НОВИНИ

13.12.2006 | У Києві сім країн підписали Карпатську декларацію
Джерело - Інтерфакс-Україна

У завершальний день конференції країн Карпатської конвенції, що пройшла в Києві, Україна, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина і Чехія підписали Карпатську декларацію.


 





У Києві сім країн підписали Карпатську декларацію




 



"Карпатська конвенція закладає фундаментальні принципи міжнародного партнерства в сфері охорони і стабільного розвитку гірських регіонів вцілому і карпатського зокрема", - заявив міністр охорони навколишнього природного середовища України Василь Джарти.


За його словами, будуть вироблені механізми використання всіх можливих ресурсів у рамках Карпатської конвенції.


Як зазначив Джарти, додавши, що документ також передбачає створення в Україні, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччині, Угорщині і Чехії робочих груп на рівні природоохоронних міністерств, що розроблять конкретні проекти для вирішення проблем карпатського регіону.


У документі також обговорено джерела фінансування майбутніх проектів. "На сьогодні ми домовилися, що будуть внески в розмірі 20,5 тис. євро (з кожної країни-учасниці, - Корр.net) для організації роботи вже створених механізмів на рівні фахівців країн Карпатського регіону", - заявив український міністр.


Говорячи  про шляхи вирішення проблем Закарпатської області, яка є одним з найбідніших регіонів, Василь Джарти зазначив, що в концепції Карпатської конвенції для даного регіону пропонуються нові екологічні виробництва.


За словами міністра, Україна має намір переймати досвід інших гірських регіонів сусідніх з Україною країн, створювати сучасну інфраструктуру і додаткові робочі місця.


Джарти також висловився за створення альтернативних видів підприємств, "які можна використовувати саме в Карпатському регіоні". "Якщо це ліс - там повинна бути тільки санітарна зона..., якщо ми говоримо про надра - то, я вважаю, там взагалі не повинно бути розробок якихось корисних копалин", - додав міністр.


У роботі конференції сторін Карпатської конвенції в Києві крім делегацій семи країн Карпатського регіону також взяли участь делегації Італії, Австрії, Голландії, Франції, Бельгії, Болгарії, Македонії, Греції, Великобританії, Німеччини, Грузії і Швейцарії.


У конференції також взяли участь представники Альпійської конвенції, програми Організації Об’єднаних Націй щодо навколишнього середовища, екологічних неурядових організацій, українських і міжнародних громадських рухів, що займаються проблемами навколишнього середовища і збереження природи.


Загалом в роботі конференції взяли участь більше 150 делегатів. У рамках заходу було прийнято правила процедури проведення конференції, фінансові процедури Карпатської конвенції, а також підписані підсумкові документи: Меморандум про взаєморозуміння між Карпатською й Альпійською конвенціями і Карпатською декларацією.


Метою Меморандуму є забезпечення тривалої основи для співробітництва між органами Альпійської і Карпатської конвенції в сфері обміну інформацією і досвідом, а також розвиток і впровадження спільних проектів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект