НОВИНИ

19.12.2006 | У Тарасюка хочуть, щоб у ЄС на Україну дивилися по-особливому
За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Україна вітає оприлюднення звернення Європейської комісії про активізацію європейської політики сусідства, однак підкреслює необхідність дотримання принципу диференційованого підходу до кожної країни-партнера.


Про це йдеться в заяві МЗС України у зв'язку зі зверненням Єврокомісії до Ради міністрів Євросоюзу і Європарламенту про активізацію європейської політики сусідства.


"...Ми вітаємо оприлюднення 4 грудня комунікації Єврокомісії про активізацію європейської політики сусідства. Результати його попереднього аналізу свідчить про намір ЄС працювати над удосконаленням шляхів і методів упровадження європейської політики сусідства", - йдеться в заяві.


Водночас, відзначає МЗС, з урахуванням значних розходжень між країнами-партнерами Євросоюзу з погляду їхніх міжнародно-правових параметрів, політичного і соціально-економічного розвитку, а також їх стратегічних зовнішньополітичних цілей Україна підкреслює необхідність дотримання принципу диференційованого підходу до кожної країни-партнери.


"Україна розглядає можливості посиленої співпраці в рамках ЄПС як такої, що сприяє реалізації її стратегічного курсу на вступ до Європейського союзу, і будемо максимально використовувати ці можливості з метою прискорення своєї інтеграції в ЄС", - відзначається в заяві.


МЗС України висловлює надію, що ЄПС не є альтернативою розширення і не суперечить подальшому розвитку відносин між ЄС і його європейськими сусідами згідно з Договором про організацію ЄС.


"Зі свого боку, Україна готова приєднатися до спільної роботи над питаннями, які більш ефективно можуть бути вирішені колективними шляхом", - йдеться в заяві.


Україна вітає наміри ЄС підсилити свою увагу до співпраці в чорноморському регіоні і з Організацією чорноморської економічної співпраці зокрема.


З цією метою Україна готова відігравати активну роль у залученні ЄС до Чорноморської регіональної співпраці і приєднатися до розробки механізмів взаємодії ЄС-ОЧЕС, відзначає МЗС.


"Така двостороння співпраця виглядає потенційно плідною з урахуванням намірів ЄС підготувати в першій половині 2007 року комплексне концептуальне бачення своєї присутності в регіоні Чорного моря, а також з урахуванням головування України в ОЧЕС у період з 1 липня до 31 грудня 2007 року", - підкреслюється в заяві.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект