, які не є членами ЄС мають поважати вимоги Євросоюзу, однак і ЄС не може відмовляти їм у набутті членства після виконання ними всіх вимог”, - сказав Ж.Баррозу.


Джерело - Прес-службі Міністерства економіки України

Вчора у Женеві підписано двосторонній протокол про взаємний доступ на ринки товарів і послуг із Китайським Тайпеєм (Тайванем) у рамках вступу України до СОТ прес-службі Мінекономіки.


Джерело - УНІАН

Україна не може постачати легку каспійську нафту до нафтопереробних заводів у чеському місті Кралупи через відмову Словаччини надати доступ України до внутрішнього ринку.


За матеріалами - Української правди

Віднині засідання Ради національної безпеки і оборони будуть відбуватися щомісяця кожної третьої п'ятниці.Про це ідеться в указі президента Ющенка, яким введено в дію рішення останнього засідання Радбезу.


Джерело - Українська служба ВВС

З нагоди підписання Дейтонських угод 11 років тому Сербія, Боснія-Герцеговина та Чорногорія долучилися до програми НАТО "Партнерство заради миру".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Очікується, що лідери 25 держав та урядів країн-членів Євросоюзу затвердять спільну стратегію з цього питання.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Директор впливового британського інституту Centre for European Reform Чарльз Грант щойно видав брошуру із проблем дальшого розширення ЄС та доходить висновку, що в майбутньому деякі сусіди ЄС, як от Україна, братимуть активну участь у його діяльності, не


За матеріалами - BBCrussian.com, Газета.Ru

Прем’єр-міністра Великобританії Тоні Блера сьогодні, 14 грудня, допитала поліція в рамках справи про надання державних нагород і титулів за гроші для Лейбористської партії, повідомив його прес-секретар.


Джерело - УНІАН

Відповідаючи на питання, чи може стати Україна членом СОТ у лютому, як це передбачалося раніше, перший заступник міністра економіки Сергій Романюк відзначив: «Немає підстав думати інакше».


За матеріалами - УНІАН

Членство у Світовій організації торгівлі (СОТ) не є передумовою для створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Про це заявив журналістам у Брюсселі представник України при Європейському Союзі Роман Шпек.


За матеріалами - Української правди

"Я відхилив ініціативи прем'єр-міністра (Віктора Януковича) про заміну цієї кандидатури", - наголосив президент.


Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко розраховує на те, що нова угода з ЄС дасть Україні чіткі перспективи щодо її вступу в Євросоюз.


Джерело - Українська служба ВВС

Експерти шведського уряду днями опрацювали стратегію, спрямовану на допомогу Швеції унеможливити прокладку Північно-Європейського газопроводу дном Балтійського моря з Росії до Німеччини.


Джерело - ProEUROPA

У заяві Європарламенту вказується, що реформу інститутів ЄС слід здійснити в стислі терміни - до проведення виборів в Європарламент, призначених на 2009 рік.


Джерело - Інтерфакс-Україна

"Я сподіваюся, що в лютому ми з вами отримаємо конкретне запрошення від СОТ - сказав Шлапак на брифінгу в Києві в середу.


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

Міністр закордонних справ Швейцарії Мішлін Кальмі-Рей була обрана в середу, 13 грудня, парламентом Швейцарії президентом Конфедерації на 2007 рік.


Джерело - Інтерфакс-Україна

У завершальний день конференції країн Карпатської конвенції, що пройшла в Києві, Україна, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина і Чехія підписали Карпатську декларацію.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Така заява пролунала за підсумками переговорів ізраїльського прем’єр-міністра Ехуда Ольмерта канцлера ФРН Ангелою Меркель.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

"Євросоюз має давні зобов’язання перед Туреччиною, але не перед Україною".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Дехто каже, що ніякої громадянської війни немає. Однак у країні ви можете бачити справжню громадянську війну — не серед цивільних громадян, а між ополченнями.


Джерело - УНІАН

Міністерство закордонних справ на сьогоднішньому засіданні уряду України представляє перший заступник міністра Володимир Оризко.


Джерело - Korespondent

Верховна Рада скасувала заборону на експорт брухту кольорових металів і сплавів, легованих чорних металів, а також на експорт напівфабрикатів з нерафінованої міді після вступу у Світову організацію торгівлі.


За матеріалами - NEWSru.com

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін на питання, чому відклали засідання, сказав: "Тому що я так сказав".


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", УНІАН

Раніше європейські авіакомпанії з категорії так званих «дешевих авіаліній» заявляли, що відкриють рейси до України, тільки після того, як Київ приєднається до загального авіаційного простору з ЄС.


Джерело - УНІАН

Про це заявив прем´єр-міністр Гядімінас Кіркілас на зустрічі з делегацією президії Асамблеї Верховної Ради України та Сейму Литовської Республіки “Україна-Литва”.


Джерело - ProEUROPA

У Декларації сторони відзначають, що відносини між Україною та Естонією «грунтуються на спільних європейських та євроатлантичних цінностях, а також характеризуються динамічним та тісним партнерством».


Джерело - Українські новини

Табачник очолив українську делегацію, що прибуде в Чикаго для участі в Національній виставці України в США.


За матеріалами - Української правди

"Я не приймаю ідею проведення референдуму з цього питання", - сказав Ющенко в Талліні після зустрічі з президентом Естонії Томасом Хендріком Ільвесом.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Генеральний секретар ООН виступив учора в бібліотеці колишнього президента країни Гарі Трумена у штаті Міссурі.


За матеріалами - BBCrussian.com

Nasdaq пішла на цей крок, зіштовхнувшись з небажанням керівництва LSE бути поглиненими "мирним шляхом": раніше Лондонська фондова двічі відкидала пропозиції американців.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німеччина має в червні представити пропозиції щодо подальшого розвитку відповідної програм, вирішили глави МЗС.


Джерело - Українська служба ВВС

Європейські міністри закордонних справ вирішують в Брюсселі, як покарати Туреччину за те, що вона не відкриває свої порти літакам та суднам Кипру.


Джерело - УНІАН

Програмою візиту передбачено виступ В.Ющенка у Парламенті Естонської Республіки, зустріч з керівниками українських громадських організацій Естонії, низку інших заходів.


Джерело - ProEUROPA

Із 28 програм інформаційної підтримки, запропонованих на розгляд, Єврокомісія схвалила 10 - з Кіпру, Німеччини, Греції, Італії, Нідерландів, Польщі та Португалії.


Джерело - Прес-служба Кабінету Міністрів України

Міністерство оборони висловило надію на щорічне фінансування ЗС у сумі не менше 2% валового внутрішнього продукту.


Джерело - Українська служба ВВС

Демонстрація під проводом про-сирійського руху Хізболла відбувається на десяти день протестів, спрямованих на те, щоб змусити уряд Фуада Сініори піти у відставку.


Джерело - УНІАН

При цьому він зазначив, що існує декілька етапів при вступі до СОТ і, відповідно, терміни виконання кожного етапу впливатимуть на терміни вступу України до СОТ у цілому.


За матеріалами - Прес-служби Міністерства оборони

Сьогодні до Польщі з візитом відбула українська військова делегація на чолі з начальником Національної академії оборони України генералом армії України Віталієм Радецьким.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Єврокомісія пропонує призупинити ці переговори за вісьмома з 35 пунктів. У такий спосіб від Анкари намагаються досягнути відкриття морських та аеропортів для члена ЄС Кіпру. Туреччина це відхиляє.


За матеріалами - Lenta.ru, Reuters (переклад Korrespondent.net)

Тисячі супротивників колишнього чилійського диктатора Аугусто Піночета вийшли на вулиці Сантьяго після того, як стало відомо про його смерть. Масовий хід завершився безладдями.


Джерело - Українська служба ВВС

Пан Талабані відкинув пропозицію авторів доповіді вивести американські війська, якщо Ірак не зможе поліпшити ситуацію з безпекою.


За матеріалами - РІА «Новости»

Голова Ради директорів Нобелівського фонду Маркус Сторч під час свого виступу підкреслив, що лауреати “дійсно працювали в дусі Альфреда Нобеля і зробили важливий внесок у розвиток людства".


За матеріалами - Lenta.ru, NEWSru.com, Korespondent.net

Міністр внутрішніх справ Великобританії Джон Рейд, виступаючи в неділю, 10 грудня, в ефірі одного з телеканалів заявив, що оцінює ймовірність теракту на території країни "як досить високу".


Джерело - ProEUROPA

Церемонія під назвою “Зимове чудо”, організована Комісією, відбудеться в центрі міста, в церкві Мадлен за участі Президента Єврокомісії Жозе Баррозу та комісара з питань розширення Олі Ренна.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент США Джордж Буш виступив за нову спробу подолання іракського конфлікту і закликав міжнародну спільноту докласти спільних зусиль до врегулювання ситуації на Близькому сході.


Джерело - Українська правда

Дії українського уряду останніми місяцями ставлять під сумнів заяви прем’єр-міністра Віктора Януковича у Вашинґтоні про його наміри боротися з корупцією та створювати сприятливий інвестиційний клімат в Україні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Майбутній генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун зустрівся в четвер у Берліні з канцлером Німеччини Анґелою Меркель. По закінченні переговорів обидві сторони вказали на необхідність реформувати Організацію Об’єднаних Націй.


Джерело - ProEUROPA

Як повідомила прес-служба Мінпаливенерго України, в своїй доповіді, яку міністр зробив для американських інвесторів, він виділив чотири ключові позиції, на яких базується енергетична стратегія України


Джерело - Радіо “Німецька хвиля”

Уряд Німеччини висловлює готовність сприяти США у коректуванні американської політики в Іраку. Про це заявив німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр.


Джерело - Українська служба ВВС

Туреччина запропонувала відкрити принаймні один морський і один повітряний порт для Кіпру у спробі запобігти провалу переговорів щодо її членства в Європейському Союзі.


Джерело - Газета "Дело"

Посол Чехії в Україні Карел Штіндл упевнений, що Україну чекає довгий, непростий, але успішний шлях в Євросоюз. Про це він розповів в інтерв´ю своєму співвітчизнику.


Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Безробіття серед жінок удвічі, а в деяких арабських державах уп’ятеро вище, ніж серед чоловіків.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Лідер екстремістського угруповання „Хізболла” Хасан Насралла закликав своїх прихильників не припиняти в Лівані антиурядові протести.


Джерело - Кореспондент.net

Радник прем’єр-міністра Віктора Януковича, народний депутат від Партії регіонів Ганна Герман задоволена результатами візиту прем’єра в США.


Джерело - Українські новини

Про це Янукович сказав на зустрічі із провідними представниками фінансових і ділових кіл США в Нью-Йорку. Янукович зазначив, що в 2006 році в Україні створена нова парламентсько-президентська політична система, яка сприяє більше ефективній роботі влади,


За матеріалами - Українська служба Радіо Свобода, Радіо "Німецька хвиля"

“За” проголосували 95 сенаторів, “проти” – 2. Напередодні спеціальний комітет Сенату у справах збройних сил затвердив кандидатуру Гейтса на цю посаду.


Джерело - Українська служба ВВС

Ґенеральний секретар ООН Кофі Аннан однозначно змалював події, що відбуваються в Іраку як громадянську війну. Пан Аннан також додав, що війна в Іраку зробила життя населення країни значно гіршим аніж за правління Садама Гусейна.


Джерело - Кореспондент.net

Новаторство полягає в тому, що державні лабораторії з розробки ядерної зброї створюють технологію, що зробить практично неможливим використання цієї зброї при потраплянні її не в ті руки.


Джерело - ProEUROPA

Прем’єр-міністр України Віктор Янукович та торгівельний представник США Сьюзен Швоб сьогодні у Вашингтоні обговорили питання вступу України до Світової Організації торгівлі.


За матеріалами - 5 канал, Українська правда

Б.Тарасюк заявив: "Не мої дії були безвідповідальними. Мої дії базувалися і базуються на Конституції і законах. А от дії моїх колег по Кабінету Міністрів можна назвати не лише безвідповідальними, але й протиправними".


За матеріалами - РІА Новости

"Були знайдені дрібні сліди радіації, але нижчі за той рівень, на якому це стає ризикованим для здоров’я", - сказав британський дипломат.


Джерело - Українська служба ВВС

Автори звіту наголосили на відсутності будь-якої гарантії успіху в Іраку, однак зазначили, що шанси на це можна покращити. Звіт закликає до залучення сусідів Іраку, зокрема йдеться про необхідність прямих переговорів з Іраном та Сирією.


Джерело - Українська правда

Прем'єр-міністр Віктор Янукович прогнозує збільшення підтримки НАТО тоді, коли "люди відчують, що реформи, які розпочали влада та уряд, йдуть на користь населенню".


За матеріалами - Українські новини

Міністр оборони Росії Сергій Іванов прибув в Україну для участі в засіданні підкомітету з питань безпеки Міждержавної комісії Ющенко-Путін.


Джерело - Українська служба ВВС

Борис Тарасюк, якого суд поновив на посаді міністра закордонних справ, сказав, що подасть судовий позов на кабінет міністрів за те, що його не пустили на засідання уряду. Міністр юстиції Олександр Лавринович наполягає, що Борис Тарасюк втратив посаду міні


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Рада міністрів закордонних справ ОБСЄ поки що відмовилася ухвалювати рішення з приводу того, чи зможе Казахстан очолити організацію у 2009 році.


Джерело - Кореспондент.net

На засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, у вівторок, 5 грудня, глава МЗС Росії Сергій Лавров поставив під сумнів подальше членство Росії в цій організації.


Джерело - ProEUROPA

Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення призупинити дію постанови Верховної Ради про звільнення Бориса Тарасюка з посади міністра закордонних справ.


Джерело - Українська служба ВВС

У Сенаті США у середу розпочинається розгляд кандидатури Роберта Ґейтса на посаду міністра оборони - замість Дональда Рамсфельда, який пішов у відставку.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як повідомило міністерство закордонних справ Франції, водночас учасники переговорів можуть похвалитися важливим поступом. Висловлюється надія, що впродовж наступних днів будуть з”ясовані всі відкритті питання.


Джерело - РІА "Новости"

Приєднання держав, що недавно вступили в Євросоюз, до Шенгенського простору має відбутися в грудні 2007 - березні 2008 року. Таке рішення ухвалили міністри внутрішніх справ країн ЄС у вівторок на зустрічі в Брюсселі .


За матеріалами - Lenta.ru, Кореспондент.net

Президент Франції Жак Ширак і канцлер Німеччини Ангела Меркель закликали Росію сприяти у розслідуванні обставин смерті Олександра Литвиненка, який імовірно помер від отруєння полонієм.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На тристоронніх переговорах, які відбулися у вівторок у західнонімецькому містечку Меттлах, йшлося також про відносини Європейського союзу з Туреччиною та Росією.


Джерело - УНІАН

«Я глибоко переконаний в тому, що Україна, як вона визначила стратегічною метою вступ до НАТО, вона так само стратегічно і прискорено повинна рухатись у цьому напряму. Чим швидше це відбудеться, тим буде краще для України», - сказав А.Гриценко.


За матеріалами - Lenta.ru, КоммерсантЪ, NEWSru.com

Зустріч слідчої групи Скотланд-Ярду, яка прилетіла в Москву в рамках розслідування смерті колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка, з основним свідком з цієї справи, бізнесменом Андрієм Луговим може не відбутися.


За матеріалами - Газета.Ru, NEWSru.com, Кореспондент.net

У зоні грузино-осетинського конфлікту затримано двоє російських миротворців, повідомив начальник адміністрації МВС Грузії Шота Хізанішвілі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Переговори в рамках так званого Веймарського трикутника відбудуться в західнонімецькому містечку Меттлах. Серед головних тем зустрічі - відносини між ЄС та Росією.


Джерело - ProEUROPA

На думку І.Коліушка, зараз можливі два варіанти розвитку подій.


Джерело - Korrespondent.net

За попередніми даними, загиблі були шиїтами, які працювали в організації, яка контролює місця для поклоніння і мечеті.


Джерело - Українська служба ВВС

Росія заявила, що скандал довкола смерті колишнього російського агента у Британії шкодить двостороннім взаєминам. Міністр закордонних справ Серґей Лавров назвав неприйнятним, як він висловився, роздування ситуації.


За матеріалами - Reuters, Korrespondent, РИА Новости

Представник Білого Дому Дана Періно повідомила, що президент Джордж Буш неохоче сприйняв рішення Болтона про відхід до кінця сесії Конгресу наприкінці тижня.


Джерело - Українська служба Радіо Свобода

Посол США у Багдаді та американський командувач Джордж Кейсі у спільній заяві засудили зростання кількості терактів в Іраку та закликали мешканців країни покінчити з насиллям.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Єврокомісія розробила програму посилення Європейської політики сусідства. Відповідні пропозиції у Брюсселі представила Єврокомісар з питань зовнішньої політики та політики добросусідства Беніта Ферреро-Вальднер. Серед країн, які в рамках нової програми от


Джерелор - Кореспондент.net

Представники українських емігрантських організацій у США закликали в понеділок, 4 грудня, всіх українців, які живуть в Америці, бойкотувати візит прем’єр-міністра Віктора Януковича.


Джерело - УНІАН

За словами В.Януковича, сьогодні дискусія стосовно євроатлантичної інтеграції України, а точніше переведення питання про членство в НАТО у практичну площину є істотною проблемою.


Джерело - Українська служба ВВС

Американська Держсекретар Кондоліза Райс заявила, що попри все існує незначна можливість відновлення мирних зусиль між ізраїльстянами та палестинцями.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Нинішня дискусія розвіює очікування американців, які б хотіли у майбутньому перетворити НАТО на „глобального поліцейського”, - наголошує австрійська газета Salzburger Nachrichten.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля

Міністр внутрішніх справ Франції та кандидат від правлячої партії на майбутніх президентських виборах Ніколя Саркозі закликав до повного припинення переговорів про вступ Туреччини до Євросоюзу.


Джерело - УНІАН

Глава Секретаріату Президента України заявляє, що відправлений сьогодні парламентом у відставку Борис Тарасюк виконуватиме рішення Верховної Ради, а Президент Віктор Ющенко чекатиме на роз’яснення Конституційного Суду.


Джерело - УНІАН, Українська правда

Борис Тарасюк вважає, що рішення Верховної Ради про його відставку з посади міністра закордонних справ вплине на результати візиту прем`єр-міністра Віктора Януковича до США.


За матеріалами - РБК Украина

Залишилося підписати два протоколи з 42, які вже ніхто не відкликає назад.


Джерело - УНІАН

Розширення НАТО не є загрозою для Росії, заявив заступник Держсекретаря США у справах країн Європи і Євразії Ден Фрід після саміту Альянсу в Ризі


Джерело - ProEUROPA

На сьогодні адаптація національного законодавства до законодавства ЄС - це адаптація до абстрактної мрії. Різницю стало помітно, коли почалася адаптація законодавства до вимог Світової організації торгівлі.


Джерело - Українська правда

На запитання, кого він бачить на посаді міністра закордонних справ замість себе, Тарасюк сказав: "Тарасюка Бориса Івановича".


АНАЛІТИКА

Джерело - Євроатлантична Україна

Аналітична доповідь Центру стратегічних та міжнародних студій,США, Норвезького інституту оборонних студій та Центру стратегічних студій у Клінгендаелі, Нідерланди.


Олег Кокошинський - Атлантична Рада України

Здійснення операцій на підтримку миру та врегулювання криз поступово стають невід’ємною рисою сучасної політичної і оборонної трансформації Альянсу, яка безпосередньо пов’язана з сучасною адаптацією до нового стратегічного середовища і відповідно нових ви


Олександр Сушко, Наталія Пархоменко - Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України

Міжнародне становище України перебуває під постійним тиском згаданої розбалансованості і двоїстості, зарубіжні партнери дезорієнтовані у процесі ідентифікації надійних переговірників з українського боку за багатьма напрямами двосторонніх та багатосторонні


Oleksandr Sushko - Center for Peace, Conversion and Foreign Policy of Ukraine

In 2006 Ukraine achieved a certain progress in its relations with the European Union. At the same time, quite a few items specified in the Ukraine-EU Action Plan are still outstanding that makes it impossible to regard Ukraine as a distinct success of the


Олександр Сушко - Цент р миру, конверсії та зовнішньої політики України

Протягом 2006 року Україна досягла певного прогресу у відносинах з ЄС. В той же час значна кількість напрямків, зафіксованих в Плані дій Україна-ЄС залишається нереалізованими, що не дозволяє вважати Україну однозначним успіхом Європейської політики сусід


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

України на самміті Альянсу просто не було, ані офіційно фізично, ані морально, ані, майже, політично.


Роман Сущенко, “Укрінформ” - Спеціально для “Євроатлантичної України”

На Балканах зростає ймовірність виникнення нової кризи, яка може або занурити регіон в безодню перегляду кордонів, депортацій, спалахів насильства,або ж регіон в існуючому вигляді інтегрується в ЄС.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Колектив - "Євроатлантичної України"

"Євроатлантична Україна" тепло вітає всіх Вас із Новим Роком та Різдвом Христовим! Щиро бажаємо Вам творчого натхнення, всіляких успіхів та міцного здоров'я! Переконані, що наступний 2007 рік стане роком реальних успіхів на шляху до трансформованого НАТО!


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

Представник міністерства економіки Німеччини Беатрікс Бродкорб вважає, що конфлікт між Газпромом і білоруською владою непорівнянний з російсько-українським конфліктом на початку 2006 року, оскільки тоді мова йшла про інші обсяги газу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вже зараз експерти називають трійку осіб серед демократів та республіканців, які позмагаються за партійну номінацію.


Джерело - Korespondent

У ніч на понеділок у Ватикані, у головному католицькому храмі - соборі Святого Петра - Папа Римський Бенедикт XVI відслужив різдвяну месу.


За матеріалами - Українських новин

Посол головуючої в Європейському Союзі Фінляндії в Україні Лаура Рейніля прогнозує вступ України до Світової організації торгівлі в лютому 2007 року. Про це вона повідомила на прес-конференції.


За матеріалами - Korespondent.net, УНІАН

"Після дискусії було досягнуто нового консенсусу в питанні розширення. Всі країни, які не є членами ЄС мають поважати вимоги ЄС, однак і ЄС не може відмовляти їм у набутті членства після виконання ними всіх вимог", - сказав Баррозу.


Джерело - Радіо "німецька хвиля"

Згідно із рішенням Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, ухваленим у понеділок увечері, переговори із Туреччиною заморожено у вісьмох із тридцяти п’яти позицій.


Джерело - Українська служба ВВС

Естонія збирається поділитися з Україною досвідом вступу до ЄС і НАТО - про це заявив в ексклюзивному інтерв'ю Бі-Бі-Сі президент Естонії Томас Хендрік Ільвес.


Джерело - Українська служба ВВС

Колишній військовий лідер Чілі, генерал Аугусто Піночет, помер у віці 91 року у лікарні в столиці країни, Сантьяго, після тривалої хвороби.


Джерело - Українська служба ВВС

Іванов: вступ України до НАТО вплине на взаємодію між військово-промисловими комплексами. Але це справа українського народу.


За матеріалами - РИА Новости, Кореспондент.net

Командуючий Силами оборони Естонії генерал-майор Антс Лаанеотс вважає, що головною загрозою безпеки для його країни як і раніше є Росія. Віце-прем’єр, міністр оборони РФ Сергій Іванов у середу, 6 грудня, прокоментував висловлювання нового командуючого Сил


Джерело - Українська служба ВВС

Прем'єр-міністр України Віктор Янукович перебуває з офіційним візитом у Сполучених Штатах Америки.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект