НОВИНИ

06.12.2006 | Варшава, Париж і Берлін за тіснішу співпрацю між ЄС і Україною
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Майбутня угода про поглиблену співпрацю між Україною та ЄС має відображати європейський вибір Києва. З такою заявою виступили глави держав і урядів так званого „Веймарського трикутника” - Німеччини, Франції та Польщі. На тристоронніх переговорах, які відбулися у вівторок у західнонімецькому містечку Меттлах, йшлося також про відносини Європейського союзу з Туреччиною та Росією.


Для поглиблення співпраці між Україною та ЄС лідери трьох держав пропонують укласти з Україною додаткову угоду, повідомила канцлер Німеччини Ангела Меркель: „Комюніке нашої зустрічі  міститиме чітке речення стосовно України, яке свідчитиме про нашу готовність укласти з нею нову, змістовну угоду. Вона має стати основою для співпраці і відповідати європейському вибору України”, – наголосила канцлер. Однак Меркель додала, що документ не міститиме положення про початок переговорів про вступ України до ЄС.


Питання співпраці з Україною на порядок денний зустрічі „трійки” виніс Лех Качинський, який висловив занепокоєння, що майбутня інтеграція України до ЄС може обмежитися лише створенням зони вільної торгівлі. Зі свого боку Меркель та Ширак намагалися переконати Качинського дати „зелене світло” на підписання нової угоди Росія-ЄС. Президент Польщі однак не відступає від своїх вимог: Москва має зняти заборону імпорту польського м’яса.


Невтішний сигнал після переговорів у Меттлаху надійшов і до Анкари: французький і німецький лідери підтримали Єврокомісію у намірі відтермінувати переговори про вступ Туреччини до ЄС.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект