НОВИНИ

14.12.2006 | Британські експерти рекомендують ЄС посилити співпрацю з Україною
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Провідний британський інститут досліджень проблем Європейського Союзу - Centre for European Reform - радить не обмежуватися у відносинах з Україною лише нинішньою політикою сусідства. На думку британських експертів, Україну можна було б залучити до участі в певних ділянках спільної політики ЄС без надання їй формального членства. 


Директор впливового британського інституту Centre for European Reform Чарльз Грант щойно видав брошуру із проблем дальшого розширення ЄС. Фахівець доходить висновку, що в майбутньому деякі сусіди ЄС, як от Україна, братимуть активну участь у його діяльності, не маючи формального членства.


Як пояснив Грант на шпальтах щоденника британських ділових кіл Financial Times, йдеться про те, що, враховуючи поступ таких країн, як Україна або Грузія, на шляху ліберально-демократичних перетворень, Євросоюз мусить запросити їх дипломатів до роботи в Раді міністрів ЄС у Брюсселі. Там Україна могла б брати участь у розв’язанні проблем взаємного інтересу, як от безпека чорноморського регіону, непоширення ядерної зброї, протидія тероризму й нелегальній імміграції. Україна була б учасником процесу вироблення рішень і за бажання підписувала б спільні документи. Проте, не будучи членом ЄС, вона не могла б голосувати.


Першою сферою, до якої слід залучити представника України, мала б бути спільна політика ЄС в ділянці зовнішньої політики та безпеки. Ґрант наполягає, що ЄС має залишати відкритою перспективу членства в організації європейських сусідів, якщо хоче стабільності на своїх кордонах.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект