НОВИНИ

13.12.2006 | Верховна Рада прийняла останній закон щодо СОТ
Джерело - Korespondent

Верховна Рада скасувала заборону на експорт брухту кольорових металів і сплавів, легованих чорних металів, а також на експорт напівфабрикатів з нерафінованої міді після вступу у Світову організацію торгівлі.


 


За прийняття в цілому законопроекту "Про встановлення ставок експортного мита на брухт чорних металів, брухт кольорових металів і напівфабрикатів з їхнім використанням", запропонованого Кабміном, проголосувало 363 депутата при необхідних 226.


Відповідно до прийнятого законопроекту, Верховна Рада вирішила скасувати заборону після вступу України у СОТ й установити ставки мита на експорт даного брухту і напівфабрикатів у розмірі 30%, протягом 5 років понизити її до 15% (1-й рік після вступу у СОТ - 30%, 2-й - 27%, 3-й - 24%, 4-й - 21%, 5-й - 18%, після 5 років - 15%).


Також парламент вирішив установити перехідний період терміном на 5 років, протягом якого експорт даного брухту і напівфабрикатів можуть здійснювати тільки ломопереробні підприємства, які мають експортний сертифікат якості і відповідають вимогам ISO 9000-2001.


Крім того, депутати вирішили поставити за обов’язок підприємствам, що експортують брухт кольорових і чорних легованих металів і напівфабрикати з міді як давальницька сировина, сплачувати експортне мито попередньо (вексельна форма розрахунків не допускається).


У пояснювальній записці до законопроекту Кабмін зазначає, що прийняття даного законопроекту дозволить прискорити вступ України у СОТ й усунути невідповідність українського законодавства вимогам СОТ, а також буде сприяти посиленню конкуренції на ринку металобрухту.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект